Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

Účinné cviky na bolesti chodidiel a halluxy

redakcia

Civilizačné návyky, ktoré sme si storočiami vytvorili, spôsobujú, že naše chodidlá veľmi trpia. Medzi najčastejšie príčiny bolesti patrí nedostatok pohybu, zlé držanie tela, ale aj nevhodná obuv. Vyskúšajte, preto s nami účinné cviky na bolesti chodidiel a halluxy, tzv. vybočené palce.

Účinné cviky na bolesti chodidiel a halluxy
Zdroj: Simona Hulmanová, TELO BEZ BOLESTI
26. JAN 2021

Keď trpia chodidlá, nemusí sa to vždy prejaviť len ich bolesťami. Napríklad nevhodné držanie tela môže spôsobiť bolesti bedrových kĺbov, krížov alebo chrbtice.  

Problémy s chodidlami majú aj inú podobu - halluxy. Ide o deformáciu kĺbu palca na nohe, ktorá spôsobuje jeho vybočenie do vonkajšej strany a prvá záprstná kosť potom smeruje naopak dovnútra. Ľudovo sa preto nazýva aj vybočený palec. Deformácia  má genetický základ a zhoršuje ju nosenie nevhodnej obuvi, preťažovanie alebo úrazy.

Halluxy

Nesprávna obuv je téma sama o sebe. Módne trendy iba málokedy zohľadňujú vhodnú polohu chodidla pri chôdzi. Preto chodidlá trpia aj pri činnosti, ktorá by pre ne mala byť prirodzená.

Problémy s chodidlami vieme aspoň čiastočne vyriešiť vhodným cvičením. Pozrite si v nasledujúcom videu príklady účinných cvikov na bolesti chodidiel a halluxy. Ich správne prevedenie vám vysvetlí profesionálna pilates lektorka Lucia Knapcová.

Obmedzuje vás v živote fyzická bolesť? Chceli by ste mať TELO BEZ BOLESTI? Potom vám odporúčame komplexný video program na domáce cvičenie Supershape TELO BEZ BOLESTI. Nájdete v ňom 13 komplexných tréningov, zameraných na najčastejšie bolesti celého tela s profi slovenskou trénerkou.

Zaverecna Obrazovka_Predajne Video_Power Joga

Tento video seriál na tému BOLESTI CELÉHO TELA vám prinášajú kvalitné FUTURO™ bandáže od spoločnosti 3M určené na cvičenie bez obmedzení.

Banner_Futuro_Bandaz_Chrbat_1200x628_SK


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Účinné cviky na bolesti chodidiel a halluxy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2047
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.