Odľahči telo a nakopni spaľovanie za 28 dní v REŠTART VÝZVE

Zdravé a výkonné telo potrebuje kolagén. Ako ho získať?

Veronika Shoebridge

Kolagén je látka známa predovšetkým ženám z kozmetických prípravkov, ktoré pomáhajú udržiavať mladú, sviežu a pružnú pokožku, vlasy a nechty. No kolagén toho ponúka omnoho viac.

Zdravé a výkonné telo potrebuje kolagén. Ako ho získať?
Zdroj: pixabay.com
25. OKT 2018

Každý, kto vyznáva zdravý životný štýl a vedome sa stará o svoje telo nielen zvonka, ale aj znútra, si dopraje starostlivosť. Cvičenie, zdravá strava a celkovo uvedomelý lifestyle je pre aktívnych ľudí top priorota. Vekom aj vám ubúdajú mnohé živiny a látky. Ak chcete zamedziť starnutiu, vzniku celulitídy, pigmentovým škvrnám a ochabnutej pokožke či vráskam, mali by ste sa zoznámiť s kolagénom.

Čo je to kolagén (alebo collagen)

Je to proteín, ktorý je základnou stavebnou jednotkou pokožky, vlasov, nechtov, kostí, šliach, kĺbov a chrupaviek. Ľudské telo ho prirodzene samo od seba produkuje, no čím je človek starší, tým menej ho má k dispozícii. To má za následok mnohé nežiaduce procesy v alebo na ľudskom tele. Suchšia pleť má vyšší sklon k tvorbe vrások, nechty sa viac lámu a vlasy viac padajú. Často sa vyskytuje aj bolesť pohybového aparátu, bolesť kolien a celkové problémy s kĺbmi. Dokonca to môže spôsobiť spomalenie hojenia zlomenín a pooperačných rán. Preto je vhodné ak ho do tela pravidelne dopĺňame v tej najvyššej možnej kvalite. 

Kolagén - najzastúpenejší proteín v našom tele

Na trhu sa však objavil aj Power collagen. V čom sa líši od tradičného kolagénu?

  • Výberový kolagén najvyššej kvality bez zápachu od kráv pasených na tráve
  • Čisté naturálne zloženie bez sladidiel, príchutí, konzervantov, lepku a cukru
  • Rýchla vstrebateľnosť a ľahká stráviteľnosť
  • Vysoký pomer esenciálnych aminokyselín a funkčného kolagénu
  • Ľahká rozpustnosť v teplých ako aj studených nápojoch

V čom je Power Collagen špecifický?

Okrem toho, že bol vyvinutý výživovými odborníkmi v Powerlogy, tak Power Collagen je vďaka hydrolyzácii výborne vstrebateľný, nespôsobuje tráviace ťažkosti a nepríjemné zápaly. Hydrolyzovaný kolagén je spracovaný buď tepelne, alebo enzymaticky, aby sa obmedzila jeho zrážanlivosť. Tento konkrétny je upravený enzymaticky, aby tak išlo o čo najšetrnejšie spracovanie (pri tepelnom spracovaní dochádza k čiastočnej denaturizácii). Je to zmena dvojvláknovej DNA na jednovláknovú. Rozrušenie chemickej väzby medzi pármi báz sa obvykle dosahuje zvýšenou teplotou.

Užitočný kolagén

Je určený nielen na efektívnu výživu kĺbov, kostí či svalov, ale aj na dlhodobú podporu imunity a procesu hojenia. Nápomocný je tiež pokožke, vďaka ktorému si udržiava pekný, mladistvý vzhľad. Spomaľuje starnutie a podporuje regeneráciu tkanív.  Kolagén je výborne rozpustný aj v teplých nápojoch a tak ho môžete pridať do kávy, polievok smoothies alebo omáčok. Pritom vám úplne postačí jedna dávka denne.

Kam s ním?

Tým, že Power Collagen je veľmi univerzálny, môžete ho využiť v podstate kdekoľvek či už namiesto múky pri pečení, urobiť si chutné smoothie alebo ako výborný zdroj energie po kvalitnom tréningu vo forme proteínového nápoja. Proteíny treba dopĺňať aj vtedy, ak ste vegán alebo vegetarián, viac informácií k tejto téme nájde v článku.

 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Zdravé a výkonné telo potrebuje kolagén. Ako ho získať?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

vlocka
vlocka
 27.4.2021 19:38

Baby ja som vegetaríánka a tam doplniť kolagén je ozaj hard-core, ale nakoniec som si našla pre seba ten pravý višňový s kyselinou hyalurónovou... prikladám link popupstore. sk/collections/orin-mojkolagen/products/orin-viacollagen-lucuma-acerola?variant=36297077031076

 
matejcikova.eva@post.sk
matejcikova.eva
 6.3.2019 8:37

ja ho získavam do tela tak, že si každé ráno nalačno dávam vo vode rozpustný morský bioaktívny kolagén collalloc a som spoko ;)

 

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 2081
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.