Život môže byť krajší. S Reštartom

Advertoriál

Sedemnásť ľudí žije nespokojne, v smútku a depresiách tak, že sa jedného dňa rozhodnú pre radikálnu zmenu. 

Restart
Zdroj: JOJ.sk
16. JAN 2019

Potrebujú svoj život vrátiť do čias, keď boli ešte šťastní. Osamelosť po rozvode je zničujúca, závislosť na hracích automatoch prerastá cez hlavu a ničí život, konflikty s rodičmi presahujú mieru, ktorá sa dá zvládnuť, zajedanie smútku prináša desiatky kíl navyše...

Reštart, nová televízna šou na JOJke ukáže, že nikdy nie je neskoro urobiť niečo pre seba. Budete svedkami, ako sa sedemnásť obyčajných ľudí vydá za šťastím a zmenou, ktorá bude trvalá.  Po ceste za ich novým ja ich budú sprevádzať štyria odborníci – ich strážni anjeli. Tými budú: športový fyziológ Viktor Bielik, kouč Patrik Balint, internista Peter Tatár a tréner Dominik Hopjak. 

  • Aký je rozdiel medzi vaším kalendárnym a biologickým vekom? Nemáte toľko rokov, koľko ukazuje kalendár, ale toľko, na koľko sa cíti vaše telo.

  • Stres, nespokojnosť v živote, prežité traumy, obezita, fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, nedostatok pohybu? To všetko robí vaše telo niekedy aj o 30 rokov starším, ako v skutočnosti je. 

  • Ako sa môžete zmeniť za päť mesiacov, keď chcete? Je to drina, ale dá sa to. 

  • Ako byť trvalo štíhly, šťastný a nezažívať recidívu? Už žiadne sklamanie, ale život, aký si zaslúžite. 

Odborníci v show Reštart

Viktor Bielik_Restart

Doc. RNDr. Viktor Bielik, PhD. 

športový fyziológ

Špičkový fyziológ a vysokoškolský pedagóg na FTVŠ UK v Bratislave, odbornú prax vykonáva na klinike športovej medicíny. Je odborným konzultantom viacerých slovenských vrcholových športovcov v oblasti športovej výživy, diagnostiky trénovanosti a športového tréningu. Bol kondičným trénerom mnohých významných slovenských športovcov. Je autorom odborných článkov a publikácií, v ktorých sa venuje problematike výživy, diagnostiky trénovanosti a metodiky vo vrcholovom, ale i rekreačnom športe. Sám aktívne športuje, zúčastňuje sa amatérskych pretekov v behu, triatlone a bežeckom lyžovaní. V show Reštart je hovorcom tímu, je zodpovedný za zostavovanie jedálnička a za určenie biologického veku účinkujúcich. Zostavil vlastný vzorec pre jeho výpočet, ktorý je oveľa presnejší než bežné metodiky. 

Patrik Balint_Restart

Patrik Balint

Terapeut a kouč

Celý život sa venuje skúmaniu a analýze ľudskej psychiky. Vyštudoval softwarové inžinierstvo na ČVUT v Prahe a Bratislave. Profesný terapeutický výcvik absolvoval u Andreja Dragomerického. So svojimi klientmi strávil v rozhovoroch viac ako  11 000 hodín. Vo svojej praxi využíva poznanie, že všetko je spojené so všetkým a riešenie problému sa môže skrývať v tých najjednoduchších veciach, ktoré často nevidíme. V show bude mať na starosti všetko, čo sa týka psychiky a duše účastníkov. Patrik je tým, kto naštartuje ich zmenu zvnútra. Dokáže vopred určiť, či vnútornú zmenu zvládnu, aké riziká musí každý z účinkujúcich podstúpiť a ako bude celý proces prebiehať. Pomocou terapie je Patrik schopný vyriešiť dlhodobé problémy, kvôli ktorým nie sú účastníci schopní pohnúť so svojím životom.

Peter Tatár_Restart

MUDr. Peter Tatár, CSc 

Lekár internista

Po štúdiu na lekárskej fakulte UK v Bratislave pracoval vo fakultnej nemocnici a v Slovenskej akadémii vied v Bratislave. Patrí k rešpektovaným odborníkom, jeho špecializáciou je interná medicína. So svojim vzdelaním a skúsenosťami bude Peter Tatár v show Reštart odborným lekárskym garantom. Povedie základné vyšetrenia, zinterpretuje výsledky testov a bude spolupracovať s Viktorom Bielikom na výpočte biologického veku. Počas celého nakrúcania bude kontrolovať zdravotný stav účastníkov show.

