TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

TOP 8 nízkokalorických potravín

redakcia

Ako si dopriať chutné a zároveň zdravé jedlo bez obáv z nabratia neželaných kilogramov? Riešenie sa zdá byť neriešiteľné, lebo podľa doteraz zažitých vzorcov platí poučka, že: chutné jedlá sú nezdravé a tie zdravé nechutia. A predsa to tak nemusí byť. Ako príklad vám ponúkame 8 vybraných potravín, ktoré zasýtia, sú zdravé, nepridajú na váhe a pritom aj chutia.

TOP 8 nízkokalorických potravín
Zdroj: AdobeStock
4. MÁJ 2022

1. MELÓN

Najznámejšie ovocie, s ktorým si spájame leto, je v skutočnosti zeleninou. Má mnohé benefity pre ľudský organizmus od zvyšovania imunity až po znižovanie cholesterolu v krvi. Má osviežujúci účinok a iba 30 kalórií na 100 g, čo z neho robí víťaza sladkostí bez výčitiek.

2. JABLKO

Toto dokonalé ovocie, ktoré si pamätá ešte Biblia, má skutočne rajské účinky pre človeka. Okrem množstva zdraviu prospešných minerálov a vitamínov podporuje trávenie a vďaka pektínu predlžuje pocit zasýtenia. 100 g obsahuje 60 kalórií a je vhodnou delikatesou aj pre diabetikov.

3. KONJAKOVÉ CESTOVINY

Ázijské cestoviny na chudnutie vyrobené z trvácnej tropickej rastliny konjac neobsahujú tuky, cukry ani lepok. Vysoký obsah vlákniny spomaľuje vstrebávanie živín s pozitívnym vplyvom na hladinu cukru v krvi. Majú rýchlu prípravu a 100 g obsahuje len 6 kalórií.

4. TRESKA

Nie je to síce zlatá rybka, ale dokáže človeku doslova dodať šťastie, keďže má v sebe okrem množstva bielkovín aj serotonín, tzv. hormón šťastia. Je veľmi bohatá na minerály, vitamíny a Omega3 mastné kyseliny. 100 g obsahuje 80 kalórií.

5. HLIVA USTRICOVÁ

Ak niektorý druh ašpiruje na kráľovnú najzdravších húb, je to práve hliva. Zlepšuje imunitu, udržuje zdravé srdce a dokáže liečiť aj zápaly v organizme. Je dobrou a chutnou alternatívou mäsa aj pre jej vysoký obsah vitamínov B. 100 g obsahuje 40 kalórií.

6. KURČA

Toto ľahko stráviteľné mäso je vďaka vysokému obsahu bielkovín ideálne pri budovaní svalstva. Vďaka obsahu kolagénu a elastínu udržuje v zdraví aj naše kĺby. V liečebných metódach je jednou z najdôležitejších potravín na podporu stratenej imunity. Dá sa pripraviť na 100 + 1 chutných spôsobov a 100 g kuracieho mäsa obsahuje približne 130 kalórií.  

7. BROKOLICA

Táto zelená plodina pripomínajúca jedlý bonsaj ma silné protirakovinové účinky. Je bohatým zdrojom vitamínov, pričom vitamínu C má 2 krát viac než pomaranč a vitamín D dokáže pri jeho nedostatku prinavrátiť. Existuje množstvo ľudí, ktorým dokonca chutí a priberania z nej sa obávať netreba, keďže 100 g brokolice má len 30 kalórií.

8. KLÍČKY Z FAZULE MUNGO

Patria k potravinám, ktoré pri malom kalorickom obsahu dokážu najviac zasýtiť. Pomáhajú redukovať hmotnosť, podporujú trávenie a ako jedna z mála strukovín nenadúvajú. Sú zdrojom veľkého množstva vitamínov a minerálnych látok. 100 gramov obsahuje 30 kcal. 

Ak chcete pomôcť s úpravou vašej stravy, pomôcť vám vie Supershape BIKINI VÝZVA, v ktorej vám počas celých 28 dní pomôžeme krok za krokom vyformovať svoje telo (nielen) do plaviek. Okrem online a live cvičení s profesionálnymi trénerkami vás v nich čakajú aj jedálničky od výživovej špecialistky na každý týždeň, spolu s chutnými fit receptami, ako aj množstvo ďalšej podpory a motivácie.

Banner_Bikini vyzva 2022_1200x900


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - TOP 8 nízkokalorických potravín

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.