Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom!

Koniec neúspešným novoročným predsavzatiam - spolu a vo výzve

Dávate si každý rok predsavzatia, či už je to schudnúť alebo žiť zdravšie a opakovane zlyhávate? Pritom to tak vôbec nemusí byť. Skúste to tentoraz inak, v Novoročnej reštart výzve, ktorú som sama úspešne absolvovala.

detox
Zdroj: Simona Hulmanova - Shine vision
12. JAN 2021

V článku sa dozviete:

  • že nie je reštart ako reštart,

  • čo vám správny reštart prinesie,

  • prečo je lepšie napredovať pod dohľadom odborníkov a spoločne.

Keď sme začali pripravovať NOVOROČNÚ REŠTART VÝZVU, chceli sme vám okrem pravidelného pohybu pomôcť aj s naštartovaním ohľadom stravy. Vieme, že k cvičeniu sa vieme dokopať ľahšie. Ale ako sa začať stravovať zdravšie? S tým sa na nás neustále obraciate. A tak sme hľadali spôsoby, ako priniesť vodítko, ktoré vám pomôže. 

Strava je základ, nielen pri chudnutí

V živote sa mi osvedčili skôr riešenia, ktoré nás niečo naučia, navedú a my si z toho vezmeme pre nás to najlepšie. Naučila som sa, že žiadne zázraky sa neudejú zo dňa na deň. Cesta chudnutia, ale aj akejkoľvek inej zmeny je vtedy úspešná, keď je poctivá, postupná a stane sa nakoniec trvalou. Vtedy, keď sa učíme spoznávať kvalitné potraviny a pripravovať si výživné jedlo. Keď vnímame, čo nám robí dobre a naopak, čo nám ťažko trávi. Keď prekonávame seba tým, že odoláme ťažkým vyprážaným jedlám a tučným koláčom a sladkostiam. 

Jedna z vecí, čo ma vždy odrádzala bolo to, že vám niekto diktuje, čo presne máte jesť. Kedy to máte jesť a koľko toho zjesť. Dnes ale viem, že to bola obava a strach zo samej seba, že to nedám. Keď som sa však pozrela na to tak, že ide o  týždne, počas ktorých si môžem niektoré veci overiť, niečo nové sa naučiť, povedala som si a prečo nie. A tak som výzvu dopredu sama absolvovala.

Jana_Simkovic_Premena

Prečo nie je reštart ako reštart?

Reštart jedálniček som konzultovala s Veronikou Hanákovou, výživovou špecialistkou Nutriadapt. Tá mi vysvetlila, ako je jedálniček zostavený. Hneď, keď som si ho prečítala, videla som, že to má hlavu a pätu. Žiadne zázračné prípravky, žiadne hladovanie. Upravená strava o niektoré druhy potravín. V prvom rade ide o to, že neprestávate jesť. Žiadne hladovanie vám nehrozí. Čakajú vás raňajky, desiata, obed, olovrant aj večera. Výzva trvá štyri týždne a tomu je prispôsobená strava. Prvý týždeň je napríklad odľahčený o mäso, miečne produkty, aj lepok. Ale stále tam máte veľa zeleniny, ovocia, aj obilniny. Tomu zodpovedá aj pitný režim. Máte stanovené koľko máte vzhľadom na svoju váhu vypiť. Taktiež vysvetlené kedy a čo vypiť. Ďalšie týždne nadväzujú na ten prvý a postupne pribúdajú určité potraviny. Nájdete tam aj konkrétne recepty, ako si jedlo pripraviť. Preto som tomu dala šancu.

Aký bol výsledok môjho reštartu ešte pred Vianocami?

Vzhľadom k tomu, že sama som sa už dlhšie necítila úplne fit, povedala som si, že to vyskúšam. Uvažovala som, či je múdre dať si taký reštart (teda v mojom ponímaní odhľačenie od bežnej stravy) v tom najhektickejšom období. Predsa len, chce to dávku odhodlania a sebadisciplíny. Nedáte si kávu, žiaden cukor, ani pohár vína po ťažkom dni. Povedala som si však, že to zoberiem naozaj ako výzvu a preverím svoju disciplínu. Motiváciou mi bolo aj to, že som sa už dlhé obdobie cítila veľmi nafúknuto, pričom som mala pocit, že mám niekoľko kíl navyše. Netrávilo mi ako predtým a už som nevedela, čo robím zle. Niekde bol problém, len ja som už stratila nadhľad. A toto bol ďalší dôvôd, prečo som do toho išla. 

Viete, čo som na sebe zistila počas 4 týždňov?

