Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom!

Cvičenie a pevné telo pomohli Daniele k rýchlemu zotaveniu po úraze

Barbora Volná

Naša predplatiteľka Daniela je dôkazom toho, že pohyb a zdravý životný štýl sú odpoveďou na všetko. Po tom, čo sa tejto aktívnej dvojnásobnej babičke stal úraz, na pohyb nezanevrela, ba dokonca sa vďaka nemu vrátila späť oveľa rýchlejšie ako predpovedali prognózy lekárov.

Daniela Haulíková
Zdroj: Archív D. Haulíkovej
20. JAN 2023

Prevencia je základom v každej sfére života. Svoje o tom vie aj Daniela, ktorá napriek úrazu na cvičenie nezanevrela a v najťažších chvíľach zúročila roky aktívneho športovania. „Pred dvomi rokmi sa zo mňa stala motorkárka a minulé leto som mala nehodu na motorke – zlomila som si nohu. Nebyť cvičenia, neviem ako rýchlo by sa mi podarilo vrátiť sa znova na nohy. Tri mesiace som fungovala na ľavej nohe, o barlách,“ opisuje návrat do života sympatická päťdesiatnička.

V nemocnici jej pomohla bikini výzva

Po tom, čo jej diagnostikovali komplikovanú zlomeninu nohy, Daniela istý čas strávila v nemocnici. „Bolo to v čase, keď som cvičila každý deň, absolvovala výzvy a cítila sa vo svojom tele dobre. V deň úrazu som ešte ráno odcvičila tréning z programu Super body. Nevedela som si predstaviť, čo nastane, keď sa nebudem hýbať, to bola jedna z prvých vecí, ktorá mi po operácii napadla,“ spomína sympatická blondínka, ktorej posilnené a spevnené telo pomohlo po úraze pri regenerácii, keď viac zaťažovala druhú nohu a potrebovala mať zároveň spevnený aj stred tela.

Nebyť cvičenia, neviem, ako rýchlo by sa mi podarilo vrátiť sa znova na nohy.

„V čase, keď som iba sedela a ležala, som cvičila bruško zo Supershape Bikini výzvy. Dbala som na to, aby som cvičila najmä cviky kde som až toľko nestála a nezaťažovala pravú nohu. Pohyb mi veľmi chýbal, keďže bolo leto. Nemohla som však ísť ani do bazéna plávať, lebo som mala otvorenú zlomeninu. Myslím, že len vďaka stravovaniu podľa rád z Jankiných (pozn. redakcie: Jana Šimkovičová – Supershape zakladateľka) kníh a miernemu pohybu som v tomto období nepribrala,“ vysvetľuje nadšene a jedným dychom dodáva, že pol roka od nehody je na tom s pohybom oveľa lepšie, za čo vďačí najmä cvičeniu pred úrazom. „Samozrejme, ešte to nie je na 100 %, ale nevzdávam sa a cvičím každý deň, lebo na jar chcem už vyskočiť na novú motorku a vyraziť si s manželom na mototrip!“

Daniela Haulíková

Vďaka členstvu cvičí a upravila stravu

Problémy so štítnou žľazou, ktoré ju trápia už pätnásť rokov, rieši pohybom a zdravým jedálničkom. „Ak by som sa nehýbala, ani si radšej nepredstavujem, ako by som na tom bola. Pohyb mi pomáha nepriberať, lebo na začiatku som pribrala v priebehu mesiaca približne sedem kilogramov. Nič príjemné. A hlavne, keď sa hýbem, nebolí ma ´celý človek´,“ smeje sa rodáčka z Trnavy. Pred dvomi rokmi absolvovala prvý fit pobyt a odvtedy sa jej životný štýl nesie v znamení pohybu.

Vek je len číslo, treba sa hýbať a najmä jesť - ale vedome. Vynechávaním jedál si viac ublížite ako pomôžete.

„Na tomto pobyte s Jankou som prvýkrát skúsila power jogu a obľúbila si ju natoľko, že som si zakúpila aj Power joga program. Necvičila som ju úplne pravidelne, ale snažila som sa. O rok na to som išla opäť v lete na fit pobyt, a to už som si kúpila aj Premium členstvo a skúsila aj zopár výziev. Cvičiť doma mi vyhovuje, lebo denne dochádzam do zamestnania. Ráno vstávam 3:40 a o 4:05 už sedím vo vlaku, cestujem smer Bratislava a domov prichádzam až pred šiestou večer. Vďaka členstvu som začala pravidelne cvičiť, upravila som aj stravu a začala skúšať recepty z Jankiných kuchárok,“ rekapituluje spokojne Daniela svoju Supershape cestu. Snaží sa jesť vedome, nie hocičo a hocikedy. Jej recept na pevné, zdravé a ohybné telo je jasný: „Vyberám, čo si dám na tanier. Vek je len číslo, treba sa hýbať a najmä jesť – ale vedome. Vynechávaním jedál si viac ublížite ako pomôžete. Verte mi, viem o tom svoje.“

Daniela Haulíková

Bojovníčka odmalička

Všetko sa dá, keď sa chce! Daniela je synonymom tohto obľúbeného hesla: „Telo vnímam ako stroj. Ak niečo nefunguje, treba to opraviť. Napokon, aj srdce je sval, ktorý treba posilňovať,“ smeje sa trojnásobná mama, ktorá zbožňuje pohyb a vždy k nemu viedla aj svoje deti. „Všetky chodili na plávanie, dve z detí plávali aj súťažne. Pred časom som dcére, ktorá čaká dieťa, zakúpila aj program Fit Mama. Odjakživa som bola aktívna, hovorili mi ´žihadlo´ aj napriek tomu, že som sa narodila v ôsmom mesiaci so srdcovou chybou, ktorú mi zoperovali až v mojich jedenástich rokoch. Rodičia ma stále strážili lebo kardiologička mi zakazovala aktivity, no ja som sa vždy rada hýbala a zákazy som často porušovala. Keď ma nikto z dospelých nevidel, behala som, tancovala a neustále som bola v pohybe,“ spomína športovo založená fanúšička cvičení a vedených výziev. O tom, že je spolu s mnohými z vás v našej Reštart výzve, niet pochýb. „Jasné, že som sa zapojila aj do novoročnej Supershape Reštart výzvy s Jankou a Miškom Páleníkom. Cvičím vďaka môjmu členstvu každý deň aj napriek tomu, že som práve v kúpeľoch na doliečení zlomeniny. Veď tablet môžem spustiť kdekoľvek!“

Cvičiť z pohodlia domova alebo odkiaľkoľvek, kde máte pripojenie, môžete jednoducho aj vy. V rámci Supershape Premium členstva získate neobmedzený prístup k desiatkam hodín profesionálnych video tréningov, vedeným výzvam a jedálničkom od výživových špecialistov. Účinné tréningy na spaľovanie tuku a spevnenie tela, taktiež všetky programy na domáce cvičenie, máte k dispozícii v online fitku Supershape. Do novoročnej Supershape Reštart výzvy sa vďaka členstvu môžete pridať kedykoľvek aj vy  podobne ako Danielka a stovky ďalších žien!

Supershape Premium

Zdroje fotografií: 

https://www.facebook.com/daniela.haulikova, https://instagram.com/daniella_gelpolishnails


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičenie a pevné telo pomohli Daniele k rýchlemu zotaveniu po úraze

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.