Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Čo znamená detox pre telo?

Rozhodli ste sa pre jarnú očistu? Viete čo vás čaká a čo všetko sa počas nej udeje s vašim telom, trávením a psychikou? 

Čo znamená detox pre telo?
4. APR 2017

Pri očiste v prvom rade dochádza k odľahčeniu a prečisteniu tráviaceho traktu. Nielenže vás zbaví toxínov, no môže pomôcť aj v procese redukcii váhy.  Detoxom taktiež posilníte imunitný systém, a tak telo dokáže lepšie absorbovať prijaté živiny, vitamíny a minerály. Ľuďom, ktorí majú problematickú pleť, či akné, môže detox pomôcť aj v tomto ohľade. Aj keď spočiatku to môže pôsobiť práve naopak. Objaví sa viac vyrážok, ktoré sú však prejavom toho, že telo sa očisťuje. 

Detox má okrem toho vplyv aj na vašu psychiku. Odmenou za jeho absolvovanie vám bude príliv novej energie, pocit celkového omladenia, odľahčenia a akéhosi reštartu celého organizmu. V neposlednom rade je detox aj skúškou pevnej vôle a sebadisciplíny. 

Nepríjemné príznaky sú súčasťou


Medzi menej príjemné javy sprevádzajúce detox patria často bolesti hlavy, dočasná únava či úbytok energie. Môže sa vyskytnúť aj nafukovanie a častejšie vyprázdňovanie, či už spomenuté dočasné zhoršenie pleti. Celkovo môžete po pár dňoch detoxu badať, že to s vaším vzhľadom ide dolu vodou. Škvrnitá pokožka, vyrážková tvár, oči podliate krvou, spľasnuté vlasy, povlak na jazyku. To všetko sú však len chvíľkové počiatočné prejavy, ktoré súvisia s vyplavovaním toxínov z tela
a čoskoro odznejú. V konečnom dôsledku budete mať krajšiu a žiarivejšiu nielen pleť, ale aj vlasy a nechty.

Účinky očisty sa môžu samozrejme líšiť od človeka k človeku. Inak zareaguje telo športovca, ktorý sa zdravo stravuje a inak telo človeka, ktorý na zdravú stravu až tak nedbá. Určite je to však skvelý spôsob, ako naštartovať svoju cestu za zdravším životným štýlom.

Detox a pohyb

Počas detoxu sa odporúča menej cvičiť, resp. vyhnúť sa príliš intenzívnemu cvičeniu. To vymeňte radšej za prechádzky na čerstvom vzduchu, alebo jógu, pilates či iné pomalšie cvičenie, ktoré môžete pre zlepšenie efektu ešte doplniť o meditáciu. Nezabúdajte ani na kvalitný spánok, počas ktorého načerpáte energiu. Pozor si treba dávať aj na dehydratáciu organizmu. Dôležitý je pravidelný a dostatočný pitný režim. 

Obľubeným pomocníkom detoxu sú riasy, ktoré na seba viažú kovy a toxíny. Naše telo zároveň obohacujú o vitamíny, minerály, aminokyseliny a silné antioxidanty. Vyskúšať môžete produkt Algae Power od sensilab.sk, ktorý obsahuje optimálnu kombináciu chlorely a hnedej morskej riasy. Podporujú detoxikáciu tela a pomáhajú nášmu celkovému zdraviu.

sensilab detox

Foto: sensilab.sk

Po ukončení očisty sa nevrhnite hneď na všetko, čo nájdete v chladničke. Môžete si spôsobiť tráviace ťažkosti, alebo tzv. jo-jo efekt. K svojím doterajším stravovacím návykom sa vracajte postupne, pomaly a v prípade, že neboli práve najlepšie, pokúste sa stravovať lepšie, striedmejšie, pestrejšie a zdravšie po celý rok, nielen počas detoxu.

Ideálne obdobie na detoxikáciu organizmu je práve jar. Prečo? To sa dozviete v prvom článku o detoxe. Prečo detoxikovať telo na jar.

Zdroj: PR

Foto: www.freedigitalphotos.net (Toa55)


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Čo znamená detox pre telo?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

matejcikova.eva@post.sk
matejcikova.eva
 26.2.2019 15:14

ja som si na podporu účinku očisty naordinovala esenciu detox od bio-bachovky a pomáha mi veľmi dobre posilniť vôľu aby som vydržala