Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Tento rok je najlepším darčekom na Vianoce zdravie. Obstarajte si ho pre seba i svojich blízkych

Jana

Kým dobre zostavený jedálniček s dostatočným percentom bielkovín, tukov a sacharidov je základ, kvalitné výživové doplnky sú ako bodka. Garantujú doplnenie potrebného množstva tých živín, ktoré z jedla nedokážete získať, alebo ich máte primálo. Typickým príkladom je kolagén: viete, prečo ho tak často spájajú so športom?

Tento rok je najlepším darčekom na Vianoce zdravie. Obstarajte si ho pre seba i svojich blízkych
Zdroj: Inca Collagen
8. DEC 2020

Ako základná a pre telo esenciálna bielkovina sa tvorí len do určitého veku, potom jeho produkcia klesá a z jedla ho získavame príliš málo. Je však dôležitou súčasťou pohybového aparátu, a to je dôvod, prečo ho športovci užívajú v podobe doplnkov. Dôležité je ale vybrať si kvalitný a účinný doplnok – a v tomto smere je morský Inca Collagen garanciou úspechu.

Účinky kolagénu zďaleka nie sú len o kráse. Mnohí už vieme, že pri pravidelnom užívaní kolagénu dosiahneme efekty aj v športe. Nemusíte byť však len profesionálom, kolagén potrebujeme všetci. Tak ako je kolagén pre ženy, je dôležitý kolagén pre mužov. Ocenia ho tí, ktorí aktívne športujú, ale aj tí, ktorí chcú mať lepšie vlasy, zdravšiu pokožku či sa len celkovo cítiť lepšie a vitálnejšie i vo vyššom veku. Mnohí ho už vyskúšali a pocítili najmä lepšiu mobilitu a pružnosť pohybového aparátu.

A ako pomáha kolagén, keď cvičíte, aby ste schudli alebo nabrali svalstvo? Môže pomôcť regenerovať svalové tkanivá po náročnom workoute, čiže sa ľahšie zotavíte a môžete ďalej napredovať. Pri chudnutí môže pomôcť s redukciou ovísajúcej kože napríklad na bruchu. Nečakajte ale, že za vás kolagén spraví všetku prácu. Hoci niektorí iniciatívni predajcovia vám budú tvrdiť, že pomôže rastu svalov alebo odstraňovaní tuku, toto nie je reálne. Kolagén je naozaj zázračným pomocníkom, no na rast svalov mu chýbajú niektoré dôležité aminokyseliny a na zhadzovanie tuku pomáha jediné – kalorický deficit. Čiže podstatná je najmä vaša sebadisciplína, dodržiavanie jedálnička a tréningových plánov.

Kolagén v pozitívnom smere ovplyvňuje telo zvonku aj zvnútra. Zabezpečuje hydratáciu pokožky, podporuje hojenie rán a regeneráciu nechtov či pôsobí na vypadávanie vlasov. Prispieva tiež k správnej funkcii pohybového aparátu. Jeho nedostatok je po určitom čase viditeľný a citeľný. Pri deficite kolagénu môže dochádzať k prehlbovaniu vrások, zhoršenie stavu pokožky aj kvality vlasov a nechtov či problémom s kĺbmi.

Inca Collagen

Tak aký kolagén?

„Na trhu je kolagénov priam šialené množstvo. Vyskúšala som ich niekoľko a v rôznych formách a hneď som zistila, čo mi vyhovuje a čo absolútne. Tak ako pri strave, tak sa aj pri výživových doplnkoch riadim heslom, prosím si čo najčistejšie zloženie. Keď viem, že sa chlieb dá upiecť zo štyroch či piatich surovín, tak si nebudem kupovať balený chlieb, ktorý má 30 ingrediencií. Rovnako som rozmýšľala aj pri kolagéne. Hľadala som taký, ktorý by mal čisté zloženie. Bez zbytočných prímesí, bez pridaného cukru či farbív. Zakotvila som pri Inca Collagene. Prečo?," hovorí Jana Šimkovičová, zakladateľka portálu Cvičte.sk, ktorá užíva tento kolagén vyše roka.

"Inca Collagen ma presvedčil aj tým, že je na trhu viac ako 5 rokov. Bol jedným z prvých hydrolyzovaných morských kolagénov, ktorého účinky potvrdzuje množstvo ľudí, ktorí ho užívajú dlhodobo a pomohol im či už po zdravotnej stránke alebo tej kozmetickej. Aj ku mne sa dostal cez referenciu jednej mojej známej. Mnoho ľuďom pomohol rôzne. Na oficiálnej stránke Inca Collagen si môžete prečítať množstvo skúseností a recenzií na tento kolagén. Navyše je balený tak, že obsahuje 30 vrecúšok, pričom každé obsahuje potrebnú dávku kolagénu na jeden deň. Čo je 3 000 miligramov. Tak nemusím rozmýšľať, koľko toho potrebujem. Otvorím, nasypem a vypijem. Praktická žena potrebuje praktické a jednoduché riešenia," vysvetľuje Šimkovičová.

Inca Collagen

Ako konkrétne dokáže pomôcť?

"Už som spomínala vyššie, prestalo mi hlavne vŕzgať v kolene, čo je asi najvýraznejšia zmena, odkedy ho užívam. Som veľmi vďačná, že to takto funguje, nerada by som skončila s behaním, nie to s cvičením. Táto skúsenosť ma tiež naučila ešte lepšie vnímať a zaujímať sa o potreby tela, keď človek športuje. Potrebujeme telu neustále dopĺňať výživu, minerály, či vitamíny, aby nám fungovalo ako má. Čo som však spozorovala, a z čoho sa moje ženské ego teší najviac, je fakt, že mi kolagén pomáha odstrániť ovisnutú kožu na bruchu. Máloktorá žena po pôrodoch má to šťastie, že to nerieši. U mňa to bol problém najmä po druhom pôrode. Aj keď som pravidelne cvičila a spevňovala brušné svaly, tá ovisnutá koža v plyvom tehotenstva tam stále ostávala. Badám však na sebe, že sa stráca, sťahuje sa späť a prispôsobuje telu. Zázraky sa nedejú len tak. Je potrebné im trochu pomôcť," dodáva Jana Šimkovičová.

Prečítajte si tiež: Prečo som podľahla kolagénu

Darujte zdravie, darujte Inca Collagen!

Užite si Vianoce s naozaj bohatým darčekovým balíčkom od Inca Collagen. Inca Collagen predstavuje overený produkt, ktorý má svoje pevné miesto na trhu už 5 rokov. Recenzia na Inca Collagen od spokojných zákazníkov vás iste presvedčí o pozitívnych účinkoch kolagénu na ľudské telo. Inca Collagen obsahuje v jednej dávke až 3000 mg hydrolyzovaného kolagénu. Podporuje obnovu telu vlastného kolagénu a regeneráciu kolagénových vlákien, čo vedie k výrazne pozitívnemu účinku, viditeľnému ako zlepšenie vlastností pokožky, nechtov a starostlivosti o vlasy. Popri týchto zvonku viditeľných vplyvov podporuje Inca Collagen obnovu kolagénu v celom tele, čo vedie k zlepšeniu funkčnosti všetkých spojivových tkanív.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tento rok je najlepším darčekom na Vianoce zdravie. Obstarajte si ho pre seba i svojich blízkych

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2047
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.