TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Ochutnali ste už konopné semiačka?

Konopné semienka sú proteínovou bombou. Obsahujú 34% bielkovín. Nájdete v nich plnohodnotné bielkoviny, čo je pri rastlinných zdrojoch bielkovín pomerne vzácne.

Ochutnali ste už konopné semiačka?
Zdroj: Marco Verch, CC2.0
14. MÁJ 2018

Znamená to, že sa v nich nachádza vyvážený pomer aminokyselín.

Z bielkovín obsahujú aj albumín a globulín. Načo sú tieto bielkoviny? Albumín zabezpečuje transport látok ako mastné kyseliny či minerály. Globulín patrí k najviac zastúpeným proteínom v tele a zaisťuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Pomôžu aj tukmi

Rovnako ako ostatné orechy a semená konopné semiačka majú pomerne vysoký obsah tukov – 44%. No z väčšej časti ide o tuky nenasýtené.

konopne_semiacka

Sú totiž zdrojom omega 3 a omega 6 mastných kyselín, ktoré sa tu nachádzajú v takmer ideálnom pomere 1:3. Omega 3 mastné kyseliny podporujú imunitu, znižujú krvný tlak, znižujú riziko aterosklerotických chorôb, pomáhajú udržovať správnu funkciu nervovej sústavy.

Prečo si dať konopné semiačka

Po konopných semiačkach siahnite, ak potrebujete upraviť a podporiť trávenie, znížiť cholesterol, podporiť regeneráciu svalov a podporiť detoxikáciu organizmu.

Čo s nimi? Pripavíte si ich pomerne jednoducho. Môžete ich pridať do raňajkovej kaše, šalátu, smoothie, jogurtu, alebo si z nich vyrobiť rastlinné mlieko.

 


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ochutnali ste už konopné semiačka?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.