Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

Ako starne herečka Cameron Diaz?

redakcia

Cameron Diaz je úspešná herečka, ktorú vídame na filmových plátnach už dvadsať rokov... a akoby nestarla. 

Ako starne herečka Cameron Diaz?
15. DEC 2016

Je tiež výbornou kuchárkou a autorkou medzinárodného bestselleru Miluj svoje telo. V novinke Miluj svoj vek píše najmä o starnutí žien, ako sa mení naše zdravie a prístup k životu. Cameron Diaz ponúka návod na zdravé a šťastné starnutie. Spája najnovšie vedecké výskumy v oblasti starnutia a názory medicínskych expertov s jej vlastnými názormi a skúsenosťami. Ponúka praktické rady, ako sa prirodzenou cestou vyrovnať so starnutím a udržať si pritom pružné a zdravé telo a myseľ.

„S vekom som pochopila, čo je vlastne krása. Krása nie je len niečo, s čím sa narodíme. Do krásy dorastáme,“ tvrdí Cameron a venuje sa dlhovekosti, starnutiu, tajomstvám ženského tela i záhadám klimaktéria.

V závere radí, ako si vybudovať silnejšie telo pomocou stravy, cvičenia a oddychu. Ako naprogramovať svoj superpočítač a mať naozaj silnejšiu myseľ. Ako zvládať stres, zlepšiť si imunitu a radovať sa zo vzťahov.

Na rozdiel od väčšiny kníh o starnutí, ktoré sú určené ženám, Miluj svoj vek nezastáva „protistarnúci“ postoj.
Dnes je prirodzená dĺžka ľudského života dlhšia než kedykoľvek predtým. Patríme medzi prvé generácie, pre ktoré platí, že štyridsiatka je iba predĺžením tridsiatky, namiesto toho, aby bola prvým krokom k starobe. Ak si chceme tento dar dlhovekosti užiť, je dôležité poznať a pripraviť sa na cestu, ktorá je pred nami.

Cameron Diaz vám v tejto knihe ponúka návod na zdravé a šťastné starnutie.

Prečítajte si úryvok z knihy Miluj svoj vek:

Nad starnutím som začala premýšľať približne v období svojich štyridsiatych narodenín. Každý človek sa skôr či neskôr začne touto otázkou zaoberať. Nikto z nás nedokáže ovplyvniť tok času a jedného dňa, keď si uvedomíme, že čas nestojí a naozaj niet cesty späť, začneme premýšľať nad starnutím. Básnici o ňom píšu básne, hudobníci skladajú piesne a vedci vymýšľajú rôzne experimenty, aby mu porozumeli. Všetci si lámeme hlavu nad tým, čo sa s nami stane, keď zostarneme.
Až po viac ako štyroch desaťročiach vo vlastnom tele som začala uvažovať, čo na mňa skôr či neskôr čaká. Počas života som sa, samozrejme, stretla s mnohými zmenami, no zistila som, že nedokážem prestať myslieť na to, aké oveľa drastickejšie zmeny ma čakajú v ďalších desaťročiach. Taktiež ma prenasleduje zistenie, že starnutiu a tomu, čo tento proces pre mňa znamená, vlastne vôbec nerozumiem.
Pozorovala som, ako ľudia, ktorých milujem, bolestivo a prudko upadajú, a tak som začala premýšľať, či aj mňa čaká podobný osud alebo azda môžem dúfať v niečo lepšie...

Na každej stránke objavíte informácie a myšlienky, ktoré vám, ako dúfam, pomôžu získať nový pohľad na starnutie. Nechcem, aby ste žili v strachu z prichádzajúcich rokov alebo sa trápili, pretože vaše telo robí niečo, čo je preň absolútne prirodzené. Chcem zmeniť spôsob, akým my ženy hovoríme o starnutí. Zaumienila som si ponúknuť vám perspektívu, ktorá je zdravšia a vedecky presnejšia ako všetky strachom a hanbou podložené diskusie prenikajúce do našej kultúry. Chcem, aby ste vy, ja, všetky ženy, na ktorých mi záleží, ako aj tie, ktoré ešte nepoznám a ktoré čoskoro prekročia prah stredného veku a tiež tie, ktoré prídu po nás, boli schopné pristupovať k starnutiu s vedomosťami a sebadôverou namiesto panického strachu a hrubšej vrstvy mejkapu. Keď hovorím o „vedomostiach“, myslím tým informácie o tom, ako žiť dlhšie, lepšie a perspektívnejšie. „Sebadôvera“ v tomto prípade znamená pýšiť sa vekom namiesto toho, aby sme ho skrývali a ospravedlňovali sa zaň. Netvrdím, že starnutie nie je desivé. Samozrejme, že je. No teraz sa môžeme pripraviť na všetky prichádzajúce zmeny. Taktiež chcem, aby ste sa zúčastňovali všadeprítomnej diskusie o starnutí. Cez verejné a súkromné financovanie vedeckých výskumov, články, relácie a knihy, ako je táto, sa v poslednej dobe upierajú všetky oči smerom k novým nápadom, ako starnúť plnohodnotnejšie. Jedným z dôvodov je fakt, že téma správneho starnutia je stále relatívne nová.

bux cameron

Zdroj: PR

Zdroj foto: bux.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako starne herečka Cameron Diaz?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.