Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Foto: Kúpanie Ľadoborcov v 12 stupňovej vode

Jana Šimkovičová

Kúpaniu pod holým nebom už dávno odzvonilo. Netýka sa to však Ľadoborcov. Týmto otužilcom sa sezóna ešte len začala. 

Foto: Kúpanie Ľadoborcov v 12 stupňovej vode
22. NOV 2014

Je sobota. Počasie typicky jesenné, fúka slabý vietor, na oblohe kopec mrakov. Väčšina z nás nevytrčí ani nos z dverí. S najväčšou radosťou uprednostníme pohodu v teple domova.

Avšak partia ľudí z Vranova a okolia si povedala, že sa okúpe, aj napriek už chladnejšiemu počasiu. Tento deň nebol náhodný. Ľadoborci sa zvyknú stretávať každú sobotu dopoludnia. Sezóna im začala zhruba pred mesiacom. Všetci majú spoločný cieľ, a to posilniť svoju imunitu práve otužovaním.

Okrem dennej studenej sprchy zvyčajne ráno, bez ktorej to pri otužovaní nejde, sa navzájom motivujú spoločnými tréningami. Jeden taký sme absolvovali spolu s nimi. Aj keď, my sme sa odvážili do vody iba po kolená. Potom sme už len ticho obdivovali všetkých zúčastnených, ktorí sa nielenže v 12 stupňovej vode namočili, oni tam dlhú dobu plávali a užívali si to.

Keďsme sa s nimi stretli bola polovica októbra, vtedy mala voda 12 stupňov. Dnešný deň sa zúčastnili podujatia Katarínske kúpanie, kde Ľadoborci súťažili v plávaní na 100 metrov v teplote vody 6 - 7 stupňov. Úspešne obsadili prvé dve miesta.

Zaujíma vás, ako a prečo otužovať? Dozviete sa to v rozhovore s Ľadoborcami, ktorý vám prinesieme v pondelok, 24.11.2014.

ladoborci

ladoborci 1

ladoborci 2

ladoborci 3

Ladoborci 6

ladoborci 7

ladoborci 8

ladoborci 9

ladoborci10

ladoborci11

ladoborci 11

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Foto: Kúpanie Ľadoborcov v 12 stupňovej vode

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.