Daj cvičeniu štýl s odolnými Supershape PODLOŽKAMI.

Pri chudnutí je pitný režim nevyhnutný! Ako ho dodržiavať?

Nikola Danišová

Pitný režim je pri chudnutí veľkým pomocníkom. 

Pri chudnutí je pitný režim nevyhnutný! Ako ho dodržiavať?
7. JUN 2016

Naše telo vodu potrebuje pre zdravé a správne fungovanie. Voda je prirodzenou súčasťou nášho organizmu, a keď ju telu nedodáme, začnú komplikácie. Dospelý človek by mal vypiť denne 2  až 3 litre vody. V horúčavách a počas tréningu by to mal byť ešte jeden liter vody navyše. Pitný režim je veľkým pomocníkom najmä pri chudnutí, pretože zrýchľuje metabolizmus a detoxikuje organizmus. Avšak toto sa nám podarí dosiahnuť len vtedy, ak prísun vody naozaj dlhodobo dodržiavame, čo je pre niekoho ťažká úloha. Ako sa teda donútiť dodržiavať pitný režim?

Čo sa stane, ak nedodržiavame pitný režim?       

Ak pitný režim nedodržiavame a každý deň vypijeme menej, ako  naše telo potrebuje, môžeme si spôsobiť vážne problémy, napríklad poruchy krvného obehu, svalové kŕče, bolesti hlavy, nevoľnosť, pocit na odpadnutie, točenie hlavy, dokonca môžeme skolabovať. Nedostatok vody však vplýva aj na našu psychiku. Činnosť mozgu je oslabená a spomalená. Môžeme sa tak cítiť unavene, ťažko sa nám rozmýšľa, nevieme sa sústrediť, dokonca môžeme mať sklony k podráždenosti. 

Prečo piť pri chudnutí        

Voda výrazne ovplyvňuje činnosť metabolizmu a pravidelné pitie môže náš metabolizmus zrýchliť až o 20 %. Okrem iného voda zaisťuje prínos vitamínov a minerálov do organizmu. To je dôležité najmä pre správny rast svalov a podanie výkonu počas tréningu.

Ako začať chudnúť s vodou          

Je známe, že telo s väčšou nadváhou zadržiava veľa prebytočnej vody. Ak ste sa pre túto skutočnosť rozhodli nepiť dostatok vody a myslíte si, že vaše telo pustí vodu rýchlejšie a vy schudnete, veľmi sa mýlite. Vôbec sa nemusíte obávať, keď zvýšite príjem vody na správnu mieru, teda na 2 až 3 litre denne. Práve naopak. Keď telu dodávame každý deň potrebné množstvo vody, vypne sa z núdzového režimu. Vie, že vodu dostáva pravidelne a nemusí ju tak zadržiavať.

Evelyn budiš

Tri tipy, s ktorými pitný režim zvládnete  

Ak ste doteraz pitný režim nedodržiavali, na začiatku to bude náročné. Existuje niekoľko trikov, ako si pomôcť, aby sme na príjem vody nezabúdali. Prvý spôsob je piť pohár vody každú hodinu. Začnite hneď, ako vstanete, a ešte pred raňajkami vypite asi 3 dcl vody. Potom každú hodinu vypite 2 dcl vody a asi hodinu až dve pred spaním posledné 3 dcl. Ak si neviete ustrážiť každú hodinu, existujú rôzne aplikácie, ktoré vám to pípnutím pripomenú. Tiež vám spočítajú, koľko vody ste vypili a koľko vám ešte ostáva.

Druhý tip spočíva v tom, že si napustíte vodu do dvojlitrovej fľaše, ktorú budete mať stále pri sebe. To je váš denný príjem vody, ktorý musíte dodržať počas bežného netréningového dňa. Vodu si nalievajte do menšieho pohára, ktorý však majte vždy plný. Odchlipkávajte z neho napríklad počas práce alebo pri pozeraní televízie.

Tretí tip je veľmi príjemný. Ochuťte si čistú alebo minerálnu vodu Budiš bylinkami (alebo ich zmiešajte), napríklad mätou, medovkou, levanduľou alebo citrónom či uhorkou. Takáto voda vás doslova núti piť, pretože je veľmi chutná. Okrem toho všetky tieto ingrediencie veľmi priaznivo pôsobia na tráviaci systém, činnosť čriev a vyprázdňovanie. Minerálna voda Budiš zasa doplní do tela chýbajúce elektrolyty, ktoré sa z tela strácajú potením. To je ideálne pre toho, kto sa snaží schudnúť. 
Zdroj foto: budis.sk

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Pite! zrýchlite metabolizmus a odvrátite jojo efektPite! Zrýchlite si metabolizmus a odvrátite jojo efekt

Podľa štúdie zvýšilo vypitie 500 ml vody rýchlosť metabolizmu až o 30 percent!

 

Čo robiť so spomaleným metabolizmom?Čo robiť so spomaleným metabolizmom?

Stačí vám pozrieť sa na kúsok čokolády alebo zákuska a máte hneď o kilogram viac? 

 

Prečo by mali športovci jesť zelený jačmeň?Prečo by mali športovci konzumovať zelený jačmeň?

Zelený jačmeň obsahuje dôležité minerály, ktoré sú potrebné aj na zvýšenie výkonu a rýchlejšiu regeneráciu po tréningu. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pri chudnutí je pitný režim nevyhnutný! Ako ho dodržiavať?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.