Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

Ktoré produkty z kokosu sa oplatí vyskúšať?

Kokosový olej zasýti a dodá energiu, kokosová voda môže slúžiť ako športový nápoj.

Ktoré produkty z kokosu sa oplatí vyskúšať?
1. FEB 2016

Kokosové produkty sa aktuálne tešia veľkej obľube. Prím v tomto smere patrí kokosovému oleju, no využívaná je aj kokosová voda a kokosový cukor. Kokosový olej môže slúžiť ako vhodný doplnok stravy, kokosová voda ako náhrada tradičného športového nápoja a kokosový cukor ako zdravšia alternatíva bežného cukru.  „Je však veľmi dôležité vedieť, kedy si dané potraviny zaradiť do stravy, aby slúžili ako podpora pre dosiahnutie stanoveného cieľa,“ upozorňuje výživový poradca Ing. Libor Javro.

Jednotkou je kokosový olej

Tajomstvo kokosového oleja spočíva najmä v obsahu tukov so stredne dlhým reťazcom. Je vhodným zdrojom energie, teda ak ho skombinujete napríklad so sacharidmi, predĺžite tým pocit sýtosti a v konečnom dôsledku skonzumujete menej bez zbytočného hladovania.

Viacerí odborníci na výživu ho odporúčajú aj ako doplnok v rámci chudnutia. Tvrdia, že kokosový olej dokáže organizmus dostať do stavu ketózy, keď sú ako prvotný zdroj energie využívané tuky a nie sacharidy.

Na trhu sa môžete stretnúť s panenským kokosovým olejom, ktorý je stvorený hlavne pre studenú kuchyňu a krátku tepelnú úpravu (bod dymivosti je 177 stupňov Celzia) . Kokosový olej bez typickej arómy (rafinovaný) je dobre využiteľný pri varení a pečení, pretože bod dymivosti je až 232 stupňov Celzia. 

Odporúčame: dm Bio kokosový olej prírodný, 220 ml – vhodný na vyprážanie, varenie či pečenie. Zakúpite v sieti dm drogerie markt.

dm kokosáč

Kokosová voda dodá energiu bez zbytočných cukrov navyše

Tradičné športové nápoje sú často plné rafinovaného cukru. Vyhnúť sa mu možno pitím kokosovej vody. Kokosová voda je zdrojom prirodzených sacharidov, ale aj aminokyselín, vitamínov a minerálov. Kokosovú vodu je vhodné zriediť s pitnou vodou v adekvátnom pomere (zvyčajne 1:2).

Odporúčame: dm Bio kokosový nápoj s mangom 0,33l, exotický osviežujúci nápoj z kokosovej vody a  drene zo zrelého manga, ideálny na občasné uhasenie mierneho smädu. Vďaka svojej osviežujúcej chuti a primeranej sladkosti chutí najlepšie chladený. Zakúpite v sieti dm drogerie markt.

dm kokosový nápoj

Kokosový cukor ako náhrada bieleho cukru

Aj kokosový cukor je cukor, ale v porovnaní s bielym cukrom má niekoľko výhod. Ide hlavne o nižší glykemický index (nespôsobuje prudké výkyvy krvného cukru), obsah vitamínov, minerálov a aminokyselín. Tie by sme v bežnom cukre hľadali márne.

Spracované v spolupráci s výživovým poradcom Ing. Liborom Javrom z www.vyzivovestudio.sk

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

10 tipov, ako odtrániť cukor z jedálnička10 tipov, ako odstrániť cukor z jedálnička

Vynechali ste sušienky, sladkú kolu či sladkosti? To však neznamená, že cukor už nie je vo vašej strave prítomný.

 

5 potravín, ktoré nedajú zápalu šancu5 potravín, ktoré nedajú zápalu šancu

Potraviny s protizápalovými účinkami nás chránia napríklad pred obezitou, cukrovkou, zápalom ďasien, kardiovaskulárnymi chorobami, bolesťami kĺbov či rakovinou.

 

Božská čokoláda z panenského kokosového olejaBožská čokoláda z panenského kokosového oleja

Kokosový olej je pokladom pre zdravie. Prečo si z neho nepripraviť sladkú a zdravú maškrtu? 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ktoré produkty z kokosu sa oplatí vyskúšať?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.