Odľahči telo a nakopni spaľovanie za 28 dní v REŠTART VÝZVE

Zelený čaj matcha: Pomocník pri chudnutí vytvorený prírodou!

Advertoriál

Veľa z nás hľadá rôzne spôsoby, ako maximalizovať svoje úsilie pri chudnutí. Jednou z možností je siahnuť po výživových doplnkoch, ktoré urýchľujú metabolizmus, resp. termogenézu nášho organizmu. Zbaviť sa rýchlo nadbytočných kíl je pre nás potom oveľa ľahšie. Avšak pozor! Odniesť si to môže naše zdravie…

Tabletky
Zdroj: PR, Altergroup
2. AUG 2021

Výživové doplnky a tabletky na chudnutie

Predajcovia rôznych doplnkov výživy lákajú zákazníkov na víziu rýchleho a bezbolestného schudnutia. Niekedy dokonca aj bez potreby vynaloženia fyzickej aktivity užívateľa: „Viditeľný rozdiel už po prvom týždni užívania!“  V dnešnej uponáhľanej dobe má žiaľ väčšina ľudí nutkanie naletieť podobným tvrdeniam, ktoré „zaručujú“ okamžitý výsledok. Bez správnej životosprávy to však určite nepôjde!

Dostatok pohybu a spánku, vyvážená strava a psychická pohoda sú základnými piliermi pre zdravý a pohodlný život. Vďaka tomu má človek oveľa väčšiu šancu dožiť sa vysokého veku. Hľadať v živote skratky je niekedy naozaj prospešné. A samozrejme aj veľmi pohodlné. Treba mať však stanovené určité hranice a limity. Dosiahnuť stanovené ciele za cenu obetovania vlastného zdravia nie je dnes žiaľ ničím výnimočným. 

Alternatíva z prírody

Existuje však veľa čisto prírodných alternatív, vďaka ktorým sa dajú dosiahnuť (prinajmenšom) rovnaké výsledky ako pri užívaní doplnkoch výživy v neprírodnej forme. Jednou z nich je aj zelený čaj matcha. Avšak, aj tu je potrebné, aby bol čaj v požadovanej kvalite. To znamená, že sa bavíme o pravom japonskom čaji matcha, ktorý je certifikovaný ako “ceremoniálna kvalita”. A prečo?

Originálny japonský zelený čaj matcha ceremoniálnej kvality obsahuje silnú kombináciu antioxidantov (ako sú napríklad katechíny), vitamínov a minerálov. Medzi ďalšie zdravotné benefity patria jeho prospešné účinky zamerané na boj proti chorobám. A to najmä na ochranu pečene a znižovanie cholesterolu. Katechíny zeleného čaju Matcha majú silný termogénny účinok. To znamená, že pomáhajú urýchľovať proces spaľovania tukov v ľudskom tele. To samo o sebe môže poskytnúť značnú podporu pri ceste k chudnutiu.

Prírodná energia počas celého dňa

Okrem vyššie spomenutých zdravotných benefitov netreba zabudnúť aj na tie nezdravotné. Jedným z hlavných prínosov tohto čaju je bezpochyby spôsob, ktorým dokáže prebudiť našu myseľ a naštartovať náš mozog. Zároveň však nabudí hlboký a harmonický pocit duševného pokoja. Ako je to možné? Za týmito zdanlivo nezlučiteľnými účinkami stojí aminokyselina L-theanín, vďaka ktorej sa kofeín uvoľňuje do tela dlhší čas a po menších dávkach. Tento pozvoľný nástup účinku zaručuje dlhotrvajúci pocit energie počas celého dňa.

Čo dokazujú štúdie?

Pravidelní konzumenti matcha majú (v porovnaní s konzumentmi iného ako zeleného čaju) o 20% menší obsah tuku v tele, pretože zelený čaj pomáha udržiavať odbúravanie tukov. Ďalšia 12-týždňová štúdia zameraná na účinky zeleného čaju matcha podporuje zistenia o redukcii telesného tuku. Účinok zníženia telesného tuku a zníženia rizika kardiovaskulárnych chorôb pomocou extraktu zeleného čaju (GTE) s vysokým obsahom katechínov bol skúmaný u ľudí s typickým životným štýlom. 

Na skúšku boli vybrané ženy a muži s viscerálnou obezitou tukového typu. Po dvojtýždňovom období zavedenia stravy sa uskutočnila 12-týždňová paralelná štúdia, v ktorej subjekty požili zelený čaj. Znáhodnenie bolo stratifikované podľa pohlavia a indexu telesnej hmotnosti (BMI). Subjekty boli poučené, aby udržiavali obvyklý príjem potravy a normálnu fyzickú aktivitu.

Katechíny obsiahnuté v zelenom čaji matcha vo väčšej miere znižovali cholesterol s nízkou hustotou lipoproteínov (LDL). Neboli zistené žiadne nepriaznivé účinky. Pravidelné požitie GTE s vysokým obsahom katechínov viedlo k zníženiu telesného tuku (SBP a LDL cholesterolu) čo naznačuje, že požitie takéhoto extraktu prispieva k zníženiu rizika obezity a kardiovaskulárnych chorôb.

Kľúč k úspechu

Na záver len toľko… Kľúčom k úspechu je rovnováha. Nečakajte, že vypijete šálku zeleného čaju denne a bez fyzickej aktivity a správne nastavenej životosprávy dosiahnete požadovaných výsledkov. Ak však budete poctivo dodržiavať správnu životosprávu a riadne na sebe makať, môžete užívaním čaju matcha naozaj veľmi výrazne posilniť váš progres pri redukcií telesnej hmotnosti. Želáme Vám veľa síl a pevné odhodlanie! :)

ZDROJE:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1756464611001162 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17557985/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zelený čaj matcha: Pomocník pri chudnutí vytvorený prírodou!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2080
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.