Vylaďte sa na blížiace sa leto od hlavy k PÄTE

Advertoriál

S postupujúcou jarou, a blížiacimi sa horúcimi mesiacmi a letom sa snažíme vyzerať čo najlepšie. Na čo ale často zabúdame, je ošetrenie a starostlivosť o naše nohy. 

Nohy_Trava_4-3
Zdroj: PR, ADHOG Advertising
6. MÁJ 2019

Nejde len o pedikúru, ale predovšetkým o hygienu a zdravie nôh ako takých. Práve ony sú totiž v lete vplyvom nášho životného štýlu a aktivít vystavené rade rizikám. Aké to sú a ako sa správne o nohy starať? Prinášame drobný prehľad.

Krásne nohy môžu byť skvelým letným doplnkom nášho celkového vzhľadu. Nanešťastie ale patrí medzi časti nášho tela, na ktoré najčastejšie zabúdame a neriešime ich, a tak na ne doslova číha celá rada rizík, či už z oblasti zdravia alebo krásy.

Nohy v ohrození!

Postihnúť ich totiž môžu plesňové ochorenia, praskanie kože, zápach, svrbenie či pálenie. Podľa prieskumov trpí kožnými plesňami 20-25 % populácie. Na vine je často nadmerné potenie nôh, nedostatočná hygiena či návštevy verejných bazénov, posilňovní a sáun. Náchylnejší k plesniam sú tiež ľudia, ktorí nosia často uzatvorenú nepriedušnú obuv, viac športujú, veľa cestujú alebo trpia cukrovkou. Tieto príčiny navyše umocňuje fakt, že sa mykóza veľmi ľahko prenáša.

Tieto problémy nás síce môžu trápiť počas celého roka, ale práve leto je jedným z najviac rizikových období. Niet sa čomu čudovať. Najmä v lete chceme žiť naplno, hojne cestovať, navštevovať verejné kúpaliská, bazény a wellness centra so spoločnými sprchami - jednoducho povedané miesta s vyššou koncentráciou osôb a kde sa pohybujeme bosí.

Dezinox_NOHY_3074

Prevencia ako základ

Mykóza nôh trápi ako mužov, tak ženy. Nutné je preto nepodceniť prevenciu, a to aj v prípade, že mykózami alebo problémami s chodidlami bežne netrpíme. Niekedy o nich ani nemusíme vedieť a nepríjemné pocity pálenia a svrbenia môžeme ľahko zameniť s niečím úplne iným. A ako sa o nohy správne starať?

1) Správna hygiena nôh

Opäť takmer samozrejmá vec, v ktorej ale bohužiaľ často robíme chyby. Rad z nás si totiž myslí, že pre správnu hygienu bude stačiť parfumované mydlo alebo sprchový gél a o všetko je postarané. Ideálne je k hygiene nôh používať navyše prípravky priamo pre ne určené, ktoré chodidlá účinne dezinfikujú a preventívne ich chránia pred mykózou, ako je například prírodný sprej Dezinox. Dezinox obsahuje špeciálnu zmes antiseptických, antifungálnych a antibakteriálnych prírodných látok, ktoré sú pripravené chrániť nohy nielen pred zápachom, ale aj nadmerným potením a samotnými plesňami. Výťažok zo šalvie, éterické oleje z borovice, mäty a tea tree, doplnené o kyselinu boritú, pomôžu vyriešiť nielen vzniknutý problém, ale zároveň nohy účinne chránia aj preventívne, aby ťažkosti nevznikli. Možno ho tiež použiť ako podporu pri liečbe antimykotikami.

2) Správna obuv a jej dezinfekcia

Niekedy nám tieto problémy môže spôsobiť aj nevhodná obuv. V lete by sme preto mali voliť otvorenú obuv alebo minimálne obuv, ktorá umožňuje našim noham dýchať a je vybavená praktickým odvetrávaním. Dbať by sme mali aj na jej správnu dezinfekciu. A to v podobe ošetrenie dezinfekčným prípravkom. Práve už spomínaný Dezinox je vhodný aj na dezinfekciu do obuvi, odstraňuje zápach a nezanecháva škvrny.

Neodkladajte liečbu

Ak už plesňovým ochorením nôh trpíte, zahájte samotnú liečbu včas. Neliečené mykózy sa veľmi rýchlo šíria a môžu spôsobiť rad nepríjemností tiež na ďalších častiach tela. Závažnejšie prípady je nutné liečiť pod dohľadom dermatológa a nasadením antimykotík.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vylaďte sa na blížiace sa leto od hlavy k PÄTE

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1784
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.