Čo jesť pred tréningom?

Advertoriál

Tematika stravy pred tréningom je mimoriadne komplexná. Ak ste sa už snažili nájsť odpoveď, isto sa na vás vyrútilo množstvo dodatočných otázok: Idete trénovať silu, či vytrvalosť? Kedy budete jesť? Ako dlho bude tréning trvať? To všetko má vplyv na stravu, ktorú skonzumujete pred tréningom.

MaxSport čo jesť pred tréningom
Zdroj: https://pixabay.com/sk/smoothie-koktail-ovocie-černice-2340399/
24. JAN 2018

Ako sme už spomínali v časti o raňajkách, trénovať sa dá aj nalačno, ale efektívny snack vám vie uľahčiť život, najmä ak ste na začiatku športového úsilia. Či sa už chystáte na silové alebo vytrvalostné cvičenie, nezabudnite telo po celý deň hydratovať!

Silový tréning

Ak vám do silového tréningu ostávajú aspoň 2-3 hodiny, máte ešte priestor na väčšie jedlo. Vynechajte však rýchle cukry, ktoré vám jednak môžu zaťažiť žalúdok, a zároveň energiu miniete príliš rýchlo. Ideálna je kombinácia chudého mäsa napríklad kuracieho s ryžou alebo sladkými zemiakmi. 

Zbadali ste hodinu pred tréningom, že už nemáte čas jesť, ale trápi vás hlad? Siahnite po proteínovej tyčinke, ktorá má ideálny pomer bielkovín, cukrov a tukov. Vyskúšajte napríklad Protein Bar od MaxSportu, alebo RAW PALEO PROTEIN ak obľubujete skôr rastlinnú stravu.

raw protein bar paleo raw MaxSport

  • Čomu sa vyvarovať?

Okrem spomínaných rýchlych cukrov (čokoláda, cukríky, jednoduché cereálie) neodporúčame ani konzumáciu strukovín, či cíceru. Aj napriek skvelému pomeru živín vám počas tréningu spôsobia samé nepríjemnosti ☺

Vytrvalostný tréning

Aj pri vytrvalostnom tréningu tvorí polovicu úspechu načasovanie stravy. Ak sa chystáte na dlhší beh, cyklistiku, alebo inú aeróbnu aktivitu v nasledujúcich 2-3 hodinách, je dôležité nezaťažiť príliš žalúdok a mať v tele dostatok tekutín. V pomere k silovému tréningu si pokojne doprajte o trošku viac proteínov. Keďže nám je jasné, že vytrvalostný tréning veľa ľudí robí aj kvôli postave, vhodným snackom je aj tyčinka Slim. Vyznačuje sa predovšetkým nízkym glykemickým indexom, takže vás zasýti na dlhší čas, má vysoký obsah proteínu, nízky obsah cukrov, obsahuje vitamíny, minerály a L-karnitín. Svojim zložením je tyčinka ideálna aj počas chudnutia. 

Good morning MaxSport

Krátky čas pred vytrvalostným tréningom radšej vymeňte tuhú stravu za výživný „Good Morning“, alebo kúsok banánu. 

Prečítajte si aj predošlé časti seriálu:

Zdroj: PR, MaxSport

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Čo jesť pred tréningom?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1871
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.