Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Zdravý a spokojný život? Stačí dodržať týchto 5 pravidiel!

Advertoriál

Chcete sa cítiť spokojne a vitálne? Žiaden problém, nie je to až také zložité, ako by sa mohlo zdať. Zamerajte sa nasledovné návyky a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Zdravý a spokojný život? Stačí dodržať týchto 5 faktorov!
Zdroj: AdobeStock
21. FEB 2024

Zdravý životný štýl má mnoho výhod! Asi každý vie, že prispieva k zlepšeniu fyzického, duševného a emocionálneho zdravia. Jedným z hlavných dôvodov, prečo je dobré žiť zdravo, je aj prevencia chorôb. Zdravý životný štýl výrazne znižuje riziko vzniku srdcových ťažkostí, cukrovky, vysokého tlaku a niektorých typov rakoviny. So zdravým životným štýlom sa spája aj silnejšia psychika, lepšie zvládanie stresu a celkový pocit pohody a sebavedomia. Ak chcete kvalitnejší život bez zbytočných zdravotných komplikácií a obmedzení, zaraďte do života nasledovné faktory.

Prečítajte si aj: Viesť zdravý životný štýl sa oplatí: Aké benefity ním získate?

1. Stavte na šport a pravidelný pohyb

Vyberte si športovú aktivitu, ktorá vás baví a pravidelne sa jej venujte. Môže to byť beh, plávanie, joga, cyklistika alebo cvičenie v posilňovni či v pohodlí domova. Stanovte si reálne a dosiahnuteľné ciele, aby ste si pri cvičení udržali motiváciu. Niekto chce cvičením spevniť telo, iný zas schudnúť či cítiť sa v kondícii. Dôležité je však vždy zahrnúť do svojho tréningového plánu aj strečingové alebo jednoduché fyzio cvičenia.

2. Jedzte nutrične vyváženú stravu

Zamerajte sa na pestrosť vo vašej strave. Doprajte si ovocie, zeleninu, celozrnné obilniny, bielkoviny a zdravé tuky. Sila výživy je pri zdravom životnom štýle kľúčová, preto nevynechávajte žiadnu skupinu potravín a snažte sa, aby bol váš jedálniček čo najrozmanitejší. Pri stravovaní dodržujte pravidelnosť a dbajte na to, aby ste sa zbytočne neprejedali.

3. Pite dostatok tekutín

Nepodceňujte hydratáciu a pite dostatok vody počas dňa. Dostatočný a pravidelný pitný režim je najdôležitejšia vec. Snažte sa vypiť 40 ml / 1 kg hmotnosti. To znamená, že keď máte 60 kg, mali by ste denne vypiť 2,4 litra. V prípade, že športujete, je potrebné prijať navyše zhruba od 0,5-1 litra tekutín.

4. Dbajte na regeneráciu

Dajte svojmu telu dostatok času na regeneráciu medzi tréningmi. To znamená aj dostatok spánku - snažte sa spať aspoň 7-8 hodín denne. Ako na kvalitný spánok? Obmedzte čas pred obrazovkami minimálne 2 hodiny pred spaním a využívajte okuliare blokujúce modré spektrum. Nekonzumujte kofeín minimálne 7 hodín pred spaním a doprajte si večeru bohatú na bielkoviny, posledné väčšie jedlo jedzte približne do 19:00. Spite v chladnej a ak sa dá, v čo najtmavšej miestnosti a čo najďalej od mobilného telefónu, TV, wifi a pod., v krajnom prípade zariadenia vypnite alebo prepnite do letového režimu.

5. Stres manažment:

Naučte sa zvládať stres a zahrňte do svojho režimu aj techniky na uvoľnenie napätia ako sú meditácia, hlboké dýchanie, alebo relaxačné kúpele či masáže, prípadne cvičenia na uvoľnenie svalového napätia. Venujte čas svojim záľubám i činnostiam, ktoré vás bavia a oddýchnete si pri nich. Je dôležité urobiť si čas pre seba a svoje potreby.

Žiť zdravo sa vám s ČSOB oplatí!

Aj ČSOB Poisťovňa odmeňuje zdravý životný štýl. ČSOB Poisťovňa pridáva k uzatvoreniu životného poistenia Vital ako bonus DNA era test v hodnote 349 Eur!

KV VITAL

Stačí, ak si zriadite životné poistenie Vital online v min. hodnote 25 EUR/mesačne alebo detské životné poistenie v min. hodnote 15 EUR/mesačne a získate DNA Complex test od DNA ERA v hodnote 349 EUR. Viac o benefite nájdete tu.

Vďaka DNA analýze môžete zistiť viac ako 120 genetických predispozícií, ktoré sa týkajú zdravia, výživy, intolerancií, športového profilu a statusu prenášača. Odber vzorky je jednoduchý a bezbolestný. Získajte personalizované odporúčania pre zdravšiu budúcnosť vás a vašich blízkych s ČSOB Poisťovňou!

Benefit za zdravý životný štýl

  • Podpora zdravého životného štýlu
  • Prevencia, snaha odhaliť závažné ochorenia včas
  • Humánne, spoločensky zodpovedné správanie

ČSOB Poisťovňa odmeňuje klientov navýšením poistného plnenia o 10 %

  • ak v posledných 3 rokoch pred poistnou udalosťou poistený absolvoval preventívnu lekársku prehliadku a v čase nahlásenia poistnej udalosti sa preukáže potvrdením od lekára alebo výpisom od zdravotnej poisťovne
  • ak v posledných 2 rokoch pred poistnou udalosťou poistený daroval krv a v čase nahlásenia poistnej udalosti sa preukáže Preukazom darcu

Benefit je možné uplatniť pri rizikách: Vážne choroby, Invalidita, Chirurgický zákrok a Hospitalizácia. Viac informácií o výhodách produktu nájdete na Rizikové životné poistenie (csob.sk).


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zdravý a spokojný život? Stačí dodržať týchto 5 pravidiel!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.