Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom!

5 osvedčených tipov ako na boľavé svaly a kĺby

Puressentiel

Bolesti pohybového aparátu sú veľmi časté a raz za čas potrápia každého z nás. Či už máme pohybu veľa alebo naopak málo. Ako si pomôcť?

5 osvedčených tipov ako na boľavé svaly a kĺby
Zdroj: AdobeStock
24. JAN 2023

Pokiaľ máme pohybu málo, namáhame len určité svaly, ktoré tak preťažujeme. Navyše je veľmi pravdepodobné, že nemáme spevnený ani stred tela a sme náchylnejší na bolesti chrbta. Pri nepravidelnom športovaní robíme chyby a hrozí nám tiež poranenie svalov, kĺbov, väzov a šliach. Ani enormná záťaž u športovcov svalom a kĺbom neprospieva, najmä pokiaľ sa opakovane preťažujú rovnaké svalové partie. Čo s tým?

Dodržujte tieto zásady, uľaví sa vám

1. Regenerácia je dôležitá

V praxi to znamená dostatok odpočinku a spánku, pri ktorých  prebiehajú regeneračné procesy, nemenej dôležité sú však aj relaxačné techniky a meditácie. Na uvoľnenie svalov a okamžitú úľavu sa osvedčila masáž s pomocou prípravkov obsahujúcich esenciálne oleje, ktoré dokážu znižovať napätie svalov. Ak chcete staviť na prírodné riešenie, skúste roll-on na boľavé svaly a kĺby od značky Puressentiel. Kombinácia 14 esenciálnych olejov s uvoľňujúcimi účinkami zaručene zmierni bolesť a podporí odbúranie svalovice.

2. Buďte v pokoji

Mnoho štúdií dokazuje vplyv stresu na stav tela. Pri bolestiach to platí niekoľkonásobne. Nestresujte sa momentálnou situáciou a obmedzeniami, ktoré vám spôsobuje, myslite na to, ako svalovica alebo bolesti ustupujú.

3. Používajte lokálne gély alebo spreje proti bolesti

Nesiahajte po liekoch, v prípade bolesti pohybového aparátu alebo svalovej únave vám lepšie poslúžia lokálne nanášané spreje, krémy alebo gély. Ich výhodou je rýchle a účinné prenikanie v mieste bolesti, ktoré nezaťažuje organizmus. Vyhnete sa tak nežiaducim účinkom, hlavne negatívnym dopadom na tráviace ústrojenstvo. Ak je produkt obohatený o prírodné esenciálne oleje, máte istotu, že zaberie už po chvíľke a uľaví vám od bolesti. Gél na boľavé kĺby a svaly od Puressentiel upokojí boľavé miesto, pričom je vhodný pre osoby už od 7 rokov.

PURESSENTIEL Roll-on na boľavé svaly a kĺby

4. Doprajte si terapiu chladom

Hlavne v počiatočných štádiách bolesti sa zamerajte na ochladenie – ľadovanie zranenej oblasti. Terapia chladom tíši bolesť a znižuje riziko zápalu. Stačí niekoľko kociek ľadu v igelitovom vrecúšku zabalenom do utierky. Ak chcete staviť na istotu, vyskúšajte „kryo“ metódu, ktorá sa opiera o tradičnú techniku chladenia. Upokojenie a relax zas citlivej oblasti prinášajú účinné esenciálne oleje.

5. Nezabúdajte na výživu zvnútra

Najmä počas rekonvalescencie si doprajte stravu bohatú na horčík, draslík a vápnik, alebo tieto minerály telu dodajte formou doplnkov stravy. Nezabúdajte ani na dostatok tekutín.

Bolesť pohybového aparátu často sprevádzajú aj niektoré reumatické, degeneratívne a zápalové ochorenia kĺbov i mäkkých tkanív. Tie sú často chronické a je dôležité riešiť ich s odborným lekárom.

Tento článok je advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou DIPARLUX CZ & SK.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 osvedčených tipov ako na boľavé svaly a kĺby

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.