Ďalší krok pre vaše zdravie

Advertoriál

Zdravie je to najcennejšie čo máme. Dobré je, ak k nemu pristupujeme zodpovedne a počas celého života sa oň dôkladne staráme. Kľúčom k úspechu je zdravý životný štýl, no nie každý vie, čo tento pojem presne v sebe ukrýva. Ak sa chcete dozvedieť viac, nech sa páči, nasledujúce riadky sú tu pre vás.

Beh_Zena_Muz
Zdroj: PR, Grandiosoft
21. JAN 2019

Ľudia chcú byť prirodzene zdraví, no nie každý vie, ako konkrétne si môže svoje zdravie udržať čo najdlhšie a ako ho upevniť. K zdravému životnému štýlu neodmysliteľne patrí zdravá výživa a dostatočný pitný režim. Tiež hojnosť pohybových a športových aktivít, ktoré zabezpečia aj efektívne zvládanie stresu. Medzi kľúčové činitele zdravého životného štýlu patrí pozitívne myslenie, láska k ľuďom, k životu, k práci, k záľubám a k prírode. Tiež oddych a dostatočný spánok. Ak je organizmus zaplavený toxínmi, tu pomôže detoxikácia. Detoxikácia tela znamená zbaviť telo škodlivých odpadových látok, ktoré bránia telesným orgánom v dobrom fungovaní. Kto chce, aby v jeho organizme prebiehalo čistenie prirodzene, vnútornú očistu môže dosiahnuť úpravou jedálneho lístka, športovaním v prírode a vhodným životným štýlom. 

Športové aktivity 

Nie náhodou sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch. Pozitívne účinky športu na telesné aj duševné zdravie sú potvrdené mnohými výskumami a štúdiami. Každá pohybová aktivita prospieva zdraviu, či sa rozhodnete pre chôdzu, beh, plávanie alebo bicyklovanie. Športové potreby a pomôcky však voľte uvážene. Pri bicykloch je dôležitá správna veľkosť, poloha sedla, riadidiel a pedálov, ktoré spoločne zabezpečia pri športovom výkone aj správnu polohu tela a plynulé dýchanie. Skvelým tipom pre deti aj dospelých sú bicykle Vedora. Pri outdoorových športových aktivitách nepodceňte ani vhodné oblečenie a obuv. Športová obuv má byť pevná a zároveň pružná, do sychravého či daždivého počasia nepremokavá. Pánska aj dámska zimná obuv určená na športovanie má mať protišmykovú podrážku a tiež má byť zateplená. Každá športová obuv, zimná aj letná, má byť hlavne priedušná a ľahká, aby nezaťažovala športovcove nohy a chodidlá. 

Turistika_Zima_Zena

Kvalitná regenerácia   

Oddych a spánok je neoddeliteľnou súčasťou zdravého života. Počas spánku sa telo regeneruje, získava silu a energiu pre svoje fungovanie. Ak sa ráno zobúdzate svieži a oddýchnutí, znamená to, že je váš spánok výdatný a kvalitný. Ak nie, potom je potrebné nájsť príčinu a tú odstrániť. Za zlou kvalitou spánku sa môže skrývať nadmerný stres či vyčerpanie, preplnený žalúdok alebo rôzne ochorenia. No niekedy stačí odstrániť iba isté zlozvyky, akými sú dlhé večerné vysedávania pri počítači či pred televízorom, čo kvalitu spánku môže prirodzene upraviť. Pred zaspávaním je potrebné zbaviť sa celodenného stresu a účinne utíšiť myseľ. Na pokojný spánok vás vhodne naladí bylinkový kúpeľ či príjemná hudba.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ďalší krok pre vaše zdravie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1886
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.