Cvičenie v lete aj napriek horúčavam? Prečo nie?

redakcia

Toto leto sa zas vydarilo! Teploty vyššie ako 30 stupňov sa začali už v júni a počas prázdnin nie sú ničím výnimočným. Milujete pohyb a šport, ale v lete sa vám akosi nechce?

S cvičením v lete nemusíte prestať. Zvoľte si vhodnú alternatívu
24. JUL 2013

Dokonca zvyknete cez prázdniny alebo na dovolenke cvičenie úplne vypustiť s odôvodnením, že v lete cvičiť netreba? Podľa Jany Šimkovičovej z portálu cvicte.sk to nie je dobré riešenie. „Takéto pravidlo absolútne nepoznám,“ smeje sa. „Ak niekomu vyššie teploty naozaj pri cvičení prekážajú, stačí sa tomu len prispôsobiť a cvičiť napríklad skoro ráno alebo neskoro večer. V lete predsa často chodievame neskôr spávať ako v zime, pretože je vonku svetlo. Pokojne si tak môžeme ísť zabehať hoci aj o ôsmej večer.“

Ak ste cez rok zvyknutí chodievať do fitness centra, počas leta môžete takisto aspoň časť svojich pohybových aktivít presunúť na čerstvý vzduch. „Stroje samozrejme nie je možné preniesť von, no dobrou alternatívou je crossfit alebo bootcamp. Pri týchto pohybových aktivitách sa cvičí s iným náradím ako vo fitku, s pneumatikami, debnami, lanami a hlavne s vlastnou váhou. Je to naozaj príjemná alternatíva klasickej posilňovni.“

Odporúčame prečítať: CrossFit: „Je to stále niečo iné, a to je to pekné...“

Odporúčame prečítať: Drina, ktorá je zábavná a prináša pozitívne výsledky? No predsa Bootcamp!

 

Na čerstvý vzduch sa v lete nepresúvajú len milovníci „silového“ cvičenia, no v parkoch a na lúkach vidno ľudí aj u nás úplne bežne cvičiť jógu alebo taiči. Dobrá správa hovorí, že cvičenie pod holým nebom vyhľadávajú aj mamičky s deťmi. „V posledných rokoch sa stali hitom kurzy typu babygym alebo baby dance, kde cvičia mamy s deťmi. Ak sa von presunú v dobrom čase, teda nie okolo 12-tej, keď slnko vrcholí, tak prečo nie,“ hovorí Jana Šimkovičová.

Odporúčame prečítať: Cvičenie jogy sa v lete presúva pod holé nebo

 

Tento príspevok môžete počuť v premiére na rádiu Sever a v Záhoráckom rádiu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Cvičenie v lete aj napriek horúčavam? Prečo nie?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

frederik.snurka@gmail.com
frederik.snurka
 6.7.2016 10:07

No jo, cvičenie v lete vonku je fajn. Dá sa tam vymyslieť hociaký druh cvičenia, ale prináša to aj riziká. Dehydratácia, priveľké teplo.. odporúčal by som ešte dávať si pozor na príjem tekutín a cvičiť po ránach a večeroch. Veľmi dobrý článok som na túto tému čítal tu: http://zdrava-medicina.sk/magazin/5-tipov-na-cvicenie-v-lete/ . Nechajte sa inšpirovať a nenechajte sa odradiť :)

 

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1871
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.