Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Buďte krásna vďaka membránam z vaječných škrupín

Advertoriál

To, že membrány z vaječných škrupín pozitívne vplývajú na kvalitu kostí, šliach a kĺbov, je známy fakt. Niet divu, pretože obsahujú látky potrebné na výživu kĺbov, ale okrem toho aj 3 typy kolagénu, elastín a kyselinu hyalurónovú. Práve kolagén, elastín a kyselina hyalurónová sú tri základné komponenty, ktoré majú zásadný vplyv na zdravie a vzhľad našej kože a vlasov.

Krásna vďaka membránam z vaječných škrupín?
Zdroj: AdobeStock
10. MÁJ 2024

Membrána z vaječných škrupín je bohatým zdrojom glykozaminoglykánov, ktoré majú priamy vplyv na hydratáciu pokožky prostredníctvom zvýšených hladín kolagénu a kyseliny hyalurónovej. Poznáte ďalšie pozitívne účinky membrán z kozmetického hľadiska?

Hydratácia a kolagén: Kľúč k zdravej koži

Koža, náš najväčší orgán a každodenne čelí mnohým negatívnym vplyvom z vonkajšieho prostredia - či už je reč o predčasnom starnutí spôsobeným UV žiarením a s ním spojený vznik vrások, suchosť kože či pigmentové škvrny. Tieto zmeny sú spôsobené UVB žiarením, ktoré aktivuje vnútrobunkové signálne dráhy vedúce k zhrubnutiu kože. Toto žiarenie tiež poškodzuje kolagén, základný proteín, ktorý udržiava pevnosť a elasticitu našej kože, čo prispieva k vzniku vrások. Čo v boji s týmto problémom pomáha?

Membrány z vaječných škrupín ako nečakaný pomocník

Na základe niekoľkých vedeckých štúdií je známy pozitívny účinok výživových doplnkov membrán z vaječných škrupín nielen na kvalitu kostí, šliach a kĺbov, majú však aj pozitívny vplyv na kvalitu kože, vlasov a nechtov. Ich výhodou je synergia účinkov veľkého množstva prirodzene sa vyskytujúcich biomolekúl a navyše blokujú enzýmy, ktoré degradujú kolagén a kyselinu hyalurónovú.

Prečítajte si aj: Pohyb je základom života: Ako cvičiť bezpečne a čo si pri ňom dopriať?

Nedávne štúdie preukázali, že membrány z vaječných škrupín majú protivráskové a hydratačné účinky na pokožku vystavenú UVB žiareniu tým, že zlepšujú obsah vlhkosti v koži a tým redukujú tvorbu vrások. UVB žiarenie vyvoláva aj oxidačný stres, ktorý je považovaný za významný faktor starnutia kože. Perorálne podávanie membrán z vaječných škrupín zvýšením antioxidačných procesov môže poskytnúť koži aj antiaging účinky. Okrem toho boli zistené  prospešné účinky orálneho podávania membrán z vaječných škrupín na kožu, vlasy a nechty. Nájdete ich v kvalitnom výživovom doplnku MOVE od slovenskej značky Biomin.

MOVE

Vplyv membrán z vaječných škrupín na pleť

  • bojujú proti suchosti kože
  • obnovujú hydratáciu kože
  • bránia nadmernému rozkladu kolagénu
  • vracajú pokožke vlhkosť 
  • eliminujú jemné linky, vrásky (najmä v okolí očí)
  • vyrovnávajú tón pleti

Užívanie doplnku výživy z membrán z vaječných škrupín bolo u žien vo veku 35-65 rokov spojené s výrazným zlepšením vzhľadu pokožky tváre v oblasti vejárovitých vrások po 4 týždňoch užívania a tónu pokožky za 8 týždňov.

Prečítajte si aj: Strach z prechodu? Príznaky viete zmierniť unikátnym prípravkom

Vplyv membrán z vaječných škrupín na vlasy

Výživové doplnky s obsahom membrán z vaječných škrupín výrazne zlepšuje vzhľad a kvalitu vlasov – ich hustotu, menšiu lámavosť aj samotný rast. Pozorovaný bol aj významný vplyv na hrúbku vlasov, zníženie lámavosti vlasov a zlepšenie rastu vlasov po 4, 8 a 12 týždňoch užívania.

Produkt MOVE obsahujúci membrány z vaječných škrupín je na našom trhu dostupný od slovenského výrobcu BIOMIN a.s.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Buďte krásna vďaka membránam z vaječných škrupín

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.