Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Výzva, ktorú dokážete splniť

Veľa výziev a predsavzatí stroskotá skôr, ako vôbec poriadne začne. Najväčšou výzvou bolo preto pripraviť výzvu, ktorá bude fungovať a pomôže. Ako sa teda podarilo stovkám ľudí úspešne splniť novoročnú detox výzvu a prekonať tak samých seba?

Výzva, ktorú dokážete splniť
10. FEB 2021

Pred tromi týždňami sme začali NOVOROČNÚ DETOX VÝZVU. Aj keď neviem, či sme ju pomenovali úplne presne. Cieľom bolo odľahčiť telo po sviatkoch, ale viac mala poslúžiť ako taký edukatívny program k osvojeniu si základných návykov v zdravom stravovaní a pohybe. Akým je napríklad dostatočný a kvalitný pitný režim, s ktorým má takmer každý problém. Aj to ako jesť pravidelne a nezabúdať na seba. Či ukázať, že zdravé stravovanie nemusí byť časovo náročná a drahá záležitosť. Vždy sa snažíme pripraviť zmysluplné projekty, z ktorých si ľudia odnesú to svoje, ale hlavne to aj prakticky zakomponujú do bežného života a budú sa cítiť lepšie

Aké boli reakcie úspešných účastníčok?

Myslím, že sa nám to podarilo. Napríklad Milka nám napísala takúto svoju spätnú väzbu po absolvovaní detoxu:

Nie, nekončím. Pokračujem v nastavení 5 jedál plus každý deň pohyb. Prvý týždeň som schudla 2,5 kg. Potom sa váha zastavila. A teraz v treťom týždni to opäť ide dole. Veľmi pomaly, každý deň o pár 100 gramov dole. Ale čo je podstatné, že mám pravidelnosť v stravovaní. Že nevyžieram sladkosti a že sa cítim fantasticky a plná energie. Mne to veľmi prospelo, aj mentálne som sa očistila.

DV1

Pritom sme vôbec nesľubovali, že niekto schudne. Na chudnutie sa ideme zamerať práve v DETOX VÝZVE 2. V tej prvej sme sa snažili vytvoriť aj návyk k pravidelnému pohybu a cvičeniu. Samozrejme tak, aby to zodpovedalo detoxu a nepreťažili sme zbytočne telo, ktoré sa muselo trochu vysporiadať so zmenou stravy. Preto sa v tejto výzve ocitli pomalšie cvičenia, podporujúce detox a zamerané skôr na relax a natiahnutie. Boli sme zvedaví, ako to zoberú hlavne dámy, ktoré sú zvyknuté na akčnejšie formy cvičenia. Takúto správu sme dostali od Barborky:

Ahoj Janka, chcem len poďakovať. Nikdy som nemala rada pomalé cvičenia, stále len kardio a HIIT. A telo bolo unavené. Tak som pričuchla k joge a tvoj program si idem stále dookola.

Keď telo odľahčíte o určité potraviny ako mliečne výrobky, mäso, či lepok a namiesto toho pridáte komplexné sacharidy, veľa ovocia, zeleniny, dobré tuky, telo si oddýchne a posilní sa aj imunita. Nešlo o to, aby sa počas detoxu nejedlo. Naopak, jedlo sa dostatok, ale dôraz sa kládol na čerstvé potraviny bohaté na vitamíny. Polotovary tu nemali miesto a verím, že väčšina absolventov už do svojho stravovania nezaradí niečo ako mrazenú pizzu, párky alebo biele rožky. Je naozaj krásne sledovať reakcie žien, ktoré našu DETOX VÝZVU 1 absolvovali. Renátka nám napísala nasledovné:

Jani, takto! Akože nechápem. Je mi úžasne. Moja astma je úplne potichu, nesoplím, nekýcham, nekašlem. Jedálniček je absolútne topkový. Teraz už viem presne, čo mi predtým vadilo. V prvom rade to bola káva hneď po raňajkách. Z celého srdca vám ďakujem a idem ďalej.

Každý sme iný, a je úžasné, že ľudia sami na sebe pozorovali, čo im robí dobre a čo nie. Preto každý odchádza z výzvy so svojou skúsenosťou. Pretože nie sme rovnakí. Čo robí dobre jednému, nemusí tomu druhému. Učili sme ľudí vnímať samých seba, dopriať si čas a pozorovať sa chvíľu

Zúčastnili sa aj muži, ktorí chceli podporiť svoje partnerky, ktorých za tento krok veľmi oceňujeme. Denisa s manželom dopadli takto:

Jani, chceme sa s manželom poďakovať za super detox. Manžel schudol zo 107 kg na 99 kg. Ja nejaké 3,4 kg. Veľmi nás to baví a ideme ďalej.

Jana Simkovic_Skola zdraveho varenia

Nadšených reakcií máme naozaj veľa. Môžete si ich pozrieť v podpornej Facebook skupine NEBUĎ LOKŠA. Veľmi nás teší to, že sa zapojili samé prajné ženy, ktoré vytvorili krásnu podpornú skupinu. Keď potrebujete povzbudiť, či poradiť, zavítajte do skupiny. 

Pokiaľ ste DETOX VÝZVU 1 nestihli, pokojne ju môžete absolvovať kedykoľvek. Viac informácii nájdete na stránke www.eshop.cvicte.sk/vyzva/

Čo bude ďalej?

Kam teda všetci idú? Pripravili sme pokračovanie, keďže si ho väčšina pýta. Je úžasne, že tí, ktorí sa s výzvou popasovali a bolo ich veľa, sú nadšení, ako to zvládli a chcú na sebe pracovať ďalej. Preto sme pripravili DETOX VÝZVU 2, ktorá sa tentokrát zameria na chudnutie. Čakajú nás 4 týždne, počas ktorých sa budeme stravovať opäť podľa konkrétnych jedálničkov od výživovej špecialistky Veroniky Hanákovej. Ale popritom sa budeme aj veľa učiť.

Každý týždeň sa budeme venovať jednej dôležitej téme spojenej s chudnutím. Napríklad prvý týžden bude o tom, ako sa stravovať pred a po cvičení. V tejto výzve bude veľmi dôležitý aj pohyb, teda pravidelné tréningy. Tie sú pripravené takmer na každý deň. Čakajú nás silovo-kondičné tréningy, HIT tréningy a POWER JOGA.

Spoločným motivátorom budú aj LIVE tréningy, ktoré budeme môcť zdieľať všetci spolu v danom čase. Opäť to bude edukatívne, hravé a verím, že nás prekvapia aj skvelé výsledky. Začíname spolu už v pondelok 15.2., pričom pridať sa viete aj neskôr. 

Tešíme sa na vás všetkých, ktorí sa chcú cítiť lepšie a zdravšie. A veríme, že vás takéto zameranie na chvíľu vytrhne z reality, ktorú práve žijeme a pomôže vám naladiť sa pozitívne. 

DV2


Autor článku

Janašlm

Jana Šimkovičová

Píšem o tom, čo práve zažívam, a je toho veľa! Všetko sa v mojom živote točí okolo zdravého životného štýlu. Mám taký cieľ, a myslím, že reálny. Žiť spokojný, vyrovnaný a pohodový život. Ak to máte podobne, tak vás môžem na jeho ceste sprevádzať.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Výzva, ktorú dokážete splniť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.