Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Ochutnali ste už konopné semiačka?

Konopné semienka sú proteínovou bombou. Obsahujú 34% bielkovín. Nájdete v nich plnohodnotné bielkoviny, čo je pri rastlinných zdrojoch bielkovín pomerne vzácne.

Ochutnali ste už konopné semiačka?
Zdroj: Marco Verch, CC2.0
14. MÁJ 2018

Znamená to, že sa v nich nachádza vyvážený pomer aminokyselín.

Z bielkovín obsahujú aj albumín a globulín. Načo sú tieto bielkoviny? Albumín zabezpečuje transport látok ako mastné kyseliny či minerály. Globulín patrí k najviac zastúpeným proteínom v tele a zaisťuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Pomôžu aj tukmi

Rovnako ako ostatné orechy a semená konopné semiačka majú pomerne vysoký obsah tukov – 44%. No z väčšej časti ide o tuky nenasýtené.

konopne_semiacka

Sú totiž zdrojom omega 3 a omega 6 mastných kyselín, ktoré sa tu nachádzajú v takmer ideálnom pomere 1:3. Omega 3 mastné kyseliny podporujú imunitu, znižujú krvný tlak, znižujú riziko aterosklerotických chorôb, pomáhajú udržovať správnu funkciu nervovej sústavy.

Prečo si dať konopné semiačka

Po konopných semiačkach siahnite, ak potrebujete upraviť a podporiť trávenie, znížiť cholesterol, podporiť regeneráciu svalov a podporiť detoxikáciu organizmu.

Čo s nimi? Pripavíte si ich pomerne jednoducho. Môžete ich pridať do raňajkovej kaše, šalátu, smoothie, jogurtu, alebo si z nich vyrobiť rastlinné mlieko.

 


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ochutnali ste už konopné semiačka?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2041
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.