Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

4 hrejivé čaje na zimné večery: tieto kombinácie si zamilujete!

Mirka

Posilňujú imunitu, upokojujú, zlepšujú náladu alebo pomáhajú pri trávení či s nespavosťou. 

4 hrejivé čaje na zimné večery: tieto kombinácie si zamilujete!
28. DEC 2015

Stačí si vybrať nielen podľa chuti a vône, ale aj podľa účinkov jednotlivých rastlín, z ktorých sú čaje zložené. Tak možno podporiť zdravie a tiež pri čaji relaxovať: čítať obľúbenú knihu, počúvať hudbu alebo sa venovať svojej záľube.

Mäta so škoricou uľahčí zaspávanie a upokojí

Na spríjemnenie zimných večerov je výbornou kombináciou mäta so škoricou. Mäta má blahodarne pôsobenie na nervovú sústavu: upokojí a tiež pomôže pri nespavosti. Navyše prinesie úľavu pri žalúdočných ťažkostiach a má protizápalové účinky. Škorica pôsobí na naše telo a zmysly relaxačne, má antibakteriálne účinky a tiež priaznivo vplýva na hladinu cukru v krvi.

Odporúčame: Das gesunde Plus horúci nápoj s príchuťou bazy a ibišteka, 20 ks, výživový doplnok s vitamínom C, cukrom a sladidlom na báze glykozidov steviolu. Zakúpite v sieti dm drogerie markt.
dm čaj baza

Zázvor s citrónom zahreje a dodá živiny

Zázvor je výbornou prevenciou proti vírusovým ochoreniam, ktorými sme v zime ohrození viac ako v lete. Zastúpený gingerol, aktívna látka nachádzajúca sa hlavne v čerstvom zázvore, prospieva tráviacemu traktu, posilňuje imunitu a tiež má termogénny účinok, čiže môže zrýchliť činnosť metabolizmu. Citrón je zasa bohatý na vitamín C a chuť zázvoru príjemne dopĺňa.

Fenikel, aníz a rasca na podporu trávenia

V čajoch sa môžete s touto trojkou stretnúť pomerne často. Ak sú zmiešané v správnom pomere, majú lahodnú chuť a množstvo pozitívnych účinkov na organizmus. Táto kombinácia vám môže pomôcť pri tráviacich a žalúdočných problémoch. Oceníte ich v čase vianočného hodovania, pri nadúvaní a plynatosti.

Odporúčame: Das gesunde Plus ovocný čaj s príchuťou bazy a zázvoru, 20 ks. Zakúpite v sieti dm drogerie markt.

dm čaj zázvor

Šípkový čaj s čili na imunitu

Ešte ste sa s touto kombináciou nestretli? V tom prípade ju hneď vyskúšajte. Šípky sú známe veľmi vysokým obsahom vitamínu C, ktorý podporuje imunitu a chráni telo pred baktériami, vírusmi a plesňami. Ak do čaju pridáte ešte aj štipku čili, jeho posilňujúce účinky sa ešte znásobia. Navyše vás zahreje, zbaví smútku a depresívnych nálad, ktoré sú v zime časté.

Lipový čaj starých mám s medom pri prechladnutí 

Možno si i vy spomeniete na čaj, ktorý vám z lipových kvetov varila stará mama. Už samotné spomienky vás príjemne naladia. Avšak lipa má aj viacero zdravotných benefitov. Prináša úľavu od prechladnutia a pomáha pri trávení. Tento čaj môžete pokojne dosladiť medom. 

Zdroj foto: unsplash.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

7 domácich receptov, ktoré pomôžu pri prechladnutí a chrípke7 domácich receptov, ktoré pomôžu pri prechladnutí a chrípke

Domáce recepty, v ktorých sa využívajú prírodné ingrediencie, poznali už naši predkovia.

 

 

7 pomocníkov, ktorí vás udržia v zime fit7 pomocníkov, ktorí vás udržia v zime fit

V zimných mesiacoch na nás útočia baktérie a vírusy. Ak zaradíte do jedálnička tieto potraviny, ubránite sa.

 

Aká dôležitá je voda pre naše telo?Aká dôležitá je voda pre naše telo?

Ľudské telo tvorí 70 percent vody a zvyšok tuhé látky. Voda patrí medzi základné ľudské živiny, no napriek tomu sa veľakrát nahrádza kávou, čajom alebo umelými nápojmi, čo je veľké negatívum.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 4 hrejivé čaje na zimné večery: tieto kombinácie si zamilujete!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.