K vyšportovanému telu patrí krásna pokožka. Ako na to?

Ktoré tri pravidlá sú kľúčové pre krásnu a zdravú pokožku?

K vyšportovanému telu patrí krásna pokožka. Ako na to počas leta?
Zdroj: unsplash.com, Salvador Martin Yeste
26. AUG 2019

Leto nám ponúka ideálne príležitosti nielen na leňošenie na dovolenke, ale aj priestor na zmeny životného štýlu. Mnohí z nás sa preto rozhodnú letné mesiace venovať úprave svojich stravovacích zvyklostí, pravidelnému cvičeniu či poctivej starostlivosti o pokožku, pretože práve tá o nás prezrádza viac, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Napríklad kruhy pod očami môžu upozorňovať nielen na únavu, stres, nedostatok spánku a nesprávnu životosprávu, ale i na nevhodnú starostlivosť o očné okolie.

Takisto celulitída, akné, vyrážky či vrásky majú zvyčajne súvislosť nielen s celkovým životným štýlom, ale aj s nedostatkami v oblasti starostlivosti o pokožku. Aj leto spojené s horúcimi slnečnými lúčmi, chlórovanou či morskou vodou predstavuje pre pleť nebezpečenstvo v podobe jej dehydratácie, zvýšenej tvorby vrások či spálenia. Čo je teda kľúčové pri starostlivosti o pokožku v lete?

Nezabúdajte na hydratáciu pokožky zvnútra

Základom pre zdravú a krásnu pokožku je jej hydratácia. „Slnko, voda, kúpanie i opaľovanie sú aktivity, ktoré počas leta vykonávame asi najčastejšie. Niekedy si ani neuvedomujeme, ako veľmi svoju pokožku vystavujeme slnečnému žiareniu a vonkajšiemu prostrediu. Prečo ju udržať hydratovanú? Hlavným dôvodom je, že pôsobenie UV žiarenia na našu pokožku spôsobuje jej predčasné starnutie, z čoho sa následne vytvárajú vrásky, poprípade pleť môže citlivo reagovať, byť podráždená a vysušená,“ upozorňuje na dôležitosť hydratácie pokožky počas leta blogerka Stanislava.

Základom hydratácie pokožky celého tela je dostatočný prísun kvalitných tekutín. Ideálnou voľbou nielen počas horúcich dní je čistá voda doplnená o neperlivé minerálne vody s obsahom potrebných elektrolytov, ako vápnik, horčík, draslík či sodík, ktoré sú vo zvýšenej miere vylučované prostredníctvom potu. Výborným spestrením sú zeleninové a ovocné šťavy zriedené s čistou vodou v pomere 1:2 až 1:3. Vhodné sú aj nesladené bylinkové čaje podľa vlastných preferencií. Množstvo tekutín je individuálne – odporúča sa piť priebežne po menších množstvách tak, aby človek nepociťoval smäd.

Venujte pozornosť starostlivosti o pleť

Väčšina odborníkov odporúča v lete používať kozmetiku, ktorá disponuje hydratačnými účinkami. Ako si vybrať tú správnu na leto?

„Aktuálne máme na trhu široký výber produktov, ktoré nám sľubujú hydratáciu pleti v každom ročnom období. Ja osobne v lete preferujem krémy, ktoré sú ľahko vstrebateľné a nie sú mastné. No taktiež túto starostlivosť rozdeľujem na dennú a nočnú. Po prebudení a vyčistení pleti je výborné použiť, napríklad hydratačné sérum, ktoré sa veľmi rýchlo vstrebáva, pleť vypína a dlhodobo hydratuje. Následne odporúčam použiť namiesto hutného krému hydratačný gél na pleť, pretože pokožku nezanecháva mastnú, rýchlo sa vpíja a krásne rozjasňuje. Počas dňa je výborným spôsobom hydratácie pleti použitie pleťovej vody v rozprašovači. Počas večerných hodín, keď je pleť odlíčená a vyčistená, by sa mala hydratovať intenzívnejšie, teda mali by sme použiť hutnejšie krémy, ktoré sa počas noci vstrebú. Samozrejme, treba myslieť aj na to, že nejaká časť na nám odtlačí na vankúš. Nemenej podstatný je fakt, že pleť príjme iba toľko krému, koľko potrebuje. Výborným produktom na večerné hydratovanie pleti sú napríklad aj masky, ktoré si v tenkej vrstve môžete nechať pôsobiť počas noci. Posledným a niekedy aj zanedbávaným, no účinným pomocníkom v hydratácii pleti, je pleťový olej. Večer je ideálny čas, kedy si môžeme aplikovať na pleť olej, ktorý našej pleti najviac vyhovuje a necháme ho vstrebať,“ radí blogerka.

