Zdravá strava, ktorá príde za vami

Veronika Shoebridge

Či už je to novoročné predsavzatie, zdravotné dôvody alebo rozhodnutie zlepšiť si kvalitu života a zvýšiť sebavedomie, niet inej  udržateľnej cesty ako sa začať hýbať a zmeniť stravu. No ak si pod zdravou stravou predstavujete, že budete jesť len listy, alebo strávite v kuchyni dlhý čas, nemusíte sa vôbec báť.

Zdravá strava nemusí
31. JUL 2017

Prípravu zdravej stravy dnes brzdí najmä nedostatok času. Zvyčajne deň vyzerá takto - človek je minimálne osem hodín v práci, potom pracovné či priateľské stretnutia, s deťmi na krúžky, lekári, fitko. Domov človek príde neskoro a zdravé varenie je to posledné, na čo má nielen chuť, ale hlavne čas.

Práve preto existuje cesta, ako si uľahčiť život. Tá cesta sa volá krabičková diéta od firmy Vitabox. Nielenže je pohodlná, ale najmä sezónna a v rámci každého programu sú jedlá pripravované z čerstvých surovín. Všetko, čo potrebujete urobiť, je vybrať si program, zaplatiť zaň a potom už len dobrú chuť.

Čo je Vitabox?

V skratke je to kvalitná, chutná a zdravo spracovaná strava, ktorá za zami príde až pred dvere. Vitabox obsahuje potraviny, ktoré každý pozná, no sú spracované a skombinované tak, aby boli pre telo aj liekom.

Na tvorbe celého konceptu Vitaboxu sa podieľal aj lekár, anesteziológ, vyznávač zdravého štýlu života, tréner a výživový poradca v jednej osobe MUDr. Juraj Chovan.

"Zákazníci si majú možnosť vybrať menu na ktorýkoľvek deň a začať tak s Vitaboxom akýkoľvek deň v týždni. Dokonca si môžu každý deň zvoliť úplne iný typ menu presne podľa ich chuti," začína rozprávanie Silvia Raškov zo spoločnosti Vitabox.

Jedálniček uverejňujú na stránke http://vitabox.sk/menu.php na 3-4 týždne vopred. Takto si každý zákazník vie pozrieť, čo bude v daný deň ráno čerstvé a objednať si pokojne aj na konkétny deň, alebo aj na celý mesiac vopred.

"Veľmi dbáme na spokojnosť zákazníkov a počúvame ich reakcie na menu, ktoré pre nich pripravujeme. Neustále pracujeme na nových receptoch, ktoré potom zaraďujeme do aktuálnych jedálničkov. Snažíme sa prispôsobiť jedlá aj ročnému obdobiu, takže do menu pridávame čo najviac sezónnych surovín," vysvetľuje Silvia Raškov.

Inšpirácie z ciest

"S manželom sme roky cestovali po svete a veľa receptov a nápadov máme práve z rôznych kútov sveta. Veľkou inšpiráciou sú pre nás aj naši zákazníci, pretože vďaka ich kladným reakciám vieme, čo im chutí najviac a tieto jedlá sa snažíme dávať do menu pravidelnejšie. Zároveň majú zákazníci možnosť rozhodnúť o tom, aké novinky v menu pribudnú. Keď sme pripravovali nové Obedové šaláty, tak to boli práve zákazníci a fanúšikovia na Facebooku a Instagrame, ktorí písali ich návrhy a tie sme následne aj zaradili do nového menu," hovorí Silvia.

Menu vo Vitaboxe je na každý deň iné a dokonca si zákazníci majú možnosť vybrať zo 14 programov a nakombinovať si tak menu skutočne podľa seba a svojej chuti. Do ich stálej ponuky patria obľúbené programy ako je Celodenné menu SLIM, Office menu alebo Obedové menu (prípadne aj s variantou, kde je večera ako hlavné jedlo).
 
Ponuku dopĺňajú aj sezónnymi programami, ako je aktuálne GREEN menu, čo je sezónne menu, ktoré si môžete objednať od mája do októbra. Je zložené z ovocno-zeleninových smoothie, raw pudingov a šalátov.
 
"Veľmi nás tešia a neustále posúvajú vpred výsledky našich zákazníkov, ktorým sa podarilo ako schudnúť, tak aj dlhodobo udržať zdravý životný štýl práve vďaka jedlám z Vitaboxu. Medzi naše zákazníčky patria napríklad aj moderátorka Katka Brychtová, speváčka Mamba Dasha, Lucia Mokráňová, modelka Mária Zelinová, hokejista Andrej Sekera, prípadne fitneska Natália Lenártová. Pre zákazníkov máme aj telefonickú podporu a čo sa týka nastavenia jedálnička, tak s tým im rada pomôže naša výživová poradkyňa," hovorí Silvia Raškov.
 
Vitabox

Ako to funguje

Veľmi jednoducho. Na webe si vyberiete program a potom sa už len tešíte, ako vám kuriér každý deň medzi 9 ráno a 13 popoludní zavolá, že jedlo je na ceste. Jedlo je vždy prehľadne zabalené do papierovej tašky.

Svoje “krabičky zdravia” dostanete každý pracovný deň. Jedinou podmienkou je, aby ste jednotlivé jedlá spotrebovali v rámci 24 hodín.

Zdroj fotiek: Vitabox

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zdravá strava, ktorá príde za vami

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1784
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.