Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

Preteky a chudnutie nejdú k sebe: Ako schudnúť

redakcia

Pár kíl navyše v športe prekáža. Predovšetkým, keď sa treba vmestiť do hmotnostnej kategórie a keď je postava estetickou súčasťou športu. 

Cvicenie Fitness Zena Muz
Zdroj: https://pixabay.com/en/sport-fitness-training-sporty-2264825/
25. OKT 2017

Chudnutie znamená vydať viac energie, ako sme potravou prijali. Preto je skĺbiť šport a chudnutie náročné. Telo je zvyčajne nedostatočne zásobované energiou, vitamínmi, minerálnymi látkami a stopovými prvkami a celkový telesný výkon tiež klesá. Preto musí športovec plánovať znižovanie hmotnosti! Na rozdiel od nešportovcov si prísne stráži prijaté a vynaložené kalórie a rovnováhu prijatých živín.

Aký je váš bazálny metabolizmus bez športu

Génovým testovaním Sport Sensor získate informácie o štruktúre svalových vlákien, o tom ktoré potraviny vaše telo posilňujú a ktoré ho degradujú. Dozviete sa o svojich schopnostiach detoxikácie, ale aj o tom, ako presne pracovať so svojimi kalóriami. Ako výsledok DNA testovania, podľa výsledkov zo slín, vám určia bazálny metabolizmus. To je množstvo kalórií, ktoré vaše telo každý deň spotrebuje, aby udržalo v chode látkovú premenu, telesnú teplotu a aby vás zásobilo dostatočnou energiou pre vykonávanie práce. To jediné, čo sa v bazálnom metabolizme nezohľadňuje, je denné množstvo športu, ktorý vykonávate.

dna

Koľko kalórií spálite pri športe

V reporte s výsledkami testovania Sport Sensor dostanete aj tabuľku pomocou, ktorej určíte Vašu týždennú spotrebu kalórií športom. K športom, ktoré vykonávate si priradíte počet hodín týždenne. Napríklad vynásobíte hodnotu kalórii v kolónke basketbal a zistíte, že aj basketbalu venujete13 hodín týždenne, potom spáli 4050 kcal týždenne. Ak vykonávate týždenne viaceré druhy športu, spočítajte všetky spotreby kalórií dokopy.

dna

Jedálniček na celý týždeň

Analýza Sport Sensor určí presne ktoré potraviny by ste mali jesť, a ktorým sa vyhýbať. Zároveň sa o potravinách dozviete všetky čísla, ktoré pre svoje chudnutie potrebujete. Ak si chcete chudnutie pri športe uľahčiť, stravovací portál DNAnutriControl spracuje údaje z analýzy a vytvorí pre vás komplikovanú kalkuláciu. Môžete jednoducho niekoľkými klikmi naplánovať optimálne svoju stravu na celý týždeň. Zároveň sa vždy môžete vracať k reportu so svojimi výsledkami, aby ste dosiahli najlepší výkon.

dna

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Preteky a chudnutie nejdú k sebe: Ako schudnúť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2106
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.