Dominik Hopjak_Restart

Dominik Hopjak

Tréner

Je absolventom FTVŠ. Na Slovensku patril k prvým nadšencom, ktorí sa začali venovať crossfitu. Takisto sa venuje behu a triatlonu. Pôsobí ako osobný tréner pre verejnosť i profesionálnych športovcov. Dominikovou úlohou v show bude zlepšiť fyzickú kondíciu účinkujúcich. Pre každého navrhne individuálny tréningový plán, nevynímajúc ani tých, ktorí majú zdravotné problémy alebo veľkú nadváhu. Pod jeho vedením budú pracovať ďalší tréneri v mieste bydliska našich účinkujúcich, ktorí s nimi budú v každodennom kontakte.

Ako divák nemusíte len sledovať príbehy účastníkov ktorí prešli Reštartom, ale môžete aktívne urobiť niečo aj pre seba - zapojte sa do výzvy #NEBUĎLOKŠA, schudnite a začnite žiť zdravšie.

Banner_Nebud Loksa_1920x500px_Restart_Orez

Účastníci v show Reštart

Martina Fábry

Bývalej vrcholovej športovkyni, ktorá bola šťastná a pýšila sa postavičkou ako lusk, sa radikálne zmenil život po pôrode. Pribrala 30 kíl a k tomu sa pridali aj problémy s jej manželom. Nespokojnosť so životom sa zvyšovala a jej sebavedomie sa zas znižovalo. To, že je nešťastná, si uvedomila, až keď sa nezmestila do ničoho zo svojho šatníka. Preto si povedala, že opäť chce byť tou, ktorou bývala kedysi. 

Ľubomíra Weisenpacherová

Ľubomíra rozhodne nemala jednoduchý život a osud jej hádzal do cesty jedno poleno za druhým. Prísna výchova v detstve, neoblomní rodičia, skrachované manželstvo, domáce násilie. Niet divu, že útočisko našla vo svojich deťoch, ktoré dala vo svojom živote na prvé miesto a doslova im všetko obetovala. S pribúdajúcim vekom si však uvedomila, že takto sa donekonečna žiť nedá... 

Jozef Bubák

Tento štyridsiatnik je klasickým príkladom toho, že hoci má človek na prvý pohľad všetko, nie vždy to stačí. Jozefovi sa darí v práci a je úspešný. Má šťastnú rodinu a všetko, čo by potreboval, no napriek tomu cíti, že niečo nie je v poriadku. Nespokojnosť s vlastným telom sa ťažko priznáva a ešte ťažšie rieši. A práve na to je tu Reštart. 

Barbora Kubíková

Barbora je silná, sebestačná, samostatná, schopná a úspešná žena. Lenže – žije bez partnera a cíti sa osamelá. Manželstvo jej nevyšlo a od rozvodu si už lásku nenašla. Trápi ju to a myslí si, že ak zmení seba, dokáže sa otvoriť novému vzťahu. Taktiež verí, že sa jej podarí nabrať dostatok sebavedomia, aby si vedela vysporiadať vzťahy s rodičmi. 

Marek Zajac

Život mladého Mareka sa zrútil v okamihu, keď mu umrel otec. Odvtedy už nič nebolo ako predtým. Závislosť na automatoch ho totálne ochromila a urobil mnoho zlých vecí len preto, aby mal za čo hrať. Hoci sa zo svojej závislosti dostal, svoj život nepovažuje za šťastný. Žije s mamou, nemá partnerku a trápia ho komplexy. Aj keby veľmi chcel, svoj život zmeniť k lepšiemu sám nedokáže.

Zuzana Bridzíková

Slobodná mamička sa už necíti ako atraktívna žena. Vzťah s otcom jej dieťaťa jej nevyšiel a to ju veľmi ranilo. Začala priberať a to ju ranilo ešte viac. Cítila, že vysoká váha ju obmedzuje v normálnych každodenných činnostiach. Svojho synčeka miluje a chce pre neho ostať zdravá. A práve preto sa rozhodla pre reštart. 

Nikola Gazdová

Váha Nikolu trápi celý život. Už v detstve patrila k tým okrúhlejším a zažila veľa bolesti. Kvôli nadváhe bola šikanovaná, vyčlenená z kolektívu, častovaná ostrými posmeškami. Jediné, čo jej pomáhalo zabúdať na realitu, bolo jedlo. Svoj smútok vždy zajedala, a tak sa dostala do začarovaného kruhu trápenia, odmeny a trestu. 

