Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Viesť zdravý životný štýl sa oplatí: Aké benefity ním získate?

Advertoriál

Pohyb, zdravá strava a starostlivosť o seba vám prinášajú mnoho výhod v každodennom živote. Poznáte hlavné dôvody, prečo sa oplatí investovať do svojho fyzického a psychického zdravia?

Viesť zdravý životný štýl sa oplatí: Aké benefity ním získate?
Zdroj: AdobeStock
24. JAN 2024

Najlepšia investícia je tá do seba. Vo vašom tele prežijete celý svoj život, preto by malo byť samozrejmosťou starať sa oň. Čo vám to prinesie v bežnom živote?

Pevnejšie fyzické zdravie

Zdravý životný štýl prispieva k udržaniu dobrej fyzickej kondície a prevencii mnohých chorôb. Pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava prispievajú k udržaniu optimálnej hmotnosti, posilňujú svaly, zlepšujú funkciu orgánov a činnosť kardiovaskulárneho a obličkového systému.

Silnejšia psychika

Fyzická aktivita je priamo prepojená so zlepšením psychického zdravia. Cvičenie preukázateľne znižuje stres, úzkosť a depresiu, dodáva energiu a zlepšuje náladu. Zdravý životný štýl tiež pozitívne ovplyvňuje spánok a celkovú pohodu.

Rovnováha na energetickej úrovni

Ak cvičíte a zdravo sa stravujete, pravdepodobne netrpíte výkyvmi energie. Zdravý životný štýl totiž podporuje udržiavanie stabilnej energie počas celého dňa, tiež zabezpečuje aj správne fungovanie metabolizmu.

Odolnejší organizmus

Pohyb spolu s vyváženým jedálničkom posilňuje imunitný systém, čo znamená, že organizmus je odolnejší voči chorobám a infekciám. Pravidelná fyzická aktivita a vyvážená strava sú kľúčovými faktormi pre budovanie silnej imunity.

Zlepšená kvalita života

S dobrým fyzickým a psychickým zdravím prichádza aj zvýšená kvalita života. Ľudia, ktorí vedú zdravý životný štýl, majú často lepšiu pracovnú výkonnosť, väčšiu schopnosť sústrediť sa a sú schopní lepšie zvládať náročné situácie. A k tomu sa cítia skvelo!

Dlhší život

Keď žijete zdravo a staráte sa o seba, znižujete zároveň riziko výskytu chronických ochorení a podporujete celkové zdravie organizmu.

Pozitívna zmena zovňajšku

Životný štýl sa často prejavuje aj na vonkajšom vzhľade. Ak sa venujete športu a dbáte na kvalitu a rozmanitosť stravy, je to vidieť aj navonok. Nutrične vyvážený jedálniček s dostatkom zeleniny, ovocia, komplexných sacharidov, kvalitných bielkovín a zdravých tukov zlepšuje kvalitu pleti, vlasov a nechtov, pohyb zas udržiava optimálnu hmotnosť a formuje telo.

Šetríte financie a úspory

Preventívne opatrenia akými sú aj pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava, pomáhajú predchádzať vzniku mnohých chorôb, čím znižujú náklady na liečbu a zdravotnú starostlivosť.

Celkovo platí, že zdravý životný štýl má pozitívny vplyv na fyzické, psychické a emocionálne blaho, čím prispieva k celkovému pocitu šťastia a spokojnosti v bežnom živote.

Aj ČSOB Poisťovňa odmeňuje zdravý životný štýl!

ČSOB Poisťovňa pridáva k uzatvoreniu životného poistenia Vital ako bonus DNA era test v hodnote 349 Eur!

KV VITAL

Stačí, ak si zriadite životné poistenie Vital online v min. hodnote 25 EUR/mesačne alebo detské životné poistenie v min. hodnote 15 EUR/mesačne a získate DNA Complex test od DNA ERA v hodnote 349 EUR. Viac o benefite nájdete tu.

Vďaka DNA analýze môžete zistiť viac ako 120 genetických predispozícií, ktoré sa týkajú zdravia, výživy, intolerancií, športového profilu a statusu prenášača. Odber vzorky je jednoduchý a bezbolestný. Získajte personalizované odporúčania pre zdravšiu budúcnosť vás a vašich blízkych s ČSOB Poisťovňou!

Benefit za zdravý životný štýl

  • Podpora zdravého životného štýlu
  • Prevencia, snaha odhaliť závažné ochorenia včas
  • Humánne, spoločensky zodpovedné správanie

ČSOB Poisťovňa odmeňuje klientov navýšením poistného plnenia o 10 %

  • ak v posledných 3 rokoch pred poistnou udalosťou poistený absolvoval preventívnu lekársku prehliadku, v čase nahlásenia poistnej udalosti preukáže potvrdením od lekára alebo výpisom od zdravotnej poisťovne
  • ak v posledných 2 rokoch pred poistnou udalosťou poistený daroval krv, v čase nahlásenia poistnej udalosti preukáže Preukazom darcu

Benefit je možné uplatniť pri jednom poistnom len jedenkrát pri rizikách Vážne choroby, Invalidita, Chirurgický zákrok a Hospitalizácia. Viac informácií o výhodách produktu nájdete na Rizikové životné poistenie (csob.sk).


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Viesť zdravý životný štýl sa oplatí: Aké benefity ním získate?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.