Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Kedysi sa nedokázala ani pohnúť, dnes má vyšportované telo a silný odkaz pre všetky ženy

Barbora Volná

Bojovať sama so sebou a bolesťou začala kvôli dcére. „Najhorší pocit bol, keď som ju nedokázala ani vychystať do škôlky, pretože ma ruky vôbec neposlúchali. To bol moment, kedy som si povedala, že to nevzdám a budem bojovať,“ spomína Hajnala, ktorej sa podarilo zmeniť život od základov.  

Hajnala Bajuszova
Zdroj: Archív H. Bajuszovej
27. APR 2023

Tridsaťosemročná rodáčka z Kráľovského Chlmca bola podľa vlastných slov aktívna celý život, no nešportovala pravidelne. „Keď som mala 26 rokov, pracovala som vo výrobe, čo vyžadovalo neustálu fyzickú záťaž. Zrejme presilenie organizmu viedlo k môjmu skolabovaniu. Bola mi diagnostikovaná reumatoidná artritída najťažšej formy. Všetky moje kĺby boli zasiahnuté. Slúžila som ako učebný materiál pre medikov v Piešťanoch,“ spomína dnes blondínka na najťažšie obdobie svojho života. V tom čase sa pre ňu začal  boj s bolesťou, s neschopnosťou pohybu a v konečnom dôsledku aj boj samej so sebou.

Hajnala Bajuszová

Psychika trpela viac ako telo

Napriek tomu, že mamičku vtedy len trojročnej dcéry bolelo celé telo, jej psychika bola na tom ešte horšie. „Keďže som mala všetky kĺby zapálené, každučký pohyb ma neskutočne bolel. Moja bežná denná rutina sa zrazu stala nesplniteľnou. Priznám sa, na začiatku choroby som to chcela veľakrát vzdať. Psychika neskutočne trpela, viac ako telo. Najväčším hnacím motorom bola pre mňa moja dcéra. Najhorší pocit bol, keď som ju nedokázala ani vychystať do škôlky, pretože ma ruky vôbec neposlúchali. To bol ten moment, keď som povedala, že to nevzdám a budem bojovať,“ hovorí zanietene. Hajny, ako si naša Supershape Premium členka zvykne hovoriť, podstúpila liečbu kortikoidmi. „Keďže tie však pomohli len dočasne, rozhodla som sa, že zmením všetko od základov,“ rekapituluje životné obdobie, ktoré bolo mimoriadne náročné. Ako sa však hovorí, čo človeka nezabije, to ho posilní, a tak to bolo aj v jej prípade.

Hajnala Bajuszová

Vyvážená strava a pohyb jej zmenili život

Možno to bude znieť až neuveriteľne, no zmena stravovacích návykov a pohyb pomohli na ceste za uzdravením viac ako čokoľvek iné. „Začala som sa stravovať zdravo, vyvážene, a prijímať čo najviac živín v neupravenej forme. Na začiatku som mala len dve 1,5 kilové závažia a stacionárny bicykel. Všetka snaha o pohyb bola veľmi bolestivá. Až jedného dňa som vládala o niečo viac, neskôr opäť viac... Môj zdravotný stav sa krok za krokom začal zlepšovať! Postupne som moje vychudnuté, od liekov vyslabnuté telo zmenila. Po malých krokoch, ale predsa,“ hovorí s odstupom času Hajnala, ktorá našla záľubu v turistike, behu, joge, bežkovaní či silovom tréningu. Napokon, jej forma prezrádza, že pohyb neoddeliteľne patrí do jej života a sprevádza ju doslova na každom kroku.

Hajnala Bajuszová

Kortikoidy mi pomohli len dočasne, preto som sa rozhodla, že zmením všetko od základov.

Návod na plnohodnotnejší život je jednoduchý

Dnes mamička šesťnásťročnej dcéry hodnotí rozhodnutie začať so športom ako to najlepšie v živote. „Aj keď sa choroby nedá úplne zbaviť, dá sa žiť plnohodnotnejšie. Dôležité je nevzdať sa, pretože všetko sa dá, keď človek veľmi chce,“ tvrdí s úsmevom na perách štíhla renovátorka domov, ktorá sa dnes môže s hrdosťou obzrieť späť. Napokon, jej zdravšie, ohybné, vyšportované telo a sebavedomie sú dôkazom, že sebaláska nám dokáže zmeniť život o stoosemdesiat stupňov.

Hajnala Bajuszová

„Aj v podpornej skupine NEBUĎ LOKŠA človek nájde veľkú dávku motivácie, je to úžasná komunita žien, ktoré sa navzájom inšpirujú a obohacujú. Našla som v nej veľa užitočných rád, ktoré aj aplikujem do každodenného života. Vyvážený, zdravý jedálniček a pohyb vedie k úspechu v každej sfére. Ak chce človek zlepšiť vzhľad ku spokojnosti, rôzne diéty nie sú dlhodobým riešením, vyvolajú zdravotné problémy, ktoré v konečnom dôsledku ešte viac demotivujú,“ uzatvára cieľavedomá milovníčka pohybu. Jej odkaz všetkým ženám, ktoré sa hľadajú, potrebujú nakopnúť a zmeniť svoj život k lepšiemu? „Nikdy to nevzdajte, pretože vždy je cesta, len ju treba nájsť.“

Inšpirovala vás Hajny a jej príbeh? Aj vy môžete žiť plnohodnotejší život, zbaviť sa bolestí a vyformovať si telo  vďaka účinným cvičeniam a zdravej strave! Zapojte sa do Supershape Letnej výzvy, v ktorej vás čaká 28 dní formovania a rysovania do leta s dôrazom na problematické partie, pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych tréneriek. Dostanete od nás k tomu všetky potrebné cvičenia, ako aj chutné jedálničky a fit recepty, tak aby ste dosiahli vytúžené štíhle, pevné a najmä zdravé telo. Začíname spolu už 15.5. Poďte do toho s nami v Letnej výzve!

Banner_Letna Vyzva 2023_1640x820

Zdroj: https://www.facebook.com/hajny.bajuszova/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kedysi sa nedokázala ani pohnúť, dnes má vyšportované telo a silný odkaz pre všetky ženy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.