Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Jedlo bolo náplasťou na všetko, ale po Detox výzve sa mamičke dvoch detí zmenil život

redakcia

"V mojom okolí len veľmi málo ľudí cvičí a zdravo sa stravuje, preto to brali skôr úsmevne," vysvetľuje Petra Kvarteková, ktorá absolvovala obe Detox výzvy z Cvičte.sk. Úspešne, veď klesla jej nielen váha, ale aj centimetre na bruchu a aj manžel sa začal s väčším záujmom pozerať do hrnca, čo dobré zase varí.

Jedlo bolo náplasťou na všetko, ale po Detox výzve sa mamičke dvoch detí zmenil život
Zdroj: Archív - Petra Kvarteková
26. APR 2021

Prečo ste sa pripojili k DETOX VÝZVE?

Počas posledného obdobia som dosť pribrala a začalo mi to veľmi vadiť. Bola som aj celkom smutná z aktuálnej situácie na Slovensku a tak sa jedlo stalo mojou náplasťou na to všetko. Našťastie som si to uvedomila skoro a chcela som s tým niečo robiť. Nevedela som si nájsť tú správnu cestičku pre seba.

Vedela som, že najprv by bolo potrebné trošku telo odľahčiť. V minulosti som už jednu detoxikačnú kúru držala, ale už na druhý deň som sa celá triasla a myslela som, že omdliem. DETOX VÝZVU som zaregistrovala na sociálnej sieti a najprv som jej nevenovala pozornosť. Večer pred začatím som si ju chcela pozrieť bližšie a keď som zistila, že cena je 9,90 € a čo všetko to obnáša, hneď som si ju kúpila. Páčil sa mi jedálniček, tréningy, live rozhovory a vždy som sa tešila aj na live tréningy.

Čo bolo najťažšie?

Najťažší bol asi prvý deň, keďže som nemala všetko nakúpené. Zašla som do obchodu a problém sa vyriešil. Myslela som si, že bude náročné variť pre seba aj pre rodinu. Naučila som sa variť tak, aby som ja mala dodržaný jedálniček a rodine som urobila v podstate to isté jedlo, len s malou obmenou.

Pre mňa by bolo určite najťažšie dodržiavať stravu, ak by sme teraz žili ,,normálne" . Vzhľadom na to, že aktuálne nie sú žiadne rodinné oslavy, alebo posedenia s priateľmi, tieto nástrahy tu na mňa nečíhali. Preto si myslím, že toto obdobie je ideálne na takéto zmeny.

Čo považujete za najväčší úspech v rámci DETOX VÝZVY?

Úspechom je, že aj po skončení oboch výziev sa snažím hýbať skoro každý deň a tiež, že som sa naučila zdravým stravovacím návykom. Aj keď kilá idú dole pomaly, vidím to na centimetroch, že tuk z tela ubúda. A ako sa hovorí pomaly ďalej zájdeš, tak takto si predstavujem chudnutie zdravým spôsobom s tým, aby sa na konci nedostavil nežiadaný jojo efekt. Ešte som sa naučila jesť veľa zeleniny. Ja som zeleninu mala rada vždy, ale teraz sa mi vyslovene žiada skoro ku každému jedlu.

Jedlo bolo náplasťou na všetko, ale po Detox výzve sa mamičke dvoch detí zmenil život

A čo naopak sa vám až tak veľmi nedarilo?

Zo začiatku bolo pre mňa veľmi ťažké vyčleniť si pol hodinku/hodinku na cvičenie. Keďže sme prevažne všetci doma, je potrebné stále variť, upratovať, prať, vymýšľať deťom program, ale postupne som sa naučila naplánovať si všetko tak, aby som si mohla zacvičiť. Každým dňom sa to zlepšovalo a postupne aj rodina začala akceptovať to, že chcem cvičiť.

V čom vám Detox výzva zmenila život - aký užitočný návyk alebo informáciu ste získali?

Informácií je veľmi veľa, najmä čo sa týka stravovania. Páčilo sa mi aj pri jednotlivých cvičeniach, že trénerky vždy upozorňovali na možné chyby pri jednotlivých cvikoch a tiež každý cvik pekne ukázali, ako má správne vyzerať. Konečne ma po cvičení na druhý deň neboleli kríže. Taktiež som viac začala pozorovať svoje telo, ktoré mi samo ukázalo, čo si môžem dať pred tréningom a čo radšej až po tréningu. Po prvej DETOX VÝZVE mi váha klesla o 1,8 kg, po druhej o 0,3 kg. Brucho sa zmenšilo spolu o 6 cm, boky o 5 cm.

Ako na vaše aktivity v DETOX VÝZVE zareagovala rodina alebo známi? Inšpirovali ste ich k zdravšiemu životu?

V mojom okolí len veľmi málo ľudí cvičí a zdravo sa stravuje, preto to brali skôr úsmevne. Samozrejme, keď som aj povedala, že nechcem alkohol, hneď sa objavili narážky, či nie som tehotná. Časom to začali akceptovať a zaujímali sa aj o to, čo práve jem. Keďže mám manžela a dve deti, varila som pre seba často osobitne. Menšia dcéra väčšinou zjedla to čo aj ja a manžel mi čoraz častejšie so záujmom pozeral ponad plece do hrnca, čo to varím.

Potrebujete aj vy pomôcť s celkovým odľahčením organizmu? Zapojte sa do DETOX VÝZVY pod vedením výživovej špecialistky a top slovenských tréneriek.

Pridajte sa k detox výzve.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Jedlo bolo náplasťou na všetko, ale po Detox výzve sa mamičke dvoch detí zmenil život

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2041
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.