TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Chráňte svoje telo pred toxínmi. Používajte prírodnú kozmetiku

Mirka

„Chémiu“ jeme, natierame na pokožku, umývame si ňou vlasy. Výsledok? Trpíme alergiami. Pleť je posiata vyrážkami, vlasy sa lámu a mastia. Pokožka hlavy je plná lupín. Aj to sú niektoré z dôvodov, prečo dopyt po kozmetike bez syntetických zložiek rastie. Ako ste na tom vy?

Chráňte svoje telo pred toxínmi. Používajte prírodnú kozmetiku
16. OKT 2013

Aktuálne sa nachádzame v období detoxu. Jeseň je považovaná za vhodné obdobie, kedy by sme naše telo mali zbaviť toxínov. Mnoho ľudí sa domnieva, že naše telo je zanesené nevhodnou a nekvalitnou stravou a zabúda na to, že veľkým zdrojom toxínov je všeobecne prostredie, v ktorom sa nachádzame, ako aj prostriedky, ktoré používame. Medzi ne patrí aj kozmetika.

Rôzne kozmetické prostriedky sú častým zdrojom toxínov v tele a nie nezanedbateľným, keďže ich dennodenne aplikujeme priamo na telo. Mnoho perspirantov, deodorantov, sprchových gélov a iných prostriedkov obsahujú syntetické látky a farbivá, v ktorých je hliník alebo ortuť. Zvoliť by sme preto mali takú kozmetiku, ktorá neobsahuje žiadne chemické látky a my ju môžeme spokojne používať každý deň.

Prírodná, alebo bio kozmetika zaberá v obchodoch s kozmetikou značné miesto. Výrobcovia reagujú na zvyšujúci sa záujem zákazníkov o prírodné produkty, ktoré majú v porovnaní s bežnou kozmetikou viaceré výhody. Lenže nie je prírodná kozmetika ako prírodná kozmetika.

Odporúčame: alverde športový a masážny olej s výťažkom z kvetov Arniky, 100 ml

Výťažok z kvetov Arniky osviežuje a posilňuje Vašu pokožku a robí ju jemnou a hladkou. Uvolňujúce masáže môžu podporovať uvolňovanie svalov a tak predchádzajú napätiu v svaloch. Športový masážny olej osvieži svojou citrusovou vôňou, kým hodnotná kombinácia sézamového, olivového a jojobového oleja z kontrolovaného poľnohospodárstva. Vašu pokožku rozmazná a zanechá ju elastickou. Kúpite v sieti dm drogerie markt.

 dm pk i

 

Prírodná verzus bio kozmetika

Pri kúpe prírodnej kozmetiky treba naozaj značnú dávku obozretnosti. Produkt označený ako prírodný síce obsahuje prírodné zložky, ktoré ale nemusia pochádzať z ekologického pestovania (čiže suroviny môžu byť hnojené, striekané pesticídmi a pod. a následne spôsobovať alergické reakcie). Prírodná kozmetika obsahuje rozličné úrovne prírodných surovín (často sú to zanedbateľné percentá z celkového obsahu), preto treba dôsledne čítať zloženie. Pravdou je, že nepodlieha kontrole a pojmom „prírodná“ môže byť v skutočnosti označené naozaj všeličo. Preto je v tomto smere oveľa spoľahlivejšia bio kozmetika.

Odporúčame: alverde sprchový gél s extraktom z olív a gélom s aloe vera, 250 ml

alverde sprchový gél s olivou a aloe vera jemne čistí pokožku bez toho aby ju vysušoval. Starostlivo vybrané ošetrujúce substancie podporujú prirodzenú vlhkosť pokožky a pôsobia upokojujúco. Nádherne voňavý sprchový gél oživuje zmysly a daruje Vám príjemný pocit – po celý deň.

Bez obsahu syntetických vonných, farbiacich a konzervačných látok ako aj živočíšnych látok. Zložky pochádzajú prednostne z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva. Neobsahuje látky na báze minerálnych olejov. Dermatologicky testované.Kúpite v sieti dm drogerie markt.

gel

 

Bio produkty (ktoré sú, samozrejme certifikované, a tým pádom aj kontrolované) obsahujú prírodné zložky, ktoré tvoria esenciálne oleje, výťažky z rastlín, za studena lisované oleje a mnohé ďalšie suroviny organického pôvodu (teda pri pestovaní neboli použité hnojivá, postreky atď.). Samozrejme, bio kozmetika neobsahuje syntetické látky, umelé farbivá ani arómy. Výhodou bio kozmetiky je, že je vhodná pre naozaj všetky typy pleti i pre alergikov. Okrem toho nie je testovaná na zvieratách a je šetrná k životnému prostrediu.

Odporúčame: alverde sprchovací peeling s kokosovými hoblinami a lotosovým kvetom, 150 ml

Kokosové hoblinky a jemné peelingové zrnká jemne odstraňujú odumreté bunky kože a dodávajú pokožke jemný a hladký vzhľad. Rastlinný glycerín, extrakt z lotosového kvetu a kokosové mlieko tvoria intenzívnu starostlivosť a starajú sa o príjemný pocit. Prirodzené arómy rozmaznávajú vaše zmysly. Kúpite v sieti dm drogerie markt.

peeling

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chráňte svoje telo pred toxínmi. Používajte prírodnú kozmetiku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.