Zamiluj si beh a zlepšuj sa v BEŽECKEJ VÝZVE - začať môžeš kedykoľvek!

BEŽECKÁ VÝZVA 2025

Kedy to s bielkovinami preháňame?

redakcia

Bielkoviny sú dôležitou súčasťou nielen zdravej a vyváženej stravy, ale stravy vo všeobecnosti. Sú extrémne dôležité pre ľudí, ktorí pravidelne cvičia a venujú sa akejkoľvek fyzickej aktivite. Najmä pre správne fungovanie svalstva a dostatočné množstvo energie. No ak ste troška stratení v množstve informácií, ako často bielkoviny prijímať, v akom množstve a najmä odkiaľ zobrať tie najlepšie bielkovinové zdroje,ste na správnej adrese.

Ako byt fit
Zdroj: PR, akobyťfit
11. DEC 2017

Prácu sme vám uľahčili už len tým, že sme zašli za expertami, aby nám poskytli tie správne informácie.  A oni poskytli. Pozývame vás preto vypočuť si nasledujúcu zaujímavú nahrávku. 

V tej si môžete vypočuť rozhovor s expertom na túto problematiku profesorom Milanom Sedliakom. Doktorant katedry biológie, ktorú vyštudoval na pohybovej akadémii vo Fínsku. Na Slovensku pôsobí ako vedecký pracovník a odborník na výživu, kde mnohým slovenským športovcom radí nielen ako chudnúť, ale aj ako hmotnosť zdravo naberať. Vyspovedal ho Viktor Bielik, ktorý je vysokoškolským pedagógom FTVŠ v Bratislave. Celá nahrávku pripravili Viktor Bielik a Viktor Štefanák z Ako byť fit.

Profesor Sedliak počas podcastu ochotne odpovedal na všetky otázky a dal aj niekoľko užitočných rád. Pár rád sme zhrnuli nižšie:

  • Odporúča napríklad, aby počas dňa človek ideálne zjedol cca 25 gramov bielkovín. 
  • Čo sa týka napríklad toho, aké sú najideálnejšie zdroje bielkovín, tak to záleží na tom, či je človek, ktorý ich prijíma vegán, vegetarián alebo do svojej stravy zaraďuje aj produkty živočíšneho pôvodu. 
  • Profesor Sedliak vysvetľuje, že na ideálnu obnovu bielkovinových zásob po tréningu je dôležité prijímať aminokyseliny zo stravy. Tie napomáhajú dlhodobej regenerácii. Nejaké zásoby telo má, ale tie nie sú dostatočné na opakované tréningy.

 

Ako byt fit clanok

Okrem už vyššie spomínaných rád sa v podcaste taktiež dozviete odpovede aj na otázky typu: 

  • Čo spraviť pre rast svalov po tréningu?
  • Na čo je odkázaná svalová bunka?
  • Prečo sval po tréningu rastie?
  • Ako často bielkoviny prijímať?
  • Ako ich prijímať čo najefektívnejšie?
  • Prečo byť opatrný s BCAA?

Tento podcast je seriálom o bielkovinách a ich dôležitosti pre ľudský organizmus.

Pozývame vás vypočuť si celý podcast a rozhovor s profesorom Sedliakom kliknutím na tento odkaz.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kedy to s bielkovinami preháňame?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.