Ako to býva, niekedy si tak v hlave spravíme vlastných strašiakov a úplne zbytočne. Bála som sa niečoho, čo sa dá naozaj v pohode zvládnuť. Čo som si na sebe všimla už po pár dňoch bolo, že nafukovanie prestalo. Konečne som sa prestala cítiť ako nafúknutý balón. Aj som schudla jedno či dve kilá. Ale podstatnejšie pre mňa bolo ako sa cítim. Čo ma najviac prekvapilo, bol príval energie asi na ôsmy deň počas tohto reštartu. Zrazu som mala energie na rozdávanie, a to v tom najťažšom období, kedy sme končili starý rok a pripravovali sa na nový. 

Strava_Kuchyna_Jana_Simkovic

Do svojho ďalšieho fungovania som si priniesla nasledovné:

- Začala som jesť trochu väčšie porcie. Väčšina ľudí má problém práve v tom, že jedáva menej, pretože chcú schudnúť. Až príliš na to, aby metaolizmus mohol fungovať efektívne.

- Zaradila som späť do svojho jedálnička desiatu a olovrant. Niekedy som tak fungovala a potom asi z dôvodu vyššie som to vypustila. Dnes si už strážim pravidelnosť. 

- Napravila som svoj pitný režim, o ktorom som si myslela, že je dostatočný. Až keď som si začala sledovať množstvo prijatých tekutín, videla som a hlavne cítila na sebe, že bol nedostatočný

- Aj keď som kávičkár, bez kávy prežijem. V priebehu týchto týždňov mi úžasne pomohol zelený čaj.

- Zistila som, že vydržím, čo si zaumienim. Boli aj ťažké dni, ale nepovolila som. Nedala som sa zlákať ani na vianočné sušienky, ktoré sme už s deťmi piekli, ani na moju milovanú kávu. 

Jana Maščuková Šimkovičová

Pridáte sa? Výzva je tu aj pre vás

Ja som v tom jedálničku našla viacero pozitív, a som presvedčená, že každý si z toho vie zobrať niečo pre seba. Preto sme sa rozhodli, že k pravidelním online cvičeniam pridáme takýto jedálniček do NOVOROČNEJ REŠTART VÝZVY, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy. Výzva slúži k tomu, aby ste sa nakopli v cvičení, odľahčili telo po sviatkoch a hlavne si vytvorili návyky, ktoré vás povedú k zdravšiemu životu. 

Čo vás v novovočnej výzve čaká?

  • Pestrá strava zložená z kvalitných a bežne dostupných surovín,

  • 4 jedálničky od skúsenej odborníčky na výživu na celé 4 týždne,

  • 20 video tréningov prispôsobené každému týždňu stravovania,

  • Live tréningy so mnou, 

  • Live rozhovory s výživovou špecialistkou Veronikou Hanákovou, v ktorých budeme zodpovedať vaše otázky a radiť vám podľa potreby,

  • Motivačné videá, ktoré vám pomôžu vydržať,

  • Motivácia a inšpirácia v podpornej Facebook skupine NEBUĎ LOKŠA.

Novoročná výzva je zostavená tak, aby vás nakopla a nasmerovala k zdravšiemu životnému štýlu. Nemôžeme vám sľubovať výsledky, pretože závisí na vás, ako sa jej chopíte. Môžeme vám však sľúbiť, že vás na tejto ceste budeme sprevádzať a pomôžeme vám ju úspešne dokončiť. Veríme, že výsledky na sebe ucítite hneď prvý týžden tak, ako to bolo u mňa. A budete si pýtať pokračovanie. Už ste sa rozhodli?

NOVOROČNÚ REŠTART VÝZVU môžete začať kedykoľvek, takže ešte stále máte čas prihásiť sa ;)

Banner_Restart Vyzva_1640x820

Ďalšia dávka motivácie?

Potrebujete v novom roku viac motivovať? Pozývam vás na svoj instagramový profil @janasimkovic, kde sa denne snažím motivovať k pohybu, cvičeniu a celkovo k zdravému životnému štýlu. Pretože na to, aby ste sa cítili spokojne a dobre nepotrebujete zázraky. Chce to namiešať pár ingrediencií a život zrazu môže chutiť šťavnato.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Autor článku

Janašlm

Jana Šimkovičová

Píšem o tom, čo práve zažívam, a je toho veľa! Všetko sa v mojom živote točí okolo zdravého životného štýlu. Mám taký cieľ, a myslím, že reálny. Žiť spokojný, vyrovnaný a pohodový život. Ak to máte podobne, tak vás môžem na jeho ceste sprevádzať.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Koniec neúspešným novoročným predsavzatiam - spolu a vo výzve

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.