Tri horské cyklotrasy, ktoré preveria vašu fyzičku

Jana Šimkovičová

Chcete spoznať krásy českej kotliny z cyklistického sedla a nevadí vám vyšliapnuť si poriadny kopec? Potom tohtoročné leto vyskúšajte horskú cyklistiku

Bicykel_Hory_Par
Zdroj: Image by moerschy from Pixabay
23. SEP 2020

Náročný terén ocenia skúsenejší jazdci, ktorým by nemal chýbať predovšetkým kvalitný horský bicykel a tiež túžba po adrenalíne. Aké horské cyklotrasy stoja za to?

heureka.sk_Tri horské cyklotrasy, ktoré preveria vašu fyzičku_produkty

Národ cyklistov

Slováci sú známi vášňou pre cyklistiku a nie je sa čomu čudovať. Slovenská krajina im ponúka ideálne podmienky, nech už dávajú prednosť rovinkám, asfaltu alebo nespevneným cestám. A práve posledný zmienený terén je ideálny pre horskú cyklistiku, pri ktorej si dosýta užijete neupravené cesty plné kameňov a výmoľov.Značné prevýšenie je už len čerešničkou na torte.

S náročným terénom si poradí horský bicykel

Jazda náročným terénom sa bez správneho vybavenia môže v priebehu chvíle stať jedným z vašich najhorších zážitkov. Samozrejmosťou by preto mal byť odpružený horský bicykel, ktorý spoľahlivo tlmí nárazy a vďaka širším plášťom zaručí stabilitu aj na nerovnom teréne alebo šmykľavom povrchu.

Horské cyklotrasy pre náročných

Nie všetky horské cyklotrasy sú natoľko náročné, aby sa nemohli stať cieľom rodinných výletov s deťmi, ktoré už nejaké skúsenosti s terénnou cyklistikou pozbierali. Ale my vám dnes predstavíme tri cyklotrasy u našich českých susedov, po ktorých by sa mal pustiť len skúsený jazdec.

Biele Karpaty – trail vášho života

5 okruhov o celkovej dĺžke 130 kilometrov– čakajú na vás pri rekreačnej oblasti Lučina neďaleko Hodonína, asi hodinku cesty od Brna. Trail of Life, ako sa trasa nazýva, tvoria značené trasy, ktoré sú z časti zdieľané s turistickými chodníkmi, ale bezpečne vás zavedú na single traily, kde už na turistu nenarazíte. Na horskom bicykli budete prechádzať lesom aj po rozľahlých bielokarpatských lúkach. Tešiť sa môžete na prírodné, neupravené lesné cesty a chodníky kľukatiace sa medzi stromami, koreňmi a balvanmi,ktoré vám spoľahlivo vlejú adrenalín do krvi.

Rychlebské a Lipovské trasy – nezabudnuteľných 40 kilometrov

Objavovať Rychlebské a Lipovské trasy zo sedla horského bicykla je zážitok, na ktorý sa len tak nezabúda. Trasy o celkovej dĺžke 40 kilometrovvás prevedú skrz hlboké lesy, medzi obrovskými žulovými balvanmi, opustenými lomami a horskými potokmi. Všetky okruhy začínajú aj končia v Čiernej Vode a je len na vás, aký dlhý a náročný úsek zvolíte. Zatiaľ čo trasu v povodí Čierneho potoka zvládnu prejsť aj deti, ktoré majú základné skúsenosti s jazdou v teréne, trial pod Sokolím vrchomje svojím prevýšením a náročnosťou vhodný pre skúsených horských cyklistov.

Javornické okruhy v Pošumaví – výlet nedotknutou krajinou

Relatívne málo dotknutá oblasť Javornickej hornatinysa rozkladá na samom okraji Národného parku Šumava. Láka na svoju panenskú prírodu a rozmanitý terén v kombinácii so zachovalou pošumavskou ľudovou architektúrou. Na svoje si tu prídu všetci vyznávači horskej cyklistiky, ktorí tu nájdu celý rad cykloturistických trás vedúcich cez horské hrebene aj malebné údoliaa ponúkajúcich veľkolepý výhľad do všetkých svetových strán.

Pevný a celoodpružený horský bicykelby vás malo sprevádzať, nech už si vyberiete akúkoľvek z vyššie zmienených cyklotrás. Ak si s jeho výberom neviete rady, inšpirujte sa najlepšie hodnotenými produktami na Heureka.sk. Horské bicykle tam nájdete prehľadne zoradené podľa obľúbenosti a nechýba pri nich ani recenzia používateľov.

eureka.sk_Tri horské cyklotrasy, ktoré preveria vašu fyzičku_recenzia


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tri horské cyklotrasy, ktoré preveria vašu fyzičku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1917
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.