Trápite sa pri cvičení s okuliarmi? Už nemusíte!

Každý z nás ma rád svoje pohodlie. Cítiť sa dobre je predsa úplne prirodzené. Kedykoľvek a kdekoľvek. Pri športe a cvičení je to priam nevyhnutné. Kto by už rád poskakoval na hodine zumby alebo sa mučil v posilňovni, keby ho niečo tlačilo?

cvicenie, sosovky
11. JUN 2012

Väčšinou sa pri športovaní staráme o svoje oblečenie, športovú obuv alebo doplnky. A čo naše oči? Samozrejme, tí, ktorí máte zrak úplne v poriadku, vás sa to netýka. Avšak tá skupina ľudí, ktorá sa na cvičení trápi s okuliarmi, tá vie, aké je to nepohodlné.

Nemusíme sa však obmedzovať vo svojich športových výkonoch len preto, že máme problém so zrakom a častokrát nám okuliare zavadzajú. Bola by to naozaj škoda. Pohodlným riešením pre vás môžu byť kontaktné šošovky. Tie už dnes nosí kopec športovcov, aj bežných ľudí na svoje tréningy a cvičenia.

Kto zažil trampoty s okuliarmi a dnes vkročí do fitka len v kontaktných šošovkách nam dá určite za pravdu. Dôvody prečo nosiť kontaktné šošovky nielen pri športe sú jednoduché. Cvičiť s okuliarmi je naozaj nepohodlné. Predstavte si, že si v posilňovni dávate do tela, steká z vás pot, ale spolu s ním vám po nose neustále schádzajú aj okuliare. Vy si ich neustále upravujete, pričom sa nemôžete sústrediť na cvičenie. Ako dlho to vydržíte?

Kontaktné šošovky si pri cvičení nemôžete poškodiť, narozdiel od okuliarov. Skúste si na hodine kick – boxu pri každom výkope chytať okuliare, aby vám nespadli a nepoškodili sa. Po pätnástich minutách by ste to od nervov vzdali. Kontaktnými šošovkami si určite neublížite. Čo sa vám môže veľmi rýchlo stať, keď zakopnete na aerobicu, spadnete a zlomenými okuliarmi si prinajmenšiom poškriabete tvár.

Tieto prípady sa bežne stávajú, čo však nemusí byť váš prípad, ak okuliare nahradíte kontaktnými šošovkami.

Pri nosení šošoviek je potrebné dodržiavať hygienu. Aby sa nám do oka nedostala špina, ktorá nám môže spôsobiť infekciu. Dnes však už každé jedno fit centrum alebo posilňovňa má samostatné časti, v ktorých sú k dispozícii okrem spŕch aj umývadla so zrkadlami. Tam si môžete pohodlne umyť ruky a pred cvičením šošovky nasadiť. A po cvičení si ich môžete opäť vybrať a vrátiť do svojho puzdra.

Pre tých, ktorí milujú wellness, a ich oči potrebujú okuliare, sú šošovky taktiež ideálnym riešením. Nemusíte sa báť, že sa vo vírivke budete cítiť, ako keď v autoumývarni sedíte v aute a pozeráte na predné sklo. Navyše s kontaktnými šošovkami môžete pokojne absolvovať aj pobyt v saune. Dokonca aj vo fínskej saune, kde sa teplota pohybuje od 90 – 100 °.

Nie je dnešná doba úžasná? Ponúka pohodlné a ideálne riešenia, aby sme sa cítili skvelo. Kdekoľvek, aj pri športovaní a cvičení. Preto som už pár rokov kontaktné šošovky pozitív. Moja nová značka je Air Optix Aqua. Odporúčam naozaj všetkým, ktorí sa pri cvičení trápia s okuliarmi.

Autorka článku je krátkozraká od svojich 14 rokov. Bola jednou z prvých, ktorí vyskúšali kontaktné šošovky, keď k nám dorazili. A odvtedy ich neustále používa, najmä pri cvičení a outdoorových aktivitách. Podľa potreby kombinuje svoje kontaktné šošovky s okuliarmi.

Zdroj: PR článok

Foto: www.vasesosovky.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Trápite sa pri cvičení s okuliarmi? Už nemusíte!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1590
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.