Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

2 výborné cviky na posilnenie panvového dna

redakcia

Pri spojení "panvové dno" asi spozornejú viac ženy, hoci spevnenie tejto časti tela pomôže aj mužom. A čím má človek viac rokov, tým by týmto cvikom mal venovať viac pozornosti a cvičiť ich pravidelne.

2 výborné cviky na posilnenie panvového dna
Zdroj: AdobeStock
12. JUL 2022

Panvové dno je zaujímavá časť tela. Na jednej strane súvisí s pohybom - nachádza sa v blízkosti tzv. core, jadra tela, ktoré dáva dynamiku väčšine pohybov, ktoré telo vykonáva. Súvisí dokonca aj so správnym držaním tela - ak sa hrbíte, posilnenie panvového dna pomôže tento návyk zmeniť.

Na druhej strane panvové dno vplýva na vylučovanie a sexuálnu aktivitu. U starších ľudí súvisí aj s problémom zadržiavania moču.

Dobrá správa je, že na posilnenie panvového dna nepotrebujete žiadne náradie, kondíciu, veľa času alebo priestoru. Práve naopak, jednoduché, ale účinné cviky si viete odcvičiť hocikde. Začať môžete aj hneď. Vybrali sme 2 výborné cviky na posilnenie panvového dna, ktoré vám v nasledujúcich videách ukážu profesionálne trénerky.

Chcete viac účinných cvičení na posilnenie panvového dna a ďalšie problematické partie? Pridajte sa medzi naše Supershape PREMIUM členky a získajte neobmedzený prístup k domácim cvičeniam s profesionálnymi slovenskými trénerkami, ako aj obľúbeným vedeným výzvam a jedálničkom od skúsenej výživovej špecialistky.

Supershape Premium_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 2 výborné cviky na posilnenie panvového dna

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.