Zapoj sa s nami do NOVOROČNEJ DETOX VÝZVY!

Tri polohy office jogy, ktoré stihnete medzi emailmi

Advertoriál

Sedenie je činnosť, ktorej „venujeme“ počas dňa najviac času. Od momentu, kedy sa zobudíme, cez raňajky za stolom, cestu autom a osem hodinový pracovný čas. Večer zakončíme posediačky na gauči. Ak sa to snažíte zachrániť hodinkou športu dvakrát do týždňa, mali by ste vedieť, že to nestačí.

Tri polohy office jogy, ktoré stihnete medzi emailmi
Zdroj: Photo by Mark Zamora on Unsplash
22. AUG 2019

Večný kolobeh sedenia môžete prerušiť aj ofiice jogou. Tá nezaberie veľa času a dá sa praktikovať aj na malom priestore. Na celodenné sedenie totiž nie sme stavaní. Doprajte si preto v práci zopár minút pre seba, pre svoju chrbticu a celkové zdravie. Zaraďte do svojej rutiny zopár jednoduchých cvikov, ktoré kvalitu vášho života zvýšia bez extrémnej námahy, radí Helena Nehasilová, autorka knihy Jóga mezi e-maily.

Pohojdajte sa na stoličke – Cvik 1

Jeden z najčastejších problémov dlhodobého sedenia sú bolesti bedrovej časti chrbta. „Najviac ju cítime v tzv. lumbálnej časti, medzi lumbálnymi stavcami L1 až L5, od konca hrudníka až po kostrč,“hovorí Helena Nehasilová. Cvik, ktorý odporúča na ich uvoľnenie je veľmi jednoduchý a nezaberie veľa času ani miesta. Postavte sa nohami na šírku bedier a predkloňte sa. Prepleťte si paže tak, aby ste si dlaňami chytili lakte. Pravou dlaňou ľavý lakeť a naopak. Chrbát prirodzene vyveste a pohojdajte sa zo strany na stranu, pokračujte dovtedy, pokiaľ sa cítite príjemne a nechajte pôsobiť gravitáciu. Ak vlastníte stoličku s výkyvovým sedadlom, ktorá vám dovolí kolísanie bedier zo strany na stanu aj počas sedenia, o to lepšie pre vás. Cvičíte aj počas sedenia.

Joga_Office_1

Poloha dieťaťa s hlavou na kolenách – Cvik 2

Pre relaxáciu hlbokých vnútorných svalov je dokonalá poloha halasány – dieťaťa. Ak ste čo len raz boli na joge, určite ju poznáte. Robí sa v sede na pätách, alebo na zemi s hlavou na podložke. Je to odpočinková poloha, ktorá uvoľní stavce a dá sa praktizovať aj na stoličke. Sadnite si na celú plochu sedadla stoličky tak, aby chodidlá boli stabilne na zemi. S výdychom si položte hruď na stehná a ruky s ramenami nechajte spadnúť dolu k nohám. Predýchajte to a užite si uvoľnenie. A nezabudnite, že základom prevencie bolestí chrbta je vhodná stolička, ideálne s pohyblivým sedadlom na pružine. Tá vám pomôže spevňovať a chrbtové svalstvo aj počas sedenia a predchádza skolióze chrbtice.

Joga_Office_2

Stolička ako opora predklonu – Cvik 3

Ďalší cvik, ktorý autorka knihy Jóga mezi e-maily odporúča, sa rovnako vykonáva s použitím stoličky. Postavte sa za ňu tak, aby bola vaša panva presne nad chodidlami. Prehnite trup až do polohy, kedy je vaša hlava zarovno s opierkou hlavy vašej stoličky. Pokiaľ ju máte veľmi nízko, vymeňte ho za kľučku na dverách. Telo by malo byť maximálne v 90-stupňovom uhle. Chyťte sa za stoličku a predstavte si, že vás niekto akoby ťahá za boky dozadu. Predýchajte aspoň päťkrát a opakujte tak často, ako vaše telo potrebuje.

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tri polohy office jogy, ktoré stihnete medzi emailmi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1983
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.