Liečenie dotykom

redakcia

Dotyky liečia. Už ste to možno počuli aj vy. Dotyky sú hojivým balzamom nielen pre telo, ale aj pre dušu.

Liečenie dotykom
26. APR 2015

Preto sú po celom svete také obľúbené rôzne formy liečivých masáží. Mimoriadne účinná je reflexoterapia, ktorá vychádza z reflexných (samočinných) mechanizmov. Patrí sem reflexná masáž, akupresúra a akupunktúra.

Ako dosiahnuť vyplavenie toxínov z organizmu? Ktoré dotyky uľavia vašej nervovej sústave, srdcu či krvnému tlaku? Aké sú mapy reflexných zón a na ktoré tlakové body sa treba zamerať, ak sa chcete zbaviť únavy a bolesti krížov, posilniť žalúdok, odstrániť zápchu alebo získať viac energie?

Liečenie dotykom je cenný sprievodca zdravím pre všetkých ľudí, ktorí chcú predchádzať chorobám, ale aj pre tých, ktorí už trpia menšími chorobnými zmenami.

Prvá časť knihy sa venuje akupresúre chodidiel, ktorá je v mnohých smeroch účinnejšia ako akupunktúra a čo je fantastické, nevyžaduje si žiadne špeciálne prípravy ani chemické lieky.

V druhej časti vám kniha prináša informácie o tlakovej masáži shiatsu, ktorej podstata spočíva vo vyvíjaní tlaku na tie body v tele, cez ktoré prechádzajú tzv. meridiány. Takýmto spôsobom dokážete odstrániť prekážky, ale aj obštrukcie v obehu energie čchi. Výsledkom je uzdravenie a znovuzískaná pohoda.

Vďaka podrobným popisom a zrozumiteľným obrázkom sa vaše učenie týchto prastarých, ale zato vysokoúčinných techník stane ešte jednoduchšie.

Kašeľ, nádcha, zachrípnutie

Ak kašeľ liečený akupresúrou neprejde do troch dní, navštívte lekára. To platí aj pre zachrípnutie, za ktorým sa u fajčiarov často skrýva vred hrtana.
Pri liečbe kašľa sa masíruje miesto vo výške 3. hrudného stavca, 4-5 centimetrov napravo a naľavo smerom von až po obe jamky. Na tieto body sa postupne tlačí päťkrát, šesťkrát denne.
Namiesto toho môžete tiež 5x denne bubnovať palcom zľahka od spodnej časti nosového krídla alebo ľavým palcom stláčať bruško pravého palca.

Viete, ako má vyzerať správna masáž chodidiel? Kedy je najlepší čas na masáž, ako sa pri nej stravovať a aký kúpeľ pomáha?
To všetko sa dozviete v novinke Liečenie dotykom.

Liečenie dotykom


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Liečenie dotykom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1871
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.