Dopraj si aktívny oddych na novom FIT POBYTE v X-Bionic 11.-13.11.

Ako rýchlo uvidím výsledky pri chudnutí? Radí Michal Páleník

redakcia

Každý z nás by chcel dosahovať výsledky pri cvičení a chudnutí čo najrýchlejšie. Ako dlho ale v skutočnosti trvá, kým na svojom tele uvidíte zmenu?

Ako rýchlo uvidím výsledky pri chudnutí? Radí Michal Páleník
Zdroj: Simona Hulmanová
27. OKT 2021

Rozhodli ste sa, že začnete chudnúť. Ste na začiatku svojej cesty a pravdepodobne máte pred sebou cieľ, ktorý chcete dokázať. Možno sa aj vy pýtate, ako dlho vám bude trvať dosiahnuť ho a koľko úsilia na to potrebujete. Nuž, na túto otázku sa nedá odpovedať univerzálne, skúsime vám ju však aspoň trochu rozobrať, aby ste mali ako-takú predstavu.

Každý sme iný

Pri tom, ako rýchlo uvidíte výsledky, záleží na mnohých faktoroch. To, ako ste motivovaní a koľko ste ochotní svojmu cieľu obetovať. Tiež to, ako pokročilí v cvičení ste a či máte dostatok znalostí. Záleží aj na tom, koľko kíl vlastne potrebujete schudnúť a ako sa správa vaše telo.

A samozrejme, dôležité je to, kedy začnete – čím viac budete svoje rozhodnutie zmeniť svoje telo odkladať, tým neskôr sa dostanete k svojmu cieľu. Michal Páleník hovorí: „Už len moment toho, že ste začali je svojim spôsobom úspech.“

Prvé zmeny pocítite okamžite

Prvé výsledky na sebe môžete vidieť okamžite po tom, ako ste začali s chudnutím. Skutočne. Ide o zmeny vo vašom mentálnom nastavení a zdraví. Už po prvej dlhšej prechádzke, behu, či inom tréningu môžete očakávať lepšiu náladu a hladinu energie.

Zmeny na tele už po štyroch týždňoch

Spomínali sme, že pri výsledkoch v chudnutí záleží na mnohých faktoroch. Ak by sme to ale mali zovšeobecniť, prvé zmeny na sebe môžete pozorovať už po štyroch až šiestich týždňoch za predpokladu, že máte správne nastavený tréning aj stravu. Za tento čas sa dá udržateľným spôsobom schudnúť dve-tri kilá a to je dostatok na to, aby ste na sebe spozorovali zmeny.

Ak sa ale rozprávame o skutočných výsledkoch, zmeny môžete očakávať po ôsmych až dvanástich týždňoch. Sú to výsledky, ktoré uvidíte na prvý pohľad v zrkadle a všimne si ich aj vaše okolie. Táto doba je dostatočná na to, aby začiatočník schudol viac kíl a viditeľne zväčšil svaly.

Nesnažte sa to uponáhľať

Zmeny na svojom tele môžete vidieť aj omnoho skôr, rozhodne to ale neodporúčame. Pri drastických diétach je možné schudnúť aj 8 – 10 kíl v priebehu jediného mesiaca. Takáto strata hmotnosti je však veľmi nezdravá a vaše telo pri nej trpí. Môžete si tým spôsobiť množstvo fyzických aj psychických problémov.

Navyše, rýchla strata hmotnosti je spojená s rýchlym jojo efektom. To znamená, že všetky kilá, ktoré ste s utrpením stratili, sa vám v priebehu krátkeho času vrátia naspäť a vy môžete začať odznova.

Je lepšie nesnažiť sa vidieť výsledky čo najskôr. Chudnutie je dlhodobý proces, ktorý sa nedá uponáhľať bez toho, aby si to vaše telo negatívne odnieslo. Radšej postupujte pomalšie, tešte sa aj z tých najmenších pokrokov a uvidíte, k svojmu cieľu sa určite dostanete. Bude to síce trvať dlhšie, ale vy sa budete cítiť lepšie, budete mať zdravšie telo a novú postavu si udržíte dlhšie.

Tento chutný fit recept nájdete v knihe ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2, spolu s ďalšími 85 receptami od najlepších slovenských trénerov, ktoré si pripravíte jednoducho a rýchlo do 30 minút. Presvedčia vás, že variť zdravšie a chutne je jednoduchšie než si myslíte.

Banner_Zdrave rychlovky 2_800x312


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako rýchlo uvidím výsledky pri chudnutí? Radí Michal Páleník

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2131
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.