Prezradíme vám, ako si predĺžiť opálenie a nespáliť sa

redakcia

Viete, aká je tajná ingrediencia pri správnom a zdravom opaľovaní? Prezradíme vám, ktorá to je.

Prezradíme vám, ako si predĺžiť opálenie a nespáliť sa
26. MÁJ 2020

Užite si leto naplno, ale pritom bezpečne. Hoci tento rok pravdepodobne zažijeme dovolenkovú sezónu v obmedzenom režime. V lete naša pokožka jednoducho vyžaduje dvojnásobnú starostlivosť. To, čo zvonka vnímame ako sexi opálenie, je v skutočnosti ochranný mechanizmus kože.

Opálená bronzová pokožka pristane snáď každej žene. Ak si z dovolenky chcete priviezť krásnu, opálenú, hydratovanú a mladistvo vyzerajúcu pokožku, je najvyšší čas dopriať vášmu telu intenzívnu kolagénovú kúru. Pokiaľ má pokožka dostatok kolagénu, nielenže vám opálenie dlhšie vydrží, ale zároveň pomocou kolagénu doplníte telu stavebné bielkovinu, ktorá pozitívne ovplyvňuje vaše nechty, vlasy a pohybový aparát.

inca colagen

Práve kolagén skvelým parťákom na letnú dovolenku. Zabezpečí hydratáciu, pomôže ku krásnemu opálenie, ochráni pokožku pred pigmentovými škvrnami i vráskami. Morský kolagén je najviac podobný tomu ľudskému, a preto dodá kvalitnú výživu nielen vašej pokožke, ale aj vašim vlasom a nechtom. Na otázku ako sa opaľovať vám poradíme, skúste zaradiť kolagén. 

Čo sa deje pri spálení pokožky v lete?

Slnko vyžaruje tri typy žiarení, z ktorých dva prenikajú do pokožky. UVA žiarenie nespôsobuje žiadne spálenie pokožky, avšak vytvára vrásky vyvolané pôsobením slnka. Toto žiarenie preniká cez epidermis (najvrchnejšia vrstva kože) do spodnej vrstvy dermis, kde poškodzuje fibroplast produkujúci kolagén.Kolagén omladzuje našu pleť, udržuje ju pevnú, preto hneď ako sa fibroplast poškodí – nedokáže produkovať dostatok kolagénu, čím pleť je na pohľad bez života, stráca svoje kontúry, začínajú sa na nej vytvárať vrásky a celkovo pôsobí mdlo. V dôsledku toho pokožka stráca svoju elasticitu, hydratáciu a tak sa na nej začínajú vytvárať spočiatku jemné línie, ktoré sa môžu prehlbovať do vrások. Na pokožke sa tiež môžu objaviť pigmentové škvrny, ale dokonca môže aj zhrubnúť. Vraví sa, že naša pokožka si veľmi dobre pamätá každé spálenie. A ako uvádzajú odborníci, tak následky spálenia pokožky sa môžu prejaviť aj o niekoľko rokov neskôr.

inca collagen

Nestačí opaľovací krém?

Samotný opaľovák na prevenciu pred spálením a poškodením kože nestačí. Ak budete mať pleť celkovo v zlom stave, ani najsilnejší opaľovací krém vás pred poškodením nemusí ochrániť. Určite poznáte množstvo reklám na kolagénové krémy, s tými je to však dosť komplikované. Kolagén má veľkú molekulu, ktorá prakticky nie je schopná preniknúť cez póry v koži až do hlbšej vrstvy, kde ho pleť potrebuje. Živiny dodávané zvonka jednoducho nestačia, pleť je potrebné vyživovať aj zvnútra. Zdravá, hydratovaná a dobre vyživená pleť bude na slnečné lúče reagovať omnoho lepšie.

Nedostatok kolagénu – telo vyšle signál

Pri nedostatku kolagénu sa pokožka stáva zraniteľnejšou, menej elastickou a vráskavou. Z tohto dôvodu by ste pri každom slnení sa mali myslieť nielen na slnečnú ochranu, ale aj na to, že kolagén by mal byť súčasťou vášho pitného režimu. Kolagén má tiež hydratačné vlastnosti. Keďže pokožka je na slnku vysúšaná, tak aj v tomto vám kolagén dokáže pomôcť. Pomáha uchovávať v pleti vodu, čím je pleť žiarivejšia, plnšia, vypnutejšia a bez suchých vrások.

Kolagén je pre telo ako elixír mladosti. Podporuje hydratáciu pleti, preto jeho nedostatok má za následok stratu vody, z toho potom plynú problémy ako suchá pleť bez jasu, s rýchlo sa tvoriacimi vráskami. Bohužiaľ si však ľudský organizmus túto esenciálnu bielkovinu so stúpajúcim vekom prestáva tvoriť sám. A to pomerne skoro – už po 45. roku života telo vlastný kolagén ďalej netvorí. Účinky slnečného žiarenia tento proces ešte zrýchľujú. Našťastie a na veľkú radosť nás, ktorí milujeme leto a slnenie, riešenie existuje! Kolagén si môžeme už od mladého veku priebežne dopĺňať vo forme výživového doplnku. A počas leta je jeho dopĺňanie ešte dôležitejšie.

„V strednom veku sú tieto výživové doplnky nenahraditeľnou zbraňou v prevencii starnutia kože, nechtov, kĺbov a šliach. Najmä po 40. roku života je vhodné užívanie výživových doplnkov s obsahom kolagénových peptidov,“potvrdzuje doktorka Molčanová z kliniky Medoderm. 

Redakcia cvičte.sk odporúča

Ak chcete svojmu organizmu dopriať najlepší kolagén, tak by ste mali siahnuť práve po hydrolyzovanom morskom kolagéne, ktorý je vyrábaný tzv. studenou technológiou, pri ktorej si dokáže zachovať svoju formu a bio-aktivitu. Bio-aktívny morský kolagén je svojou štruktúrou najpodobnejší ľudskému, preto ho dokáže organizmus lepšie vstrebať a distribuovať tam, kde je kolagén potrebný.

Takým je Inca Collagen, ktorý v jednom balení obsahuje 3 000 mg 100 % morského kolagénu. Ide o kolagén bez obsahu prísad a ktorý je rozpustný vo vode. O jeho kvalite svedčí aj fakt, že tento kolagén pre ženy užíva aj naša redakcia či ďalšie tisícky užívateľov. Recenzie na Inca Collagen sú viac ako pozitívne, Jana Šimkovičová, šéfredaktorka cvičte.sk,: „Bez kolagénu by som nemohla športovať tak, ako mi srdce piští. Inca Collagen mi pomáha, aby moje kĺby fungovali ako hodinky. Navyše sa stará o moje vlasy, ktoré po neuveriteľnom vypadávaní počas oboch kojení dostali riadne zabrať. Inca Collagen je mojou každodennou súčasťou.“

incacollagen


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Prezradíme vám, ako si predĺžiť opálenie a nespáliť sa

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1902
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.