Fakt, alebo fikcia: Treba jesť viac, aby sme schudli?

Musíte spáliť viac kalórií, ako prijmete, aby ste sa zbavili tuku. Tým pádom musíte zjesť oveľa menej, aby ste videli výsledky. Je to ale vždy tak? 

Fakt, alebo fikcia: Treba jesť viac, aby sme schudli?
8. SEP 2016

Nie celkom. Oveľa dôležitejšie ako chudnúť je poskytnúť telu živiny, ktoré potrebuje, aby fungovalo na optimálnej úrovni. Takže ak vynecháte olovrant, aby ste znížili príjem kalórií, máte možno čiastočne pravdu, ale takýmto spôsobom vynechávate dôležité „palivo“ zo svojho jedálnička.

Vaše telo premieňa jedlo, ktoré konzumujte na energiu. Práve to vám umožní zostať v strehu celý deň, byť plní energie a schopní vykonávať každodenné úlohy. Iste, ak budete jesť príliš veľa, dávate svojmu telu viac, než potrebuje, a to má za následok priberanie na váhe. Ak však budete jesť príliš málo po celý deň, vaše telo nebude mať dostatok energie, ktorú tak zúfalo potrebuje na fungovanie. Možno si to neuvedomujete, pretože telo sa tomuto deficitu prispôsobí, ale robí to tak, že siahne do zásob a odčerpáva tým veľkú dávku energie.

Pomocou nasledovných tipov pridáte do svojho jedálnička viac potrebnej výživy a rýchlo zistíte, že máte viac energie, ste menej hladní a cítite sa ľahší.

1. Majte dostatočne veľké raňajky

Ráno udáva tón na celý deň. Ak budete mať dostatočné raňajky s vysokým obsahom bielkovín a vlákniny, nebudete sa cítiť už o hodinu hladní a vaše telo bude mať adekvátne množstvo energie na skvelý štart do dňa.

2. Jedzte potraviny bohaté na vlákninu

Aby ste zabránili skorému vyhladnutiu a následne maškrteniu v podobe nezdravého snacku, konzumujte potraviny, ktoré majú vysoký obsah vlákniny! Nielenže vás tieto potraviny udržia dlhšie sýtych, ale pomáhajú regulovať trávenie.

3. Majte po ruke vždy kúsok čerstvého ovocia

Doprajte si ho kedykoľvek medzi jedlami, keď vás prepadne pocit bodavého hladu. Ovocie je zdravé a k tomu obsahuje potrebnú dávku vitamínov a vlákniny.

4. Kontrolujte si svoje porcie

Ako som spomenula: jesť viac, neznamená jesť, čo chcete a koľko chcete. Ku každej porcii jedla si doprajte aj poriadne množstvo zeleniny. Takto nakŕmite svoje telo nízkokalorickými potravinami a môžete jesť, pokým nebudete mať prázdny tanier.

5. Neobmedzujte sa v jedení

Nefixujte sa na žiadnu striktnú diétu. Ak máte skutočne hlad, doprajte si napríklad zdravú desiatu alebo snack. Pretože je to práve zdravé jedlo, ktoré udržiava stabilný metabolizmus. A ako bonus tak predídete nezdravému prejedaniu a pocitu veľkého hladu.

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

11 nápadov nielen na raňajky11 nápadov nielen na raňajky

Už ste unavení z toho, že jete ráno dookola to isté?

 

Rýchly trik, ktorý stopne jedenie zo stresuRýchly trik, ktorý stopne jedenie zo stresu

Horí vám v zamestnaní „deadline“ alebo ste zavalení kopou práce, no v podvedomí už myslíte na to, ako si doma otvoríte zmrzlinu alebo nejakú inú pochúťku?

 

Ako si vytvoriť zdravý nákupný zoznam?Ako si vytvoriť zdravý nákupný zoznam?

Niekedy je najjednoduchšie začínať postupným pridávaním zdravších alternatív do nákupného vozíka, teda pomalým začlenením zdravých návykov do vášho stravovania.


Autor článku

janka@chytrackova.sk

Janka Chytráčková

Milujem chutné jedlo. Bodka. Je to láska na celý život a nehanbím sa za to :) Som Ambasádorka nadácie Jamie Olivera na Slovensku. Organizujem celosvetovú oslavu zdravého a chutného jedla Food revolution day. A mohli ste ma vidieť aj na Gurmán feste, ktorý som otvárala na Hlavnom pódiu. Som presvedčená, že vďaka zdravému jedlu a pohybu môže byť každá žena krásna a sebavedomá. Kliknite si na moju stránku a zistite ako vám môžem pomôcť s budovaním vašej osobnej značky. Aby ste zažiarili. Lebo si to zaslúžite.

http://www.jankachytrackova.sk

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fakt, alebo fikcia: Treba jesť viac, aby sme schudli?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Chudnutie

 

Aký je podľa vás najúčinnejší spôsob chudnutia?

Jednoznačne diéty
Zdravé stravovanie
Pravidelné cvičenie
Kombinácia cvičenia a zdravého stravovania

Celkom hlasovalo: 1871
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.