Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Blogerka Lapkinn: Radosť z pohybu som preniesla na dcérku

Barbora Volná

Ako viesť deti k športu a zdravému životnému štýlu? Jednoducho - byť im príkladom. „Snažím sa byť pre Lily vzorom v športových aktivitách a zároveň ´vychovávam´ aj samu seba v situácii, keď sa mi nechce, no prekonám sa a idem," hovorí Linda Babušík Adamčíková, manažérka futbalovej akadémie a majiteľka X BODY v Košiciach, pre ktorú je pohyb životným štýlom. 

Blogerka Lapkinn: Radosť z pohybu som preniesla na dcérku
Zdroj: Archív L. B. Adamčíkovej
25. OKT 2023

Linda, ty si veľmi aktívna žena, roky cvičíš aj so Supershape. Bolo to tak vždy, alebo sa to zintenzívnilo s príchodom dcérky?

Vždy som mala blízko k rôznym pohybovým aktivitám. Odmalička sme s rodičmi a bratom chodievali lyžovať, korčuľovať, bicyklovať... Venovali sme sa rôznym športom. Po pôrode som vedela, že potrebujem popri výchove a pracovných povinnostiach aj psychohygienu a tú som našla v cvičení a neskôr aj v behu. Doteraz sa to nezmenilo a stále ma to baví.

Prečítajte si aj: Buba z Bežeckej výzvy: Beh som nenávidela, dnes bez neho neviem žiť

Blogerka LAPKINN: Radosť z pohybu som preniesla na dcérku

Ako vnímaš šport a zdravý životný štýl v kombinácii s výchovou?

Myslím, že všetky tieto oblasti sa krásne dopĺňajú. Keďže pôsobím ako manažérka vo futbalovej akadémii, každý deň komunikujem s rodičmi detí resp. našich hráčiek a hráčov. Vysvetľujem im, že šport, v tomto prípade futbal, dáva deťom do života veľmi veľa. Okrem pravidelného pohybu, tréningov a ich zdravotných benefitov ich učí sebadisciplíne, zodpovednosti, plneniu povinností… To sú kvality, ktoré pre nich budú v ďalšom živote rozhodne prínosom. Nemusí z nich byť nový Ronaldo či Messi, dôležité je, že ich pohyb baví a že si z neho odnášajú fyzické a psychické benefity.

Linda Lapkinn Babušíková - dcéra Lilien

Snažíš sa dcérke Lilien ísť príkladom a vedieš ju k športu?

Vo výchove sa riadim vetou: „Netreba veľmi vychovávať, treba pekne žiť a dieťa sa pridá.“ Pri Lilien sa mi to úplne osvedčilo. Takže, v konečnom dôsledku vychovávam v mnohých situáciách samu seba. Lily keď vidí, že cvičím, pridá sa hneď aj ona. Keď behám, najradšej by celý čas behala so mnou. A takto to je pri každej pohybovej aktivite.

Lily keď vidí, že cvičím, pridá sa hneď aj ona. A takto je to pri každej pohybovej aktivite.

Ako trávite voľný čas?

Všetky naše spoločné voľné chvíle sa snažíme tráviť aktívne prechádzkami, na bicykli alebo na kolobežke. Neviem sa dočkať zimy, keď budeme chodiť korčuľovať a lyžovať. Lilien je odmalička v pohybe a neustále behá. Keďže veľa času trávime v našej futbalovej akadémii, tak odkedy sa naučila chodiť, behá za loptou. Pohyb je pre ňu každodennou súčasťou dňa. Aj preto sme pre ňu vybrali športovú materskú škôlku, kde majú dvakrát do týždňa plávanie, gymnastiku a raz do týždňa futbal, tanečnú, balančné dosky…

Linda Lapkinn Babušíková - dcéra Lilien

Ako vnímaš úlohu rodiča v rámci športovania?

Myslím, že by to nemalo byť iba o výchove detí, ale v prvom rade o výchove nás rodičov pred deťmi. Nemôžeme od detí chcieť, aby chodievali pravidelne von, bicyklovali, venovali sa pohybovým aktivitám, keď my rodičia to nerobíme. Takisto nemôžeme od detí chcieť, aby jedli viac zeleniny, keď ju nevidia na tanieri svojich rodičov. A takto by sme mohli pokračovať s viacerými činnosťami a aktivitami.

Nemôžeme od detí vyžadovať, aby športovali, keď my rodičia to nerobíme. Taktiež nemôžeme chcieť, aby jedli viac zeleniny, keď ju nevidia jesť nás.

Vnímam to od malička u Lily, ktorá má videla, ako cvičím a trénujem, preto sa chcela pridať aj ona. Rovnako videla, že s manželom chodievame na bicykle a ju máme v sedačke, prípadne chodíme lyžovať, preto sa chce týmto aktivitám venovať tiež. Keď Lilien videla, že som na rôznych bežeckých podujatiach dostala vždy medailu, chcela takú mať aj ona a vždy, keď sa to dá, beží s nami. Vďaka tomu má doma na poličke už niekoľko medailí a dva poháre pre najmladšiu účastníčku bežeckého podujatia, na ktorom zabehla už dvakrát svoj prvý kilometer.

Linda Lapkinn Babušíková

Baví vás beh podobne ako Lindu, no chcete sa zlepšiť a napredovať? Pridajte sa k nám do Supershape Bežeckej výzvy! V nej vás vďaka vedeným tréningovým plánom naučíme behať správne, tak aby vás to bavilo a zároveň ste videli aj výsledky. Tiež vám k tomu dáme aj chutné a výživné jedálničky, vďaka ktorým maximalizujete váš progres. Zapojte sa do našej Bežeckej výzvy pod vedením odborníkov na beh, výživu a motiváciu. Povedieme vás v nej krok za krokom k štíhlemu, pevnému a zdravému telu. Pripojte sa k nám ešte dnes!

Banner_Bezecka Vyzva 2023_640x640.jpg


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Blogerka Lapkinn: Radosť z pohybu som preniesla na dcérku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.