Dopraj si aktívny oddych na novom FIT POBYTE v X-Bionic 11.-13.11.

Ako jesť zdravo a chutne? S nami to hravo zvládnete

redakcia

Máte chuť na lososa, zapekanú brokolicu či kurací šalát? Poradíme vám, ako vo vašom okolí nájsť reštauráciu, v ktorej majú denné menu s jedlom podľa vašej chuti. 

Ako jesť zdravo a chutne? S nami to hravo zvládnete
14. MAR 2016

Okrem pravidelného pohybu je, samozrejme, potrebná aj kvalitná a vyvážená strava. Možno vás už unavuje to, že vo firemnom bufete si môžete vyberať len medzi rezňom alebo bagetou a v najbližšej reštaurácii je stálym štandardnom pečené kura, vyprážaný syr či šampiňóny. Máte chuť na niečo zdravšie, len neviete, kde takéto jedlá vo vašom okolí pripravujú? Pomôže vám web Menucka.sk, pretože tvorcom tohto webu nie je vaše zdravie ľahostajné. „Snažím sa jesť zdravo. Uvedomujem si, aké je to pre naše zdravie a energiu dôležité. Ľudia by nemali zabúdať zaraďovať do jedálnička ryby a tiež je prospešné obmedziť konzumáciu mäsa, a vyskúšať občas aj netradičné bezmäsité jedlá. Veď v poslednom období vzniklo množstvo reštaurácií, ktoré pripravujú zaujímavé vegetariánske obedy, ktoré si pochvaľujú aj vášniví konzumenti mäsa – mnohých chuť tohto jedla prekvapí,“ hovorí Kamila Slašťanová z Menucka.sk.

Za všetkým hľadaj ženu

Jedlo je pre nás počas pracovnej doby zdrojom energie, dodáva nám potrebné živiny. Aj od neho závisí, aké v práci podáme výkony – zdravý a vyvážený pokrm podporuje koncentráciu, eliminuje únavu a pomáha nám udržať si zdravú hmotnosť. Všetky tieto skutočnosti si dobre uvedomuje aj Kamila Slašťanová, ktorá prišla s nápadom vytvorenia stravovacieho webu s možnosťou hľadania konkrétneho jedla. „Množstvo ľudí chodí do reštaurácií práve na obedové menu a potrebuje rýchlo a jednoducho zistiť, aká je ponuka v okolí. Menučka tieto informácie poskytujú. A špeciálne k funkcii vyhľadávania jedál v ponuke denného menu ma viedla aj vlastná skúsenosť, keď som mala špeciálny detoxikačný program s určenými potravinami na každý deň. Medzi pracovnými stretnutiami v meste som hľadala reštaurácie, kde by konkrétne jedlo mohli mať. Vtedy ma napadlo, že nájsť si jedlo v ponuke denného menu, môže byť aj pre návštevníkov rovnako zaujímavé,“ spomína Kamila. Ako to teda celé funguje?

Jedno slovo a máte v tom jasno

Máte chuť na lososa, zapekanú brokolicu či kurací šalát? Alebo máte predpísané jedlá v rámci špeciálneho stravovania či diéty a chcete vedieť, kde ich varia? Skvelá funkcia tejto stránky vám umožňuje zadať do vyhľadávacieho filtra „jedlo“ názov alebo časť názvu jedla, ktoré chcete obedovať. Následne uvidíte niekoľko výsledkov denného menu reštaurácií, ktoré sa nachádzajú vo vašej blízkosti alebo v okolí vyhľadanej lokality a majú hľadané jedlo v aktuálnej dennej ponuke. Nie je to skvelé? Stránka je jednoduchá a prehľadná, zladená do oranžovej farby, ktorá, okrem iného, povzbudzuje chuťové bunky. Lokalitu môžete zadať ručne alebo nechať stránku, aby pomocou GPS lokalizácie vyhľadala vašu polohu. Pri každom podniku uvidíte denné menu s cenami, a po kliknutí na názov reštaurácie aj ďalšie informácie o vybranej reštaurácii. Využiť môžete aj funkciu Moje obľúbené, kedy si označením hviezdičkou ukladáte vaše obľúbené reštaurácie, a tak ich ponuku denného menu máte kedykoľvek na jednom mieste.

Denné menu pre vegetariánov?

Okrem vyhľadávania konkrétnych jedál je možné filtrovať denné menu reštaurácií v okolí aj podľa toho, čo vás na reštauráciách najviac zaujíma. Pre tých zaneprázdnených bude zaujímavým filter donášky, keď sa ponuka v okolí obmedzí na reštaurácie, ktoré menu zákazníkom donesú domov či do práce. Obedy na vyššej úrovni môžete nájsť vďaka filtru business menu, ktorý ukáže aktuálnu ponuku obedových menu honosnejších reštaurácií. Pre vegetariánov a vyznávačov zdravého životného štýlu môže byť zase dobrou pomôckou výber reštaurácií, ktoré ponúkajú vegetariánske menu. Ďalšími sú napríklad jedálne, reštaurácie s detským kútikom a podobne.

Prečítajte si viac na blogu

Stáva sa vám, že máte chuť vyskúšať novú reštauráciu, ale nie ste si istí, či by vám v nej chutilo? Odporúčania na reštaurácie, gastro akcie a podujatia nájdete na blogu prevádzkovanom portálom Menucka.sk. Dočítate sa o objektívnych hodnoteniach jednotlivých stravovacích zariadení, no nájdete tu aj zoznamy najlepších reštaurácií v jednotlivých regiónoch či mestách. Ďalšie novinky a čerstvý prísun informácií získate aj na Facebookovej stránke Menučka.

Zdroj: PR
Zdroj foto: unsplash.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

3 top zdravé recepty zo zeleru3 top zdravé recepty zo zeleru

Zeler nepatrí len do kuracieho vývaru. 

 

Pri detoxikácii sa vyhnite extrémomPri detoxikácii sa vyhnite extrémom

Pri detoxikácii je dôležité zamerať sa na postupné skvalitňovanie vnútorného prostredia svojho organizmu. 

 

Strava musí byť rozmanitá, inak telo trpíStrava musí byť rozmanitá, inak telo trpí

Niektorí v snahe žiť zdravo radikálne zúžia výber potravín – základom ich jedálnička je kuracina, zelenina či tvaroh. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako jesť zdravo a chutne? S nami to hravo zvládnete

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2131
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.