Viera Radolská

Viera začala priberať pred rokmi, keď pracovala ako obchodný zástupca. Neustále sedela v aute, málo sa hýbala, celý deň nejedla a potom, počas večerných záchvatov hladu, zjedla všetko, čo jej prišlo pod ruku. Výsledkom bola nadváha. Viera túži opäť žiť život, aký mala v minulosti. Chce nájsť zvyšky svojho sebavedomia a začať odznova.

Michal Šándori

Michal zažil v priebehu niekoľkých rokov naozaj veľmi veľa. Liečil sa zo závislosti na automatoch, rozpadla sa mu rodina, stratil milovanú priateľku a aj dcéru. K tomu sa pridružilo priberanie a keď zrazu zistil, že váži 200 kíl, uvedomil si, že to už nie je v poriadku. Ak by sa mu podarilo so sebou niečo spraviť, snáď by našiel sebadôveru a vyriešil by aj ostatné problémy.

Magdaléna Kozáková

Celý život tejto ženy sa točil okolo jej mužov – manžela a synov. Dlho  zanedbávala samú seba, nemyslela na svoje potreby, sny, túžby a radosti. Zrazu sa dostala do stavu, že keď vidí svoj obraz v zrkadle, cíti sa veľmi zle. Trápi ju aj to, že si nevie nájsť prácu. Vo svojom živote sa cíti ako v slučke, z ktorej sa sama dostať nedokáže. 

Radoslava Kaletová

Radoslava sa skoro vydala, ako veľmi mladej sa jej narodili deti a nestihla si splniť svoje sny. Ani tie pracovné, ani životné. Nestihla pracovať, nemá odvahu robiť to, čo ju baví a to ani ako zamestnanie, ani ako koníček. Má atraktívneho manžela a bojí sa, že sa mu kvôli nadváhe prestane páčiť. Jedného dňa si povedala „a dosť!“ a prihlásila sa do Reštartu.

Emília Fikselová

Milka je inteligentná žena, ktorá si dokáže poradiť takmer so všetkým, len nie sama so sebou. Hoci prekonala onkologické ochorenie, so sebou sa pobiť nedokázala. Jej najväčším problémom sú dolné partie. Má veľmi silné nohy a zadok a keďže je ťažká, trpia predovšetkým jej kĺby. Celý život sa snaží schudnúť, no vždy sa k pôvodnej váhe vráti späť.

Zuzana Gábrišová

Roky pracovala v materskej škole, no o prácu prišla. Jej manželstvo netrvalo dlho – rozhodla sa odísť od muža, ktorý ju podvádzal a týral. Hoci sa rozviedla pomerne mladá, ďalšieho partnera si už nenašla, pretože vzťah s tyranom ju veľmi poznačil a odradil od nadväzovania nových známostí. Po päťdesiatke si ale uvedomila, že už nechce takto žiť.  

Erika Barkolová

Známa moderátorka je príkladom toho, že aj celebrity z nablýskaného sveta šoubiznisu trápia tie isté problémy ako obyčajných ľudí. Erika na prvý pohľad nemá žiadny problém ani s postavou, ani so životom. No nie je všetko také, ako sa zdá. Chce schudnúť 10 kíl, čo je niekedy oveľa ťažšie než schudnúť viac. Navyše, od rozvodu sa jej nedarí nájsť si partnera a samota je strašná pre každého.

Miriam a Jozef Remenárovci

O reštart v živote sa pokúsi aj manželský pár, ktorý žije tak, ako mnoho ďalších na Slovensku. Majú veľa práce, starosti každodenného života a všetok voľný čas venujú deťom. Na seba a na pestovanie svojho manželstva však zabudli. Výsledkom je, že ich vzťah už nefunguje tak, ako kedysi. Navyše, obaja nie sú spokojní so svojou váhou. Zmena by im prospela vo všetkých oblastiach života. 

Simona Veselková

Simona bola vždy krásnou a štíhlou ženou a ani by jej nenapadlo, že bude mať problém s váhou. Jedného dňa ale prišiel kolaps z vyčerpania a už nič nebolo také, ako predtým. Začala cítiť veľkú úzkosť a nastúpili panické ataky. Sprievodným javom bola vyššia váha, ako bola zvyknutá, čo ju začalo oberať o energiu a radosť zo života. Hoci rozhodne nemá nadváhu, túži byť tou istou ženou, akou bola kedysi. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Život môže byť krajší. S Reštartom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1871
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.