Dopraj si aktívny oddych na novom FIT POBYTE v X-Bionic 11.-13.11.

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o chudnutí

redakcia

Túžba schudnúť je jednou z najčastejších motivácií, pre ktorú ženy začínajú s pravidelným pohybom. Nasledujúci článok vznikol na základe spätnej väzby, ktorú poslali účastníčky obľúbenej vedenej Supershape REŠTART VÝZVY. Ide zároveň o rady pre všetkých, ktorí chcú naozaj schudnúť, novú hmotnosť si udržať a to všetko robiť zdravo.

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o chudnutí
Zdroj: alan KO / Unsplash
10. FEB 2022

1. Je v poriadku, ak hneď nechudnem?

Je to v poriadku, rovnako sa môže stať, že po začiatku zdravých stravovacích a pohybových návykov sa dočasne hmotnosť o niečo zvýši. Na začiatku je oveľa dôležitejšie budovanie zdravých návykov, na ktoré sa zameriava aj Supershape REŠTART VÝZVA. Úspech v podobe želanej hmotnosti sa potom nielen dostaví, ale bude trvalý.

Dôležitý je tiež ešte jeden moment – strata objemu, aj v problematických partiách, ako sú brucho, zadok, či stehná. To je spočiatku taktiež dôležitejšie, ako ubúdajúca hmotnosť. Preto je napríklad vhodné, aby ste videli pokrok, pred začiatkom výzvy odmerať si všetky partie a tieto údaje si poznačiť.

Môže sa totiž zdať, že hmotnosť neubúda, ibaže v skutočnosti naozaj chudnete – je to spôsobené nárastom svalovej hmoty, ktorá neskôr pomôže spaľovať tuk.

2. Prečo nie sú diéty najlepší nápad?

Dlhodobo dosiahnete diétami opak chudnutia. Ide o známy jo-jo efekt, kedy sa zhodené kilogramy vrátia, často viac, než predtým.

Každá ďalšia diéta má menší efekt. Je to preto, že je pre telo neprirodzená a v konečnom dôsledku spomaľuje metabolizmus, ktorý v REŠTART VÝZVE naopak nakopávame. Čím viac diét ste v minulosti držali, tým viac času telo potrebuje na regeneráciu.

3. Čo je pri chudnutí najdôležitejšie?

Vytrvalosť, trpezlivosť, motivácia, reálne očakávania a správny postup. Aj preto na začiatku treba telo prečistiť, zbaviť škodlivých látok a odľahčiť. Následne sa zamerať na naštartovanie metabolizmu a spaľovania, potom na nastavenie správnej výživy, aj pomocou pravidelnej a dostatočnej stravy a pitného režimu. V REŠTART VÝZVE sa to deje pod vedením odborníčok s dlhoročnom praxou, skúsenosťami a výsledkami.

4. Schudnem aj bez cvičenia?

Úpravou stravy sa dá dosiahnuť veľa. Pre pevné a zdravé telo je však pravidelný pohyb nevyhnutnosťou. Správnym cvičením tiež budujete svalovú hmotu, ktorá pomáha spaľovať tuk. Pravidelný pohyb vytvára psychickú odolnosť, ktorá pomáha zvládať nástrahy chudnutia súvisiace so stravou, napríklad prejedanie sa a následné výčitky.

5. Prečo iní chudnú a ja nie?

Každé telo je jedinečné. Každý má inú genetickú predispozíciu, stravovacie a pohybové návyky. Naviac, keď sa porovnávate s inými, tvoria sa negatívne emócie, ktoré nepomáhajú.

Mať vytúžené štíhle, pevné a zdravé telo stojí veľa času, námahy, pádov a opakovanej motivácie.

Chcete to tentoraz skúsiť inak a lepšie? Zapojte sa do Supershape REŠTART VÝZVY, v ktorej vás spolu s výživovou špecialistkou a profesionálnymi trénerkami povedieme krok za krokom. Vyskúšate tak nielen nové jedlá, ktoré vám budú chutiť, ako aj rôzne druhy a formy cvičení, ktoré vás budú baviť.

Banner_Restart Vyzva_1640x820


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o chudnutí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2131
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.