VIDEO: Sacharidové jedlo na večeru? Čo ak priberiem?

Jana Šimkovičová

Pýtate sa, či si môžete po tréningu dovoliť sacharidy? Áno, ak....

Quinoa_Miska
Zdroj: Photo by James Sutton on Unsplash
10. JUL 2019

Ako jesť, aby sme chudli, alebo si udržali postavu? Večná dilema mnohých žien. Dilema však niekedy prerastá do krajných riešení, ktoré zasa vedú skôr k neželanému výsledku. V mohých prípadoch to končí tým, že začneme vylučovať jednotlivé potraviny z jedálnička. Aktuálne sú už dlhodobejšie v nemilosti sacharidy. Čo je vážne škoda, pretože tie telo potrebuje. A tiež po cvičení. Akurát v určitej, povedzme správnej forme. Čiže biely rohlík nechajte v nemilosti aj naďalej.

Aby naše telo dostalo (obzvlásť po cvičení) všetko, čo potrebuje, mali by sme dbať na jeho pestrú skladbu. Pretože tuky, bielkoviny, aj sacharidy sú potrebné, aby sme telo zasýtili a dodali mu energiu, vitamíny a minerály. Regenerovali a nechali rásť svaly a tiež "nasýtili" mozog. Preto sme si pre vás pripravili ukážku toho, ako môže takéto jedlo vyzerať. 

Prípravou jedla vás bude sprevádzať Dušan Plichta, zakladateľ Powerlogy. Vysvetlí, ako to je s tými sacharidmi po cvičení. Tiež dodá zaujímavé informácie k olivovému oleju, ako aj Powerlogy novinke, ktorou je MCT olej. A verte, že quinoa miska, ktorú pripravuje v nasledujúcom videu je jedlo, ktoré si pripravíte raz dva. Aby sme stihli cvičiť a postarať sa o množstvo pracovných, či rodinných vecí, nemôžeme si dovoliť stáť v kuchyni príliš dlho. 

Veríme, že sme vás navnadili a quinoa misku si vyskúšate aj doma. 

Ako pripraviť quinou?

Ak sa so pseudoobilninou quinoa stretávate prvý krát, vysvetlíme vám, prečo ju konzumovať a ako si ju pripraviť. Quinoa je bezlepková, nealergická potravina pochádzajúca z Južnej Ameriky. Pôvodne to bola posvätná rastlina Inkov, ktorí ju pestovali už pred šesťtisíc rokmi. Táto potravina obsahuje obrovské množstvo bielkovín, a preto by nad jej konzumáciou rozhodne nemali váhať najmä aktívni športovci a vegetariáni. Tiež obsahuje tryptofán, mangán, fosfor, horčík, železo, draslík, zinok a vlákninu. Okrem všetkých týchto dôležitých látok, ktoré nám v strave často chýbajú, quinoa má aj veľký podiel vápnika.

Quinoa sa pripravuje rovnako ako ryža – teda dva diely vody, alebo vývaru na jeden diel quinoy. Vodu nechajte zovrieť, osoľte ju, okoreňte a podľa chuti môžete pridať bylinky a trochu olivového oleja. Do ochutenej a vriacej vody potom pridajte prepláchnutú quinou. Duste 20 min. a občas premiešajte. A máte hotovo!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Sacharidové jedlo na večeru? Čo ak priberiem?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1784
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.