Zapoj sa s nami do NOVOROČNEJ DETOX VÝZVY!

VIDEO: Nemôžem schudnúť, lebo nemám čas. Čo na to odborník?

redakcia

Medzi najčastejšie dôvody, prečo sa niečo nedá, patrí nedostatok času. Spýtali sme sa preto uznávaného odborníka Michala Páleníka, čo s tým vieme urobiť.

VIDEO: Nemôžem schudnúť, lebo nemám čas. Čo na to odborník?
Zdroj: Simona Hulmanová, TAJOMSTVO CHUDNUTIA
3. JUN 2020

Nemám čas pripravovať zdravé jedlá, pretože nemám čas. Starám sa o dve malé deti, varím, upratujem a nezostáva mi priestor na nič iné. V práci trávim desať hodín denne a po nej ani len nepomyslím na to, že by som sa mal hýbať alebo si niečo zdravé ukuchtiť, pizza to istí. Zdravá strava je drahá, nemám na ňu peniaze. Hanbím sa chodiť do fitcentra a aj ísť behať do parku.

Spoznali ste sa v niektorej z predchádzajúcich viet? Potom máme pre vás ešte jednu otázku – akú cenu má pre vás vlastné zdravie a život?

Sme presvedčení o tom, že to je to najcennejšie, čo človek má a je našou povinnosťou starať sa o seba – dopriať si zdravé a chutné jedlá, primerane sa hýbať, dožičiť si dostatočne dlhý a kvalitný spánok, nájsť si čas na svoje koníčky a tak ďalej.

Stále tvrdíte, že nemôžete schudnúť, lebo nemáte čas? Pozrite sa, čo vám radí výživový špecialista Michal Páleník.

Stále hľadáte výhovorky, prečo nemôžete schudnúť?

To, v akej miere sa o seba a svoje zdravie staráte, vypovedá i o tom, aká je miera vašej sebalásky a sebavedomia.

Dovolíme si tvrdiť, že človek s nadváhou i obezitou sa nemá jednoducho dostatočne rád. Ak by totiž miloval samého seba dostatočne, potom by taký stav nikdy nedopustil.

Ako sa začať mať rád? V prvom rade sa prestaňte vyhovárať a začnite na tom makať hneď teraz. Postupné, malé zmeny prinesú veľké rozdiely – vyhoďte do koša tú nezdravú tyčinku plnú cukru, ktorú práve držíte v ruke, a dajte si niečo zdravšie. Namiesto výťahu použite schody. Oddýchnite si pri čítaní inšpiratívnej knižky. Zavolajte odborníkovi na výživu alebo fitnes trénerovi a dohodnite si s ním termín konzultácie. Prestaňte sa porovnávať s druhými, pretože jediným človekom, s ktorým sa môžete porovnávať, je vaše včerajšie ja. Začnite robiť niečo, čo vás baví…

Uvedené video s Michalom Páleníkom je súčasťou video seriálu TAJOMSTVO CHUDNUTIA, v ktorom nájdete 15 osvedčených rád pre trvalé schudnutie. Prístup k nemu získate ako BONUS ZADARMO pri zakúpení knihy ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Infografika_Zdrave rychlovky 2_3 za cenu 1_640x360_Bonusy


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Nemôžem schudnúť, lebo nemám čas. Čo na to odborník?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1980
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.