TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Nástrahy jari sú tu: Zvládnite alergie i dotieravý hmyz bez problémov

Puressentiel

Jar je tu! A kým sa mnohí tešíme z prvých slnečných lúčov, na vzostupe sú alergie, začína sa tiež objavovať dotieravý hmyz a je potrebné sa pred ním chrániť. Ktorí pomocníci vám v tomto období značne uľahčia život?

jar
Zdroj: AdobeStock
19. APR 2023

Jar je krásnym ročným obdobím, no tí, ktorí zvyknú zápasiť s alergiami, súhlasiť asi nebudú. Alergie sa objavujú v súčasnej dobe stále viac a viac. Ťažko nájsť niekoho, kto alergiou netrpí alebo sa s ňou vo svojom okolí nestretol. Dôležité je zistiť, čo je jej príčinou, najjednoduchšie je nechať si urobiť kožný test. Keď je už alergén známy, najlepšou prevenciou je sa mu vyhnúť. V prípade potravinovej alergie je to jednoduché, pri alergii na peľ je to už o niečo ťažšie. Čo takúto alergiu obvykle sprevádza? Alergická nádcha býva spojená so zápalom spojiviek, s kýchaním, svrbením a opuchom nosovej sliznice. Ako sa dá proti tomuto nepríjemnému stavu brániť? Základom liečby je tlmenie príznakov pomocou liekov – antihistaminík, ktoré bývajú doplnené individuálnou alergickou imunoterapiou.

Mohlo by vás zaujímať: 5 osvedčených tipov ako na boľavé svaly a kĺby

Skúste to prirodzenou cestou

Ako však zabojovať, ak to chcete skúsiť inak ako klasickými liekmi? Riešením je použitie prípravkov na báze esenciálnych olejov. Jedným z nich je aj Inhalátor na uvoľnenie dýchacích ciest od Puressentiel. Vďaka 19 esenciálnym olejom účinne pomáha uvoľňovať dýchacie cesty, je príjemný na použitie a nedráždi sliznicu. Ďalšou možnosťou ako zmierniť príznaky, je skúsiť Nosný sprej proti nádche pri alergii a prechladnutí od značky Puressentiel. Vďaka účinnej hypertonickej morskej vode a organickej vode z rozmarínových kvetov spolu s esenciálnymi olejmi zaručuje šetrný, nedráždivý a nevysušujúci účinok na nosnú sliznicu. K uvoľneniu dýchacích ciest dochádza už po niekoľkých minútach. Porazte nepríjemné príznaky alergií účinnými prípravkami s intenzívnymi rastlinnými výťažkami.

Náš tip: Čistiaci sprej so 41 esenciálnymi olejmi sa často používa na vyčistenie miestnosti, kde sa pohybuje alergik. Izbu vystriekajte podľa návodu a nevetrajte 20-30 minút. Po ich uplynutí vstúpite do čistého, prevoňaného a dezinfikovaného priestoru. 

puressentiel ochrana pred alergiami.jpg

Zabojujte s alergiou 5 jednoduchými tipmi:

1. Prečisťujte nos pomocou účinného nosného spreja.

2. Sledujte alergénový kalendár, budete vedieť, kedy je „váš“ alergén v plnej sile.

3. Vetrajte najmä ráno, vtedy je peľov najmenej. Nechajte si na okná nainštalovať siete proti peľu.

4. Pravidelne doma utierajte prach, spolu s ním odstránite aj peľ, ktorý sa oknami do domácnosti dostal.

5. Vonku si chráňte oči okuliarmi, budú v bezpečí pred alergénmi.

Prečítajte si aj: 5 tipov pre čistú a zdravú domácnosť: Tieto rady zmenia vaše fungovanie od základov

Puressentiel ochrana pred hmyzom.jpg

Užite si výlety a dovolenky bez svrbenia

Začína sa obdobie školských výletov, dovoleniek a vonkajších aktivít, s ktorými je – či už chceme alebo nie – spojená aj prevencia pred bodnutím komármi či iným hmyzom. Kto by chcel počas voľných dní tráviť čas hojením štípancov, prípadne opuchov, však? Stavte na istotu – Sprej proti bodavému hmyzu od značky Puressentiel nielenže odpudzuje hmyz na celých sedem hodín, tiež tíši bodnutie u detí i dospelých. Ak si chcete užiť čas v prírode bez toho, aby ste riešili následky spojené s pobytom vonku, určite si jeden zadovážte aj do vašej jarnej ochrannej výbavy. Ak však predsa prídete k nejakým štípancom, pomôže vám aj Puressentiel Roll-on na bodnutie hmyzom s tíšiacim efektom obsahujúcim len prírodné aktíne prísady. Voňavá „guľôčka“ upokojuje a hojí pokožku po bodnutí alebo uhryznutí hmyzom. Nezvyčajným nie je v tomto období ani výskyt vší. Ak sa vaše dieťa chystá do školy v prírode alebo skupinový výlet, neváhajte a okrem toho, že mu pribalíte voňavý repelent proti komárom, chráňte ho tiež účinným Puressentiel Repelentom proti všiam, ušetríte si veľa starostí!

Tento článok je advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou DIPARLUX CZ & SK.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nástrahy jari sú tu: Zvládnite alergie i dotieravý hmyz bez problémov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.