Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Športová podprsenka chráni prsia pri cvičení najlepšie: Ako na jej výber?

Barbora Volná

Hľadáte dokonale sediacu podprsenku? Jej výber by sa nemal odvíjať od pocitov ale od faktov. Ste presvedčená o tom, že nosíte veľkosť 75B? Len precízny brafitting vám odhalí, aká veľkosť podprsenky je pre vás ideálna. Do sveta podprseniek nás zasvätil majiteľ značky ATTRACTIV, Marián Tar.

Športová podprsenka chráni prsia: Ako na jej výber?
Zdroj: ATTRACTIV
23. AUG 2023

Výber podprsenky je náročnou záležitosťou a mnohé ženy ani netušia, akú veľkosť by potrebovali.

Pokiaľ žena nikdy nebola na profesionálnom brafittingu, kde sa jej venovala profesionálna brafitterka, ktorá podprsenkám rozumie, na 99,9 % je to len dohad o tom, akú má veľkosť podprsenky. Ženy sa zvyknú doma odmerať, a síce im v rôznych tabuľkách na internete vyjde určitá veľkosť, napríklad 75C, vplyvom rôznych faktorov, ktoré vplývajú na samotnú veľkosť podprsenky, sa vo finále profesionálnym meraním dostaneme k celkom inému číslu. Preto je pre každú ženu dôležité absolvovať brafitting.

Čím to podľa vás je, že ženy často samy nevedia, aká veľkosť im sedí a je pre ich prsia ideálna?

Na Slovensku nefunguje osveta. Kedysi nebol ani dostatočný výber podprseniek, tiež neboli k dispozícii ani profesionálne vyškolení ľudia, ktorí by vám poradili. V dnešnej dobe existujú mnoho fast-fashion reťazcov, kde vám predavačky poradia podľa svojich dojmov a pocitov. Výber podprsenky však nie je o pocitoch, je o faktoch. Na profesionálnom brafittingu zvažujeme okrem veľkosti aj pevnosť, mäkkosť, asymetriu pŕs a mnohé faktory, ktoré žena nevidí, ale profesionálna brafitterka áno... Je to alchýmia. (smiech)

Výber podprsenky nie je o pocitoch, je o faktoch. Profesionálna bra-fitterka dokáže vybrať dokonalý model pre každú ženu. 

Nie je ničím nezvyčajným, že veľkosť, ktorú je žena zvyknutá nosiť, sa v každom obchode líši.

Je to o strihu, tvare pŕs... Keby sme vzali desať podprseniek identickej veľkosti od rôznych značiek, každá z nich by bola veľkostne iná a vo výsledku by žene adekvátne sedela možno jedna z nich. Ak vôbec.

Stretli ste sa s tým, že by žena, ktorá navštívi váš obchod vyslovene trvala na veľkosti, o ktorej je presvedčená?

Pokiaľ k nám príde dáma, ktorá je presvedčená o svojej veľkosti, napríklad o 75B ale my vidíme, že nemá ani 75 ani B, je to občas boj... (smiech). Snažíme sa vysvetliť a argumentovať, prečo je dobré absolvovať profesionálny brafitting, aké to pre ňu a jej poprsie bude mať benefity, a čo tým môže získať. Ak je neoblomná a ide si svoje, buď sa ju snažíme od jej voľby odhovoriť a ukázať jej, čo je pre ňu vhodné, prípadne jej jednoducho podprsenku nepredáme. Nechceme sa hanbiť za to, že dáma bude mať zle oblečené prsia, z čoho môže mať zdravotné problémy. Ak si aj tak chce kúpiť niečo, čo jej nesedí  vždy je to len na jej vlastné riziko. Naše brafitterky absolvujú stovky hodín školení a dokážu 100 % vybrať dokonalý model pre každú ženu.

športová podprsenka

Športová podprsenka je čoraz populárnejšia a mnohé ženy ju nosia aj mimo cvičenia. Aké sú výhody jej nosenia?

Poďme si najskôr ujasniť, čo je športová podprsenka. 99 % žien si predstaví crop top, lambadu, braletku – tričko končiace pod prsami. Tento variant je však na šport najnevhodnejší. Nevyhovuje ich materiál – často sú šité z elastických materiálov, neodvádzajú pot a neposkytujú prsiam oporu. Skutočná športová podprsenka eliminuje otrasy pŕs až o 83 %, kdežto braletka vám len prsia pritlačí k telu, o opore nemôže byť ani reč. Pri pohybe musia mať prsia oporu – či už sú malé alebo veľké. Skutočná športová podprsenka má vo väčšine modelov silikónovú kosticu (sú aj modely bez kostice), nijak však netlačí ani neobmedzuje pri pohybe. Ak skáčete, podprsenka skáče s vami.

Aká by mala byť kvalitná športová podprsenka?

Mala by byť dostatočne pevná na to, aby poskytovala prsiam oporu. Podprsenky s nevystuženými košíčkami sú vhodnejšie pri menšej fyzickej záťaži – joge, pilatese alebo strečingu. Keď však beháte alebo idete do posilňovne, dôležité je, aby poskytovala podprsenka dostatočnú podporu – ideálne mala kostice a vystužené košíčky. Totižto, pri fyzickom pohybe sa v prsníkoch vytvárajú mikrotrhlinky a na povrchu strie, čo spôsobuje, že rýchlejšie dochádza k ochabovaniu prsníkov. Tomu sa dá vo veľkej miere zabrániť správou športovkou, ktorá bude prsia chrániť a dopraje im oporu. A je úplne jedno, či sa bavíme o malých alebo veľkých prsiach..

