Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

VIDEO TRÉNING: Vyformujte si pevný chrbát bez bolestí

Redakcia

Trápia vás bolesti chrbtice? Pomôže vám vhodné cvičenie a určité „opatrenia“. Na čo by ste sa mali zamerať, ak chcete chrbát bez bolestí?

VIDEO TRÉNING na pevný chrbát bez bolesti
Zdroj: AdobeStock
14. NOV 2023

Ak trpíte bolesťami, mali by ste staviť na cvičenia zamerané na posilnenie svalov chrbta. Tie dokážu zlepšiť držanie tela a zmierniť bolesti. Vhodné sú napríklad plank a cvičenia s fit loptou.

Dôležité je nielen cvičenie, ale aj strečing

Mali by ste tiež dbať na to, aby ste udržiavali vaše svaly pružné a často sa naťahovali. Pravidelný strečing pomôže uvoľniť napätie, preto je vhodné cvičiť jogu alebo iné cvičenia na rozťahovanie chrbta. Nemenej podstatné je aj správne držanie tela. Nielen počas cvičenia, ale aj počas bežných denných aktivít.

Prečítajte si: Trénerka Jull Zaukolec: Silový tréning je skvelou prevenciou mnohých chorôb

V našom Premium obsahu nájdete účinné fyzio cvičenia, ktoré vám pomôžu dopracovať sa k pevnému chrbátu bez bolestí. Je však dôležité uvedomiť si, že v starostlivosti o zdravie chrbta i celkové zdravie, by vám nemala chýbať zdravá strava, dostatok spánku, kvalitný pitný režim a regenerácia vrátane manažmentu stresu. Začnite so zmenou k lepšiemu už dnes a poďte si s nami zacvičiť účinný tréning na odbúranie bolesti chrbta!

Video: Tréning na pevný chrbát bez bolesti

Účinné tréningy na spevnenie chrbta i celého tela nájdete v novom programe z dielne Supershape Fit madam. Zostavili ho skúsené trénerky, výživová špecialistka, pohybový terapeut, gynekologička a lekárka tak, aby ste našli na jednom mieste všetko potrebné pre ľahšie zvládnutie prechodu. Okrem efektívnych video tréningov v ňom nájdete aj užitočné a praktické videá o všetkom dôležitom, čo vplýva na prechod. Nový program je súčasťou Supershape Premium členstva. Pridajte sa k nám a získajte zdravé a pevné telo!

Fit Madam banner


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Vyformujte si pevný chrbát bez bolestí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.