Odporúčame: Balea Aqua hydratačný krém, 50 mlDodajte svojej pleti maximálnu dávku hydratácie! Gélový krém s termálnou vodou zo Švajčiarska a s extraktom z rias podporuje pleti vlastné vodné kanáliky a zaisťuje jej intenzívnu hydratáciu po celých 24 hodín. Pleť je ošetrená, hydratovaná a vďaka UV-ochrane so zosilneným UVA filtrom chránená proti slnečnému žiareniu. 

Balea Aqua hydratačný krém-gél

Naopak, blogerka Stanka počas letných mesiacov neodporúča používať cez deň hutné krémy, ktoré sa horšie vstrebávajú a na pokožke zanechávajú nepríjemný pocit mastnoty, poprípade lesk. „Práve kvôli tomu sú na leto výborným spôsobom práve ľahké a veľmi účinné pleťové séra, ktoré sa vstrebávajú okamžite a prinášajú rýchly účinok. Hutné krémy by sa mali použiť večer, kedy si na pleť nenanášame už žiadny mejkap a pleť je čistá. Nesmieme však zabúdať ani na ochranu pred slnkom, a preto je nevyhnutné aplikovať si na tvár počas dňa krém s UV faktorom, ktorý nám bude pleť chrániť,“ dopĺňa. Tieto pravidlá možno ľahko aplikovať aj na výber telovej kozmetiky.

Odporúčame: Balea Aqua pleťový sprej, 75 mlDoprajte pleti vynikajúce osvieženie a hydratáciu! Sprej vitalizuje pleť, dodáva jej nevyhnutnú vlhkosť a osviežuje ju kedykoľvek počas dňa. Je vynikajúci pri športe, v lete počas horúčav i na cestách, kedy nemáte prístup k vode, či ako fixácia make-upu.  

Balea pleťový sprej Aqua

Podstatnú rolu zohráva aj strava

Okrem dostatočného príjmu kvalitných tekutín a správnej starostlivosti o pokožku zvonku je pre jej zdravie a krásu dôležitá vhodná strava. Hlavne v lete by sme mali využiť dostupnosť lokálnej a sezónnej zeleniny a ovocia. Obsahujú nielen veľa vody, ale aj vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré chránia bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Podľa odporúčaní by mal dospelý človek skonzumovať denne 500 – 600 g zeleniny a ovocia. Pričom platí, že čím pestrejší bude jedálny lístok v tomto smere, tým lepšie, pretože do organizmu sa dostane množstvo rôznych prospešných látok, ktoré ulahodia aj pokožke.

Chcete vyhrať balík skvelých produktov od dm drogerie markt?

Zodpovedajte súťažnú otázku na Facebook profile CVIČTE.SK, prípadne Instagram profile CVIČTE.SKAko sa volá kampaň spoločnosti dm, v ktorej ponúka alternatívu ku konvencii a smeruje k vedomému konaniu a trvalo udržateľnému rozvoju?

Správnou odpoveďou je "Konám uvedomelo!".

Výhercov žrebujeme už 2.9.2019.

Sutaz DM_Balea


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - K vyšportovanému telu patrí krásna pokožka. Ako na to?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1886
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.