To, že tento typ je maximálne praktický a užitočný kúsok, je jasné. Kedysi však bola športová podprsenka považovaná za menej atraktívny typ bielizne. Ako je to dnes?

Mnohé dámy vôbec nešportujú, no kupujú si len športové podprsenky. Sú ženy, ktoré v nich spávajú, ďalšie ich nosia počas víkendov alebo po nich siahnu hneď ako prídu z práce. Tieto podprsenky sú mimoriadne pohodlné a dnes sa už vyrábajú v rôznych farbách, dizajnoch a prevedeniach. Ale klasickým čipkovaným zatiaľ nekonkurujú.

Mnohé dámy vôbec nešportujú, no kupujú si len športové podprsenky. Sú ženy, ktoré v nich spávajú, ďalšie ich nosia počas víkendov alebo po nich siahnu hneď ako prídu z práce.

Ak teda šport, siahnuť treba po športovej – na túto činnosť vytvorenej podprsenke?

Určite. Rozhodne neodporúčam siahnuť po klasickej podprsenke, na ktorú si natiahnete braletku. Ešte horšou možnosťou je dať si push-up podprsenku a na ňu crop top alebo braletku a ísť do posilňovne. Ženy, ktoré to robia, netušia, ako veľmi si škodia.

Robíte veľkú osvetu v rámci spodnej bielizne. Je o vás známe, že kým ste sa dostali k bielizni, celý deň ste chodili v podprsenke, aby ste vedeli, čo to obnáša. Čo okrem brafittingu prízvukujete dámam, ktoré vás navštívia?

Výber vhodnej podprsenky je alfou a omegou. Tiež ženám zvykneme hovoriť, že okrem bielej, čiernej a telovej farby bielizne existujú aj iné odtiene. Biela podprsenka je pre ženy absolútne zbytočná. Rýchlo sa špiní a pod bielymi kúskami presvitá viac ako akákoľvek iná farba. Viac sa vám zíde telová alebo úplne ideálne – krásna, farebná.

športová podprsenka

Mnohé ženy si síce podprsenky každý deň obliekajú, no veľa o ich nosení či starostlivosti nevedia.

Prsia si treba do podprsenky aj správne uložiť, ak sú nevhodne uložené, bielizeň nesedí. Podprsenku je potrebné chytiť za kosticu, tá by mala by smerovať až do podpazušia. Primárne sa pri obliekaní treba predkloniť, „nabrať“ prsia a zapnúť. Bez pretáčania a zapínania podprsenky na bruchu. Týmto nesprávnym spôsobom si podprsenku zničíte a vylezú vám z nej kostice. Rovnako aj pranie by malo byť ručné. Ak už v pračke, treba ju zapnúť, vložiť do pracieho vrecka a prať na najjemnejšom programe, bez odstreďovania a bez aviváže.

Biela podprsenka je pre ženy absolútne zbytočná. Rýchlo sa špiní a pod bielymi kúskami presvitá viac ako akákoľvek iná farba. Viac sa vám zíde telová alebo úplne ideálne - krásna, farebná.

Na e-shope ATTRACTIV nájdeme aj mnoho pánskych kúskov, podprsenky, ktoré nájdeme vo vašej kamennej predajni, chýbajú. Prečo nie sú podprsenky, ktoré máte v predajniach dostupné aj online?

Podprsenky cez internet naozaj nepredávame. Všetky sú dostupné iba v našich kamenných predajniach. Zakladáme si na osobnom prístupe a na kvalitnom brafittingu. Chceme, aby každá jedna žena od nás odchádzala s radosťou a dobre sediacou podprsenkou. Pri nákupe cez internet to však pri podprsenkách nejde. Drvivá väčšina dám funguje na princípe zmerajú sa cez prsia, pod prsami, pozrú do tabuľky aké veľkosť vyjde a nakupujú. Ale ono to v skutočnosti takto nefunguje. Tieto dva rozmery sú príliš málo na to, aby ste si dokázali vybrať naozaj vhodnú podprsenku po každej stránke. Ako som spomínal vyššie, vplýva na to viacero faktorov ktoré pri výbere treba brať do úvahy. V konečnom dôsledku sa teda deje to, že podprsenka kúpená cez internet často nesedí, aj keď dáma má pocit že áno, pretože ju vôbec necíti.

Máme mnoho zákazníčok mimo hlavného mesta, pre ktoré nie je problém nasadnúť kedykoľvek na vlak a prísť do Bratislavy. Chodia v celých partiách alebo im robíme aj online brafitting. Správna podprsenka dokáže odbúrať bolesti hlavy, krku, chrbtice, krížov a mnohé ďalšie ťažkosti. Stačí sa nechať profesionálne zmerať a vybrať si perfektne sediaci model. Správna podprsenka je nesporným zdravotným benefitom. Ak nie ste z Bratislavy, odporúčam využiť online brafitting.  


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Športová podprsenka chráni prsia pri cvičení najlepšie: Ako na jej výber?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.