Dopraj si aktívny oddych na novom FIT POBYTE v X-Bionic 11.-13.11.

Moderná medicína prináša pokrok aj v oblasti zubných implantátov

redakcia

Zuby sú jedným z pilierov našej krásy. Veď čo môže byť na človeku atraktívnejšie, než úprimný a najmä bezchybný úsmev. 

Moderná medicína prináša pokrok aj v oblasti zubných implantátov
24. FEB 2016

Žiaľ, nie všetci majú to šťastie, že vlastnia naozaj ukážkový chrup. Na jeho stave sa podpisuje jednak genetická výbava, tak starostlivosť o zuby či mnohé zubné ochorenia. Súhrn týchto vplyvov môže v najhoršom prípade vyústiť až do straty zubov, čo už nie je len estetický, ale aj vážny zdravotný problém. Našťastie, dnešná moderná medicína prináša pokrok aj v oblasti zubných náhrad a ponúka kvalitné zubné implantáty, ktoré sú napohľad autentické s prirodzenými zubami.

Čo i len jeden stratený zub nemožno podceňovať

Podľa najnovších štatistík až 69 % ľudí vo veku 35 až 45 rokov, žijúcich vo vyspelých krajinách, stratilo už aspoň jeden zub. Možno si poviete, že chýbajúci zub nepredstavuje výraznejšiu komplikáciu, no v skutočnosti sa veľmi mýlite. Je totiž výrazne narušená celistvosť celého chrupu, zaťaženie strateného zubu sa prenáša na tie vedľajšie, a tým sa zvyšuje riziko ich ďalšieho poškodenia. Nehovoriac o výraznom obmedzení konzumácie obľúbených jedál, zmenách rysov tváre a najmä, neustálej kontrole nad vlastným smiechom. Ak aj vás postihol problém súvisiaci so stratou zubu, riešte ho hneď, ako to bude možné zubným implantátom.

Implantáty na nerozoznanie od prirodzených zubov

Nebojte sa však, že nový zub bude medzi ostatnými svietiť a svojím vzhľadom upozorňovať, že je umelý. Dnešné zubné implantáty sú technicky a dizajnovo prepracované tak, aby nebol medzi nimi a prirodzenými zubami viditeľný žiaden rozdiel. A to ako po vizuálnej stránke, tak po stránke funkcie v ústnej dutine. Práve medzi takéto implantáty patria aj moderné zubné implantáty ROOTT, ktoré sú dostupné už aj na Slovensku.

Sú zubné implantáty ROOTT vhodné aj pre pacientov s paradontózou?

Pre pacientov trpiacich paradontózou, dokonca aj v štádiu spojenom s výraznou atrofiou kosti, boli doteraz implantáty tabu. To sa však zmenilo s príchodom zubných implantátov ROOTT na náš trh. Tie sú optimálnym riešením náhrady zubov aj pri tomto ochorení ústnej dutiny. Navyše, na samotné implantáty sa nasádza zubná náhrada často už na tretí deň od ich zavedenia, a preto je zabezpečená veľmi rýchla obnova funkčnej a vizuálnej celistvosti chrupu.

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Moderná medicína prináša pokrok aj v oblasti zubných implantátov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2131
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.