Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

Rozlúčte sa s celulitídou. 4 tipy, ako sa jej zbaviť

Advertoriál

Celulitídu mnohí z nás považujú za nepriateľa, s ktorým musia žiť po zvyšok svojho života. Tak to ale nie je. Pomarančová koža je normálna a neškodná. Pokiaľ vás ale pohľad na ňu trápi, poradíme vám, ako ju zmierniť.

Celulitia_Brusko_Zadok_Stehna
Zdroj: PR, Seocentrum
20. JUN 2022

Celulitída je prirodzený jav, objavuje sa pritom až u 90 % žien, a to u baculiek aj štíhlych. Dokonca ju majú aj fitnessky, ktoré cvičia 7 dní v týždni niekoľko hodín denne. Hoci ide o prirodzenú vec, mnoho žien kvôli nej trápi nižšie sebavedomie ohľadom ich tela, ktoré radšej ukryjú pod vrstvou oblečenia. S celulitídou však môžete bojovať. Tak ako pleťová maska pomáha zbaviť sa akné, tak aj nad celulitídou môžete jednoducho vyhrať.

Pochopte, ako celulitída vzniká

Zo všetkého najskôr musíte pochopiť, prečo celulitída vôbec vzniká. Ide o zmeny podkožného väziva, ktoré sa prejavujú ako tzv. pomarančová koža. Najčastejšie sa objavuje na zadku a stehnách, ale výnimkou nie je ani podpazušie, boky alebo brucho. Príčin, prečo k týmto zmenám dochádza, je hneď niekoľko, od zlého stravovania cez hormonálne zmeny až po zlý lymfatický systém. Kvôli tomu sa organizmus nedokáže efektívne zbavovať škodlivýchlátok, ktoré sa potom hromadia v tukových bunkách a vystupujú až ku koži. To sa následne prejavuje jamkami a hrbolčekmi na koži.

Zatočte s pomarančovou kožou

To, že sa celulitídy nemožno zbaviť, nie je tak úplne pravda. Môžete ju veľmi ľahko zmierniť až do bodu, kedy budete mať pekne pevnú a hladkú pokožku. Chce to ale pevnú vôľu a trpezlivosť.

1. Začnite stravou

Už je známe, že sme to, čo jeme. A platí to aj v prípade celulitídy, keď zlé stravovacie návyky a nedostatočný pitný režim majú za následok jej vznik. Zo svojho jedálnička tak vyškrtnite sladené nápoje, alkohol, vyprážané a tučné jedlá a obmedzte príjem sacharidov, živočíšnych tukov a soli. Čo to znamená? Pokiaľ ste doteraz boli zvyknutí stravovať sa skôr v reštauráciách, neodoláte lahodnému pečivu alebo nedokážete vypiť kávu bez cukru, potom je na čase to zmeniť. Ak vynecháte biele pečivo, biely cukor, smotanové ťažké jedlá a nahradíte ich zeleninou, ovocím a čistou vodou, vzhľad vašej pokožky sa časom viditeľne zlepší.

2. Bez cvičenia to nepôjde

Strava je jedna vec, ale bez pohybu to naozaj nepôjde. Nemusíte tráviť hodiny vo fitku ani to preháňať s behom, na konci ktorého skoro vypustíte dušu. Začnite zľahka a pridajte do svojho programu chôdzu a pár ľahkých cvikovzameraných na problematické partie. Na zmiernenie celulitídy sú skvelé drepy, zdvíhanie panvy alebo výstup na prekážku (tento cvik ľahko nahradí chôdza po schodoch). Zo začiatku stačí iba menší počet opakovaní a postupne môžete pridávať. Ide o to, spevniť problematické partie, ako sú boky, zadok či stehná. V kombinácii so správnou stravou sa celulitídy zbavíte raz dva.

3. Zamerajte sa na pitný režim

Pitný režim sme už nahryzli. Denne by ste mali vypiť aspoň 1,5-2 litrov vody, v lete aj viac. Vôbec najlepšia je čistá voda, ktorú dochutíte napríklad citrónom a mätou. Fungovať budú aj bylinkové čaje, ktoré by ale mali fungovať skôr ako doplnok, a nie úplná náhrada čistej vody. Na sladené malinovky zabudnite a obmedziť by ste mali aj alkohol a kávu. V lete si na osvieženie môžete dať aj melón, ktorý je plný vody a navyše skvele chutí.

4. Starajte sa o svoju pokožku

Starať by ste sa o seba mali nielen zvnútra, ale aj zvonku. Doprajte svojej pokožke pravidelnú starostlivosťa stavte na telový peeling. Ten zbaví kožu odumretých buniek a vyhladí ju, takže získate hladkú a na dotyk pevnú kožu. Malé čiastočky obsiahnuté v peelingu pokožku zároveň prekrvia. A nezabúdajte nakoniec použiť telové mlieko kvôli hydratácii. Okrem peelingu skúste aj napríklad bankovanie a lymfodrenáže. Pri týchto procedúrach sa ale zverte do rúk odborníka.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Rozlúčte sa s celulitídou. 4 tipy, ako sa jej zbaviť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.